Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Prośba o analizę logów A3 8l AKL

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Prośba o analizę logów A3 8l AKL

    Witam. Czytałem już chyba wszystkie tematy związane z tymi błędami. Wsiadłem dzisiaj do auta sprawdzić błędy w A3 8L AKL 1997r.
    Oto co odczytałem z VAG-COM:

    -00513 Engine Speed Sensor(g28 ) 27-10 implausible signal

    -00557 Power Steering F88 29-10 short to ground

    -00537 Lambda regulation 18-10 Upper limit


    Orientuję się od czego są te błędy i jakie mogą być przyczyny. Pierwszy błąd prawdopodobnie kiedyś był skasowany jednak nie jestem pewien ale na pewno nie powtarza się często. Czy oznacza to, że czujnik jest już do wymiany i padł czy szwankuje i kończy żywot? Nie chcę po prostu niepotrzebnie wbijać się w koszty.

    Drugi błąd oczywiście czujnik od pompy wspomagania, na dniach jadę kupić w ASO koszt 130zł numer: 6N0 919 081A 40/80 BAR

    Czy trzeci błąd od sondy lambda może być spowodowany przez uszkodzenie któregoś z dwóch powyższych czujników?
    Po wykasowaniu błędów, zapaliłem silnik i zaczęło delikatnie szarpać silnikiem, po odczytaniu błedów powtórzył się kilkukrotnie 00537 ale tylko ten jeden błąd.

    Dodam, że w ostatnim czasie wyczyściłem przepustnice, przepływomierz, rurę dolotową oraz kilka przewodów podciśnieniowych na glanc. Oczywiście adaptacja była wykonana. Po wykasowaniu błędów silnik cały czas delikatnie trzęsie, w vagu pokazuje skoki o dokładnie 32 obroty.
    Szukałem nieszczelności ale nie znalazłem nic. Jedynie wlew oleju nie trzyma się sztywno z pokrywą zaworów i trochę lata ale nie wydaję mi się, żeby to był problem.


    Oczywiście chodziło mi w temacie o analizę błędów, przepraszam za pomyłkę.

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •