Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 151

Temat: Ergo Hestia vs. buzz czyli walka z ubezpieczalnią. / SPRAWA WYGRANA!!!

  1. #41

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Peugot 307
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie mam pytanie : A czy nie można zrobić tak że jeśli zaniżyli wycenę naprawy (kolizja z winy sprawcy) to wstawiasz auto do aso - oni naprawiają i ubezpieczalnia musi pokryć całe koszty ? jak z tym jest dokładnie ?

  2. #42
    Armi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    różnie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kingsoft-grucha Pokaż post
    Buzz, a kogo obchodzi jakie ty masz mody. Czy ubezpieczałeś auto o te części?? czy to zgłaszałeś?? Jak nie to nawet ja ci powiem, że jest to zabawne powołując się na tuning auta żeby ci wartość szkody wycenili na wyżej . Kogo z ubezpieczenia obchodzi twój tuning?? Wystarczy, że masz podłużnicę tylną skrzywioną i już masz szkodę całkowitą ale od wartości samochodu który ubezpieczałeś na podstawie VIN nadwozia.
    Według 363 artykułem Kodeksu Cywilnego:
    Pokrzywdzonemu nalezy się naprawa/wypłata odszkodowania pozwalajaca na przywrocenie auta do stanu sprzed zdarzenia.
    Przy czym wartosc auta po naprawie, nie moze byc wieksza niz przed zdarzeniem. Nie może być mowy o wzbogaceniu. I na tym najczesciej TU opieraja swe zanizone wyceny bo przeciez jakas czesc nie byla nowa.
    ALE
    Podobnie jak Grucha nie uważam, żeby auto, które ma nieseryjne części było warte więcej niż to seryjne (w świetle prawa).
    Gdyby te części zostały uszkodzone to tak ale wartość zmodyfikowanego samochodu nie wzrasta tylko dlatego, że jest zmodyfikowany.
    Ale próbować warto, a nóż może się uda.
    Ostatnio edytowany przez Armi - 24-12-13 o 10:51

  3. #43
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Armi Pokaż post
    ale wartość zmodyfikowanego samochodu nie wzrasta tylko dlatego, że jest zmodyfikowany.
    rozumiem że jakbym miał pozłacane klamki i kierownicę ze skóry węża to wartość auta nie wzrasta??

  4. #44
    lumberjack's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A5 3.0tdiq
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    była już taka sprawa, naszą forumową pomarańczkę myjnia samochodowa poturbowała, normalnie oddawali kase za zderzaki z eSy pomimo, iż było to A3...

  5. #45
    Orgazmus's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kocmyrzów/Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chudy92 Pokaż post
    Było symulować, że Cie głowa boli, jechać badania porobić i iść do firmy, która ściąga odszkodowanie od ZU.
    Sprawa mogłaby trafić do sądu i naliczałyby się odsetki
    Sorry buzz ze w twoim temacie,ale ciekaw jestem wlasnie tego co chudy napisał.
    Wystarczaloby zeby poudawał,ze go glowa boli,pojechalby do szpitala na jakies badania i za to juz by dostał dodatkowa kase? Bo z tego co mi sie wydaje to musi byc w jakis sposob udowodnione ze podczas wypadku doznales jakiegos tam urazu.

  6. #46
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Orgazmus Pokaż post
    Sorry buzz ze w twoim temacie,ale ciekaw jestem wlasnie tego co chudy napisał.
    po to jest właśnie ten temat, aby polemizować na temat ubezpieczenia itp.
    symulować nie ma co. Dobrze mówisz, w jakiś sposób musi być to udowodnione, chyba że masz znajomego lekarza, który napisze Ci na wypisie że coś tam się przestawiło w kręgosłupie odcinek szyjny ble ble ble.
    A mówienie że głowa boli itp, i od razu dodatkowa kasa? od razu widać że to naciągane przy tak słabym uderzeniu...aczkolwiek możliwe.

  7. #47
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Tu jest podobna sprawa jak przy sprzedazy auta. Mody robisz dla siebie i nikogo nie obchodzi ile kasy to kosztowalo

  8. #48
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawel_yu Pokaż post
    Tu jest podobna sprawa jak przy sprzedazy auta. Mody robisz dla siebie i nikogo nie obchodzi ile kasy to kosztowalo
    zgadza sie, nie ważne ile to kosztowało - ja im nie mówiłem ile mnie to kosztowało. Do ich obowiązków należy wycena tego co aktualnie jest wsadzone.
    Ważne ile w tym momencie auto jest warte, bo na tej postawie zostanie wydana decyzja o szkodzie całkowitej, która jest dosyć nieatrakcyjna dla mnie.
    Wg mnie bez sensu jest przyrównywać tę sytuację do momentu sprzedaży auta, bo to wtedy tylko od kupującego zależy ile zapłaci za auto.
    I powiedz mi szanowny kolego, gdybym miał te złote klamki, to ubezpieczalnie to nie interesuje? tylko ichniejszy eurotax wchodzi w grę? Dla mnie bez sensu. NIe będę teraz polemizował jak to powinno wyglądać. Postaram się pokazać na przyszłość jak należy postępować w takich sytuacjach. Nawet jeśli miałbym się z nimi sądzić, a zaplecze prawników mam do tego Poczekamy na wycenę likwidatora oraz rzeczoznawcy oraz późniejsze stanowisko towarzystwa ubezpieczeniowego.

  9. #49
    Medcham's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Twardym trza być i walczyć o swoje. Powodzenia

    Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

  10. #50
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    Mówicie o modach a body kit w a3 z s3 zderzaki itd ? Kidys na forum byl poruszany podobny temat ze ubezpieczyciel naliczyl szkode za zderzak od a3 a w aucie byl od eski który to wlasnie byl uszkodzony. Z tego co pamietam wyszlo na koniec tak ze ubezpieczyciel naliczyl kase za zderzak od esy wiec cos w tym jest.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Mówicie o modach a body kit w a3 z s3 zderzaki itd ? Kidys na forum byl poruszany podobny temat ze ubezpieczyciel naliczyl szkode za zderzak od a3 a w aucie byl od eski który to wlasnie byl uszkodzony. Z tego co pamietam wyszlo na koniec tak ze ubezpieczyciel naliczyl kase za zderzak od esy wiec cos w tym jest.

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •