Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: Dziwny problem z zawieszeniem

  1. #1
    yannis007's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny Dziwny problem z zawieszeniem

    mam takie pytanie, nie jestem wprawdzie właścicielem A3 8P jednak moze juz niedlugo nim zostane, czy sa w Sportback'ach rozne wersje zawieszenia? pytam bo na warszawskie brodi to co mam w mojej a3 jest zdecydowanie za twarde, malo komfortowe, zastanawiam sie czy w 8P jest cos lepszego.

    z gory dzieki za jakies info

    p.s. jesli ten watek byl juz poruszany na forum to sorrka, nie doszukalem sie.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-07-15 o 18:34

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    sprawa wyglada identycznie jak w 8L
    jest standart, jest troche twardze i obnizone o -16 ambition i jest jeszcze twardsze i obnizone o -20 s-line

    sa jeszcze zawieszenia na trudne warunki, sprzedawane np w skandynawii ale u nas niespotykane

    inna sprawa to juz inne zawieszenie niz w 8L wiec i inaczej "wybiera"dziury
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3
    yannis007's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ok, dzieki za info, rozumiem w takim razie, ze nie ma zadnego "super" zawieszenia, pneumatycznego czy cos takiego kosmicznego...

  4. #4
    seth01's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Dziwny problem z zawieszeniem

    Witam

    Od dłuższego czasu mam dziwny problem z zawieszeniem. Miesiąc temu podjechałem do mechanika aby stwierdził co mi stuka w zawieszeniu - wytypował poduszki na amortyzatorze. Więc kupiłem, zostawiłem auto i na drugi dzień okazuje się że mechanik zdjął z lewej strony amortyzator ze sprężyną i okazało się że ja kupiłem złą poduszkę natomiast moje są w dobrym stanie. Zauważył luz na amortyzatorze i kazał kupić dwa nowe amory. Od momentu wyjechania od mechanika już zaczęło dziać się coś dziwnego, przy skręcaniu w lewo wyczuwałem luz, auto myszkowało i dość dziwnie się prowadziło. Kupiłem amory bilstein B4, po wymianie w zawieszeniu stuka dalej, a auto nadal dziwnie się prowadzi, szybko podjechałem do mechanika, ten zaczął sprwadzać na włączonym silniku kręcić kierownicą i kazał przyjechać na następny dzień. Już wtedy jakby się poprawiło, już nie było aż tak wyczuwalnego luzu. Ja poczytałem forum i sam stwierdziłem że wymienie tulne tulejki na wahaczu - po wymianie stuków brak, natomiast auto nie prowadzi się w 100% idealnie jak przed zdjęciem po raz pierwszy amortyzatora. Nie bardzo chce już jeździć do tego mechanika. A obecnie sytuacja wygląda dość dziwnie, bo czasem auto prawdzi się poprawnie, a czasem w trakcie jazy na zakręcie kierownica szybciej wraca, podczas jazdy na wprost czasem czuc delikane luzy prawo lewo. Czasami jak zatrzymam auto i mam wlączony silnik to lekko ruszając np. w prawo czuje przez chwile że kierownica idzie bardzo lekko a po chwili złapie i kręci się z poprawną siłą. Czy możecie coś wywnioskoać z moich opowiadań ? Zbieżność ustawiałem już 2 razy, na stacji diagnostycznej stwierdzili że wszystko w porzadku. Może to wina wspomagania ? A może łożysk na poduszkach amora - coś mechanik wspominał że jest delikatny luz.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 17:46

  5. #5
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Zmien kodowanie ukladu kierowniczego. Pojezdzij z tym troche i zmien spowrotem moze to pomoze.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  6. #6
    seth01's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A możesz trochę jaśniej ? Mam podpiąć się vagiem pod komputer i tam w jaki sposób zmienić kodowanie układu kierowniczego ??

  7. #7
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Tak wspomaganie masz elektryczne, wiec da rady przekodowac je.

    Najlepiej jak ktos kto ma 8P sie wypowie. Ja to robilem kilka razy ale nie pamietam ktory blok w adaptacji sie wchodzi.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  8. #8
    Cheeroki's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Quattro S-Line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Jeśli masz możliwość przekodowania we własnym zakresie to mozna spróbować by uniknąć dodatkowych kosztów ale ja obstawiam błąd mechanika i te lożyska lub źle zamontowaną lub pękniętą na konću sprężynę. Męcz mechanika o sprawdzenie w cenie usługi skoro wcześniej było ok.

  9. #9
    seth01's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pomogła adaptacja czujnik kąta skrętu kierownicy. Dzieki za pomoc, pozdrowienia

  10. #10
    seth01's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam ponownie.

    Jeśli chodzi o adaptacje czujnika kąta skrętu kierownicy to zdecydowanie pomogła, lecz myślę że jeszcze nie jest w 100% tak jak było wcześniej. Tzn jakby kierownica w położeniu jazdy na wprost i w zakresie około 10 stopni w jedna i druga stronę, chodzi zbyt lekko. Czasem w zakręcie jakby kierownica zbyt mocno chce wracać do pozycji zero czyli jazdy na wprost. Czy należy wykonać podnownie adaptacje ponieważ wcześniej mogło pójść nie tak ?

    Niestety wykonałem ją bez skręcenia kierownica lewo, prawo oraz przejechania się na wprost nie przekraczając 20km/h.

    Czy moze powinieniem jeszcze cos adaptowac ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •