Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: Powracający błąd P0340/P000A

  1. #1
    Tyngi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tuliszków
    Auto
    8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Powracający błąd P0340/P000A

    Witam drodzy forumowicze przechodzę szybko do rzeczy, mianowicie problem z błędem P0340 pojawił się po zerwanym łańcuchy na wałkach rozrządu, niby wszystko jest ustawione idealnie na punkty rozrząd na 100% jeszcze 2-3 dni temu sam osobiście sprawdzałem, samochód po naprawie odpalił na dotyk bez zająknięcia skasowałem błędy i jeździł 1 dzień, moc 200hp w tym czasie była oddana w 100% i nagle co odpalenie nie zawsze ale zapala się check z błędem P0340, a jak nawet się nie zapali to mój interface ma funkcje odczytywania błędów oczekujących i oczywiście jest w nich błąd P0340 moc w tym czasie jest na tyle ograniczona że naprawdę jeździ jak goły stary diesel :/ możliwe jest że jest padnięty czujnik Halla/MRE ? czy co gorsze Fazator ? ew. elektrozawór sterujący fazatorem i napinaczem łańcucha ? proszę o wnikliwe porady ps. rozrząd wykluczamy, pozostaje nam tylko czujnik, fazator i ponowne ustawianie wałków rozrządu między sobą w co wątpię bo samochód chodzi nawet z tym błędem na wolnych bardzo spokojnie i równo a i najważniejsze jak nawet skasuje ten błąd oczekujący to moc wraca i znów czuć 200hp do momentu ponownego uruchomienia silnika i niekiedy po zejściu z wysokich obrotów
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 17:46

  2. #2
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

  3. #3
    Tyngi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tuliszków
    Auto
    8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dzięki kolego ale tyle już sprawdziłem, prawdopodobnie trzeba ustawić od nowa ten fazator ew. chyba jest zepsuty :/ dziś dzwoniłem do serwisu i załamka moja część tz. fazator w razie "W" jak by był uszkodzony to koszt 1950zł szok!

  4. #4
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    A w momencie gdy problem występuje i auto nie jedzie to zmienia się sposób pracy silnika, jego dźwięk? Jeśli przez fazator rozumiesz wariator faz rozrządu to w sumie i tak byłoby dziwne gdyby przeżył bez zająknięcia zerwanie łańcuszka. Nie ma sił, musiał mocno oberwać po tyłku. Oglądał go ktoś dokładnie przy wymianie łańcuszka? Sprawdzaliście czy ma luzy?

  5. #5
    Tyngi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tuliszków
    Auto
    8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    morgan powiedz mi jakie właściwości powinien zachować nastawnik tz. być sztywny ? mój jak go wyciągnąłem to miał delikatne luzy prawo lewo tz. nie odkręcałem go od wałka luzy miał na wałku. nie dźwięk się nie zmienia, dziś w nocy zrobiłem około 60 km i raz skasowałem błąd i do samego domu nie powrócił a jechałem różnie i wolno i się zatrzymywałem i 180km/h najczęściej błąd powraca jak silnik schodzi z wysokich obrotów na normalne czyli około 800rpm i wciskasz w podłogę i dupa kasujesz błąd asfalt zawija pod kołami

    ps. we wtorek może w środę jestem umówiony z facetem co pracuje w Skodzie jako elektromechanik zobaczymy co powie ciekawego

    to zastałem po zdjęciu pokrywy jak mi pękł łańcuch:
    Ostatnio edytowany przez Tyngi - 05-01-14 o 11:50

  6. #6
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Popraw link do zdjecia.

  7. #7
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Jeśli możesz ruszać wariatorem w obie strony to jest on do wymiany. Z resztą z doświadczenia wiem, że jeśli wywala błąd to najczęściej leży już wariator. Jeśli tylko hałasuje i nie pojawia się żaden błąd z tym związany to zwykle kończy się na wymianie łańcuszka i napinacza. Patrząc na zdjęcie (szkoda, że nie da się powiększyć żeby lepiej zobaczyć stan napinacza) to dziwne, że nikt po takiej sieczce wariatora nie zmienił.

    Problemy na wysokich obrotach i przy schodzeniu z nich może także powodować kończącą się szklanka popychacza w pompie paliwa. Zaglądał tam ktoś u Ciebie?

  8. #8
    Tyngi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tuliszków
    Auto
    8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    morgan robiłem wszystko sam ryzykowałem i wariatora nie wymieniałem, szklankę do pompy wtryskowej kupiłem nówkę w serwisie, napinacz i łańcuch zamienniki nówka ok to wiem na czym stoję

  9. #9
    Tyngi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tuliszków
    Auto
    8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    byłem na kontroli u mechanika, teraz wywala błąd P0016 co tera? :/

  10. #10
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tyngi Pokaż post
    byłem na kontroli u mechanika, teraz wywala błąd P0016 co tera? :/
    Byłeś u mechanika po czym prosisz o pomoc na forum? Coś nie w tej kolejności powinno być wydaje mi się Co mechanik Ci powiedział?

    Ten błąd też dotyczy ustawienia wałków i łańcuszka. Ewidentnie coś sobie z tym skopałeś lub źle poskładałeś. Jedź do kogoś kto ogarnia tfsi w okolicy niech Ci posłucha silnika i podłączy kompa. Na odległość nikt Ci więcej nic nie pomoże niestety...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •