Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 46

Temat: Bieżnikowane czy nie?

  1. #11
    Jaski's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    lepsze są nowe bieżnikowane niż używane kilkuletnie markowe opony...
    co do pytania to bieżniki są dużo miększe aniżeli nowe opony. Do tego niekiedy na bocznej części opony widać doklejaną warstwę z bieżnikiem i tak jak kolega marcinisko pisał powinna być oznaczona jako "R".

  2. #12

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Volkswagen Golf IV GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny Opony bieżnikowane. Rozwarstwienie ?

    Witam.
    Mam założony komplet czterech opon zimowych, bieżnikowanych. Nówki sztuki. Latam na nich od Listopada...dziś stało się coś dziwnego... Jadąc autostradą musiałem przyspieszyć i ze 140 pociągnąłem do 170 km/h..jechałem tak około 5 kilometrów...następnie zwolniłem do 120 km/h i usłyszałem dziwny dźwięk jak bym miał kapcia. Takie dziwne "klapanie", zjechałem i stwierdziłem wzrokowo że wszystko ok z ciśnieniem, sprawdziłem dokręcenie koła i też ok. Dźwięk występuje tylko w lewym przodzie. Zajechałem do najbliższego warsztatu iiii... Wyważyli na nowo koło, ciśnienie miałem podobno na 2,5 więc zrzucili do 2,2 i skorygowali resztę ciśnień w kołach. Według nich opona jakby się deko rozwarstwiła od środka. Po zabiegu w warsztacie znacznie ciszej, prawie w ogóle...ale im więcej kilometrów tym jakby głośniej.
    Czy możliwe jest rozwarstwienie opony ? Czy pod wpływem nagrzewania się gumy "klapie" to głośniej ? Rozumiem jak bym miał za mało powietrza to może się rozwarstwić...ale za dużo ? Narazie nie mam jak zamienić tych kół. Indeks opon to H do 210 km/h. Gwarancja na opony jest...ale zawsze mogę usłyszeć o nie właściwym użytkowaniu Rozumiem że opona na szrot...właściwie dwie.

  3. #13
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Standard,dlatego nie kupuje się nalewek.

  4. #14

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Volkswagen Golf IV GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Oj tam zaraz nie kupuje proces technologiczny na przestrzeni lat się zmienił na plus...więc dlaczego nie dać szansy zresztą sprzedawca polecany, indeks niby ok, gwarancja dwa lata...hm...no właśnie może być problem przy uznawaniu gwarancji. Eh... Czyli kolego jednak rozwarstwienie ? Gołym okiem nic nie widać na powierzchni...myślałem że chociaż będzie jakiś bąbel lub coś takiego.

  5. #15
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    No z pewnością te opony nie są dobre jakościowo i ja bym je ściągał czym prędzej i odsyłał i o zwrot kasy pisał, przecież to sie zabic mozna jak ci opona sie rozwarstwi przy 170! Proces procesem, ale pomysl ze jezdzisz na starych oponach...oglądałem kiedys chyba w tvn turbo odcinek o tym jak robia te nalewki, wygladalo to zacnie, ale dalej to jest stara guma ze szrotu przerobiona...
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  6. #16

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hehe...raczej tak-rozwarstwienie. Kolega kiedyś do bmw wrzucił na przód nalewki. I to był pierwszy i ostatni raz, kiedy (jak sam stwierdził) "zbłądził" w temacie opon .
    Otóż też przy podobnej prędkości zwalniał, tylko gwałtowniej - praktycznie do 0. Jak zaczął ruszać poczuł, że jedzie jakby po kamykach - taki odgłos, okazało się, że bieżnik poodpadał, powyrywało go
    Reklamuj, nic nie szkodzi.

  7. #17
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    nalewki to śliski temat
    jeździsz na własne ryzyko
    znajomemu kiedys rozwarstwiło tak opone że ta wystrzeliła wyrywając przy tym poszycie nadkola
    radze uważać

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  8. #18
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Kupujac go..o trzeba sie z takim czyms liczyc.

  9. #19
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Umowmy sie, ze z nalewkami jest jak z butami z targu. Mozna kupic cos co rozleci sie po jednym jogingu albo dopiero po kilku latach. W kazdym badz razie do typowo sportowej jazdy nikt rozsadny nie powinien nawet myslec o tego typu gumach bo nie sa one do tego stworzone. Do spokojnej jazdy na niezbyt dlugich dystansach nie powinno byc problemu jesli kupi sie cos sprawdzonego. Najlepiej jesli sprzedawca potrafi konkretnie okreslic producenta takiej opony itd.

  10. Podziękowania dla heko za pomoc w problemie

    James (22-03-15)

  11. #20

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6TDI CAYC
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    1. Lepiej kupić używane opony, czy nowe bieżnikowane? Jak patrze po cenach, to bieżnikowane nowe po 90zł/szt., ale sporo osób (nieznających się, ale jednak) mi odradza, więc wolę się spytać.

    2. Co powiecie o oponach całorocznych - w tym przypadku nowe? Jak wychodzi zużycie?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •