Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Prośba o analizę logów - sporadyczne falowanie obrotów na biegu jałowym

  1. #1
    tomas74's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny Prośba o analizę logów - sporadyczne falowanie obrotów na biegu jałowym

    Witam,
    na wstępie chciałem podziękować Gregorowi10 za szybką reakcję, chcę również "podziękować" moderatorowi za jeszcze szybsza decyzję umieszczenia tematu w koszu. Poczułem się jak klient w czasie PRL, gdzie może nie usłyszałem słowa "czego" (nic ogólnie nie napisano), ale domyśliłem się jedynie po tym co się stało, że mam wyp.......
    Resztę może zostawię bez komentarza.
    Przejdę może do rzeczy nie napisałem wiele we wcześniejszym temacie (jeszcze jest do przeczytania w śmietniku), ale generalnie wykonałem sporo w temacie kontroli układu: świece, cewki, czyszczenie przepustnicy i przepływki, szczelność dolotu kompresorem (ogólnie 3 razy, w tym raz w Compsporcie przed wirusem), wydech całość sprawna, bez pęknięć, nowe uszczelki do sondy z sondą włącznie. Na początku jak kupiłem auto miałem ten problem, ale w większym zakresie, wtedy zrobiłem przegląd odmy, gdzie większość rzeczy była wymieniona, wymieniłem również kolanko gumowe pod kolektorem, jeszcze jakieś inne wężyki przy eżektorze, wszelkie czyszczenia itd...
    Nie ukrywam, jest to momentami irytujące, jak silnik traci zapłony, moje odczucie jakby po ostrzejszej jeździe bardziej nasilało się, potrafi tracić od 2, 3 zapłonów do nawet 9; obroty w układzie dużego nasilenia przerw w układzie zapłonowym oscylują pomiędzy 600 a 800. Są okresy, że falowanie w ogóle nie występuje, ale jakaś przyczyna musi być i mam nadzieję, że z waszą pomocą ją rozwiążę.
    Grzegorz zasugerował wykonanie logów w zakresie obrotów od 1500 do odcinki, więc zebrałem i są do wglądu:
    bloki 002, 033, 031 http://vaglog.rtnet.pl/tomala66_151062.html
    bloki 015, 016, 033 http://vaglog.rtnet.pl/tomala66_151063.html
    bloki 115, 118 http://vaglog.rtnet.pl/tomala66_151064.html

    Dodam, że logi robione na LPG, bo przerwy w zapłonie są bardziej wyczuwalne.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez tomas74 - 23-12-13 o 11:35

  2. #2
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Temat ktory zalozyles po pierwsze w dziale nez logow umieszczonych po drugie o falowanie obrotow temat rzeka po trzecie decyzji moda sie nie komentuje - patrz regulamin
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  3. #3
    tomas74's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Generalnie liczyłem właśnie na taką podpowiedź jaką zasugerował Gregor, nie miałem czasu na rozpisywanie się.
    Temat może i rzeka, ale jeżeli człowiek jest bezsilny, bo wiele zrobił w temacie, to zakłada temat, a tu proszę...

  4. #4
    tomas74's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Okazało się i to całkiem przypadkiem, że przyczyną wypadających zapłonów (falowania obrotów), była lekko bogata mieszanka LPG/powietrze.
    Wystarczyło zdjąć tylko 0,1 ms i wszystko wróciło do normy.
    Jeżeli macie takie problemy, a auto zasilanie jest m.in. gazem, to najlepiej zresetować ECU, pojeździć trochę na PB i jeżeli problemy ustąpią, to będzie to wina składu mieszanki.
    Pozdrawiam.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •