Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Powietrze w przeźroczystym węzyku za filtrem 1.9TDI ALH

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny Powietrze w przeźroczystym węzyku za filtrem 1.9TDI ALH

    Witam, od pewnego czasu, gdy na zewnatrz jest temp poniżej 0C, autko ma problem odpalenia po dłuższym postoju. Jeszcze gdy było cieplej to samochód miał małe opoźnienie ale to było jakieś pół obrotu, a teraz jest to 4). Na wlączonym silniku widoczne są przelatujące minimalne bombelki(takie, że nie mogłem uchwycić tego kamerą). Po odpaleniu, auto pali na dyg. Otóż zaraz po zgaszeniu pojawia się bombelka(foto), lecz po dłuższym postoju powiększa się, co skutkuje poźnym dojściem paliwa. Wczoraj wymieniałem filtr paliwa, lecz nic nie pomogło. Zwracam się o pomoc do Was, bo podejrzewam, że mogę zrobić to sam, lecz potrzebuje rad Dodaje zdj

    Widget Yanosik24.pl

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja takie objawy mam w ruskim ciągniku Też jak dłużej postoi, to go przypowietrza, mam mały wyciek ropy koło pompy, zobacz może Tobie też gdzieś delikatnie wycieka i to wystarczy żeby się zapowietrzał.

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Aleee, gdzie ona się znajduje? bo wtryskowa to wiem, ale pompa paliwa?
    Widget Yanosik24.pl

  4. #4
    jgkurczak's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Temat w VP stary jak świat
    Teoretycznie gdzieś jest jakaś nieszczelność i trzeba zlokalizować gdzie. Problemów może być kilka :
    -filtr paliwa niskiej jakości
    -podgrzewacz paliwa na filtrze
    -opaski na wężykach przy filtrze
    -smok w zbiorniku paliwa i oring

    Odnośnie ostatniego jest bardzo dużo na forum.vwgolf.pl bo chłopaki walczyli z powietrzem. Podobno wadliwy jest zawór zwrotny w smoku i zacina się stawia większy opór opór pompie przez co siorbie powietrze przykładowo ze złączki. Naprawa polega na rozwierceniu zaworka. W pierwszej kolejności można zmienić oring bądź zalać auto więcej niż 1/2 i zobaczyć czy wtedy leci powietrze. Jeśli nie to może być oringu w smoku.

    Ja jednoznacznie nie byłem w stanie stwierdzić czy trochę gorszy start w zimie był/będzie spowodowany powietrzem. Na razie się tym nie przejmuje, tez mam powietrze Zobaczymy co będzie zimą.

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ogólnie mówiąc to samochód kupiłem końcem września, to była pierwsza wymiana olejów filtrów itd. Filter paliwa założyłem Filtrona, lecz zauwazylem że gdy ściagałem stary, tę węzyki strasznie cięzko schodziły, czyli nie wiadomo kiedy był wymieniany. Myślałem o tym zaworku plastikowym, wymieniłem te oringi na nim, ładnie wszedl, ale czytałem też że zakładają jakieś filtry z golfa II czy jakoś tak. Z tych twoich rad co polecasz pierwsze zrobic?
    Widget Yanosik24.pl

  6. #6
    jgkurczak's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Szczerze to nie wiem jak z jakością filtrona ale ja montuję tylko górną półkę dla świętego spokoju. Może on powodować zapowietrzenie, ale nie musi.

    Podjedź do ASO pokupuj opaski sprężynowe (oryginalne) na te wężyki i zacznij od ich wymiany.
    Zatankuj powyżej 1/2 zbiornika i zobacz czy idą pęcherzyki z powietrzem czy nie.
    Jak to nie pomoże to kup wężyk (chyba 8mm wewnętrzna) nalej ropy to jakiejś butelki i podłączyć to na zasilanie. Odpalić auto i zobaczyć czy będzie powietrze leciało dalej. Oczywiście pod warunkiem że filtr jest w 100 % szczelny. Jeśli nie to przyczyna może być w smoku pod kanapą. Zawsze może rzucić okiem na numery smoka bo też krążą informacje które nr są prawidłowe które nie.

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Opaski do wymiany kupić wszystkie jakie są? Czy tylko te przy filtrze(co były ruszane)? zauwazyłem też że gdy odpale auto na zimnym to coś skrzeczy jakby z filtra paliwa...
    Widget Yanosik24.pl

  8. #8
    jgkurczak's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Tak, to nie powinien być duży koszt tych opasek. A najlepiej zacząć od nich.
    Skrzeczy ?
    Oring to podgrzewacza był nowy przy filtrze ?

  9. #9

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ok, to musze policzyć tak wcześniej, przy starym filtrze to było slychac go w kabinie nawet, teraz jak przyloze ucho do fitra to slychać taki jakby skrzeczący dzwiek, jakby trudności w przeływie paliwa jakoś tak.. tak wymieniałem te dwa malutkie oringi, jesli o to chodzi..

    Jeśli nie to przyczyna może być w smoku pod kanapą. Zawsze może rzucić okiem na numery smoka bo też krążą informacje które nr są prawidłowe które nie.
    Widget Yanosik24.pl

  10. #10
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Z tym filtronem nie ma problemów. Sprawdzane na co dzień.
    Możesz obejrzeć podgrzewacz - ten plastik, który wchodzi do filtra.
    Może mieć delikatne pęknięcie na którymś z króćców - obejrzyj dokładnie.
    Mógł, któryś z wężyków przyparcieć - sprawdź czy nigdzie nie jest wilgotny/tłusty.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •