Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 37 z 37

Temat: Mało mocy 2.0 TFSI

  1. #31

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam! Mam taki problem, że moje auto przestało kompletnie jechać. Do 3tyś obrotów jedzie jakby miało z 80 koni zamiast 280, które powinno mieć. A powyżej 3 tyś obrotów odcina i dalej nie jedzie. + lekko szarpie nim na biegu jałowym(ale to jest po części spowodowane tulejka w łapie silnika, którą w poniedziałek wymienię) Na komputerze błędów brak. Wiem, że są już o tym tematy ale żaden nie daje żadnego rozwiązania.
    Wymieniono:
    -Zawór odmy na ori z aso
    -Pompka paliwa w baku + filter.
    Czy ktoś jest w tanie mi pomóc?
    Dużo czytałem o zaworze 06F145710 ale mam u siebie tą poprawioną wersję bez gumek i gdy podłącze go pod 12V to wydaje się normalnie pracować.

  2. #32

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez koko880 Pokaż post
    Witam! Mam taki problem, że moje auto przestało kompletnie jechać. Do 3tyś obrotów jedzie jakby miało z 80 koni zamiast 280, które powinno mieć. A powyżej 3 tyś obrotów odcina i dalej nie jedzie. + lekko szarpie nim na biegu jałowym(ale to jest po części spowodowane tulejka w łapie silnika, którą w poniedziałek wymienię) Na komputerze błędów brak. Wiem, że są już o tym tematy ale żaden nie daje żadnego rozwiązania.
    Wymieniono:
    -Zawór odmy na ori z aso
    -Pompka paliwa w baku + filter.
    Czy ktoś jest w tanie mi pomóc?
    Dużo czytałem o zaworze 06F145710 ale mam u siebie tą poprawioną wersję bez gumek i gdy podłącze go pod 12V to wydaje się normalnie pracować.
    Podłącz pod komputer i zrób logi to będziesz wiedział co nie gra.
    Wymienianie podzwspołów w ciemno to nie jest dobre rozwiązanie.

    aczy teefesi dwa zero

  3. #33

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam!
    Dziś zapalił się check engine
    P1063 - stały
    Niskie ciśnienie paliwa
    Rozumiem, że chodzi tu o ciśnienie na pompie wysokiego ciśnienia?
    Na komputerze delphi ciśnienie to skakało między 6 a 16 bar.
    Pompa do wymiany?

  4. #34
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  5. #35

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dzięki za odp, dopiero teraz odczytuje ale:
    Wymieniłem pompę wysokiego ciśnienia paliwa(regulator zostawiłem stary, bo kupiłem pompę z uszkodzonym i moje a3 podaje jak wściekłe)
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowany przez koko880 - 08-12-18 o 20:25

  6. #36

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    5GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny 2.0t fsi axx Chwilowe odcinanie mocy i problem z sondą lambda

    Siema. Wybaczcie, ze nie piszę o a3, ale auto bliźniacze. Potrzebuję pomocy z diagnozą problemów. Myślałem,że jest jeden, ale chyba chyba jednak dwa. Do rzeczy:

    mk5 golf GTI DSG 2.0tsi AXX
    silnik po remapie
    zmieniony cały wydech, wraz z DP

    od zakupu wymieniłem (rzeczy związane z problemami):
    świece
    cewki
    sonda lambda
    zawór odpowietrzania baku
    n75
    dv

    Auto czasem dłużej kręci przy odpalaniu, ale nie wiem jak trzyma się akumulator.

    Silnik pracuje wzorowo, równo, nie brakuje mu mocy. Za to z wydechu mocno czuć spaliny

    1. Głównym problemem jest szarpanie,a dokładniej chwilowe odcinanie mocy. Występuje ono zazwyczaj do 3k rpm, najczęściej przy spokojnej jeździe. Jest lekkie szarpniecie i odcina moc (wręcz brak reakcji na gaz), a obroty spadają do jałowych. Trwa to dosłownie sekundę, po czym wszystko wraca do normy, brak innych objawów. Wymieniłem świece i cewki. Po wymianie cewek problem powrócił po 1000km. Ostatnio zauważyłem, że dzieje się to głównie gdy jest wilgotno, te 1000km były zrobione w suche i ciepłe dni. Nie można tego wywołać, dzieje się to 'losowo'.
    2. Powracający ciągle błąd sondy lambda, którą wymieniłem (ori z aso). Myślałem,że wynika to z pierwszego problemu. Tłumaczyłem sobie, że wypada zapłon i przez to nie przepala mieszanki i jest błąd. Niestety błąd wyskakuje nawet gdy ww. szarpnięcie nie ma miejsca

    Jedyne błędy jakie wyskakują to te z sondą lambda; powolna reakcja, za duży opór, brak aktywnośći. Wszystkie 3 na raz

    Co teraz robić? O ile z pierwszym problemem jestem jeszcze w stanie wymyślić powody, o tyle z sonda lambda czuje się bezradny.

    Poza smordem z wydechu i naturalnym sporym poborem oleju nie ma z autem żadnych problemów.

    Miał być krótki post, a wyszło jak zawsze

  7. #37

    Data dołączenia
    Oct 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny 2.0 tfsi quattro BWA

    Witam! Posiadam autko audi a3 8p 2.0 tfsi bwa quattro, a problem mam następujący. Podczas przyspieszania np: 4 bieg lecimy sobie gaz do dechy 4-5k obr i nagle pustka. Auto prawie w ogóle nie reaguje na gaz, a obrotomierz po wciśnięciu go na maksa podnosi sie 0.000001 /s czyli prawie wcale, w skrócie nagły brak mocy. Musze odczekac pare sekund na tzw. "odblokowanie" i dzida dalej. Takie "odblokowanie" trwa zazwyczaj z 20-30 s nie wiem czy on się wtedy jakoś odtyka zatyka przetyka nie mam na prawdę pojęcia, podczas tego zjawiska nie dzięją się żadne dziwne rzeczy typu samochód chodzi normalnie na wszystkie gary, żadnej kontrolki, nic niepokojącego tylko ten cholerny brak mocy i brak jakielkolwiek reakcji na gaz. Czy którys z kolegów spotkal się z podobnym problemem i jest w stanie chociaz nakierować co to może byc? Na desce tylko check z błedem: P0321 a jego przyczyn jest po prostu mnóstwo i nie mam pojęcia czy to może mieć jakikolwiek związek z tym. Mój cel to czujnik wałka rozrządu, czy trafny nie mam pojęcia. Z góry dzięki za porady.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •