Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 17 z 17

Temat: Powracający błąd P0340/P000A

  1. #11
    Tyngi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tuliszków
    Auto
    8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    po prostu mój interface jest do dupy, cały czas podejrzewam że wywalał P0016 byłem się podpiąć pod serwisówkę więc mechaniol ze skody mówił żebym od nowa cały rozrząd ustawił, kupiłem wczoraj blokady rozrządu i zaczynam jutro zabawę od nowa zobaczymy co z tego wyniknie

  2. #12
    Piotrekb_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeziny
    Auto
    GTI ED30
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tyngi Pokaż post
    po prostu mój interface jest do dupy, cały czas podejrzewam że wywalał P0016 byłem się podpiąć pod serwisówkę więc mechaniol ze skody mówił żebym od nowa cały rozrząd ustawił, kupiłem wczoraj blokady rozrządu i zaczynam jutro zabawę od nowa zobaczymy co z tego wyniknie
    Ja w 1.8T tez dwa razy ustawialem walki na lancuchu, niby ustawisz dobrze a jednak jest lipa bo wlasnie wariator sie cofnal. Jak zdjalem pokrywe to na oko bylo ok ale jak dokladnie policzylem zwoje lancucha to sie okazalo ze jeden jest za duzo.

  3. #13
    Tyngi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tuliszków
    Auto
    8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    no jutro startuje z naprawą, jak wszystko będzie ok to zamieszczę poradę i historię naprawy aby inni nie mieli tyle przeboju z tym rozrządem co ja ps. zawór DV mam jeszcze do wymiany

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam koledzy ponownie, problem rozwiązany! kupiłem blokady rozrządu, ustawiłem od nowa i jest ok problem był na łańcuchu był przestawiony o jeden ząb problem wyeliminowany, dużo by to można mówić że winna sterownika, wiązki, czujników, nastawnika, czy też zaworu regulującego, a to tylko złe ustawianie był, dlatego polecam takie silniki ustawiać na blokadę

  4. #14
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tyngi Pokaż post
    dużo by to można mówić że winna sterownika, wiązki, czujników, nastawnika, czy też zaworu regulującego, a to tylko złe ustawianie był,
    Ale nikt Ci tutaj nie mówił, że to jakieś czujniki czy inne sterowniki tylko od początku mówiłem, że coś skopałeś lub wariator leży Dobrze, że w końcu zrobiłeś jak należy

  5. #15
    Piotrekb_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeziny
    Auto
    GTI ED30
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tyngi Pokaż post
    Witam koledzy ponownie, problem rozwiązany! kupiłem blokady rozrządu, ustawiłem od nowa i jest ok problem był na łańcuchu był przestawiony o jeden ząb problem wyeliminowany, dużo by to można mówić że winna sterownika, wiązki, czujników, nastawnika, czy też zaworu regulującego, a to tylko złe ustawianie był, dlatego polecam takie silniki ustawiać na blokadę
    Czyli podobna historia co u mnie w 1.8T...

  6. #16
    Tyngi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tuliszków
    Auto
    8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    no generalnie jest wszystko ok, wina moja była bo na oko ustawiałem wałki tak jak regułka z 16V a tu lipa, aczkolwiek jeszcze zapala się niekiedy błąd P000A ale mocy nie traci, podejrzewam zawór N205 że jest tego winowajca, jutro zamówię w serwisie nowy zawór DV i jednocześnie N205 pozdro

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Ale nikt Ci tutaj nie mówił, że to jakieś czujniki czy inne sterowniki tylko od początku mówiłem, że coś skopałeś lub wariator leży Dobrze, że w końcu zrobiłeś jak należy
    wiem wiem kolego ale mi takie myśli przez głowę przechodziły

  7. #17

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Pomocy! Nie mam już siły.

    Cześć wszystkim.

    Pacjent: A3 8P 3.2 V6 Quattro LPG

    Problemy:
    1. Od paru lat, raz na czas (średnio raz na pareset kilometrów) wyskakiwał Check z błędem P000A Slow Camshaft response na Bank 1.
    Silnik pracuje normalnie, żadnych innych błędów, objawów, etc. Błąd skasowany, różnicy brak. Pojawia się pojedyncze wystąpienie błędu i tyle.
    Zrobiony rozrząd kompletny, bez wymiany N205 (dolot sprawdzony - działa, na wydech chyba nie działa poprawnie), zmieniony czujnik położenia wałka z czujnikiem Halla.
    Ostatnio błąd pojawia się dużo częściej - przynajmniej raz dziennie (ok 100-200 km).
    Błąd pojawia się niezależnie od zasilania (LPG, Benzyna).
    Mechanik rozłożył ręce.

    2. Pojawił się dźwięk. Coś jak metaliczne, ciche ocieranie. Występuje wyłącznie podczas naciskania pedału gazu. Od momentu ruszenia, zgodnie z obrotami silnika - przy powolnym toczeniu słychać powolne ocieranie, a wraz ze wzrostem obrotów przyspiesza i wzrasta jego ton (aż po wysokie jęczenie przy obrotach rzędu 3-4 tysiące). Odpuszczenie gazu natychmiast go wycisza. Olej w skrzyni wymieniany regularnie - wymieniony również po pojawieniu się tego tarcia - bez zmian. Nie słychać tego kiedy auto stoi i wciskam gaz. Panowie od skrzyń DSG mówią, że to raczej nie skrzynia, panowie od napędów 4x4 również. Odwiedziłem już kilka warsztatów, które podobno specjalizują się w skrzyniach. Błędów w komputerze brak (poza tym, o którym piszę wyżej, ale on występował już dawno temu - teraz się tylko nasilił).

    Bardzo proszę o pomoc, zadawanie pytań, wskazanie kompetentnego warsztatu na Śląsku i okolicach gdzie znają się na tych tematach (3.2 / DSG / 4x4).
    Nie wyobrażam sobie zmiany pojazdu, ale ręce mi już opadają i nie mam czym jeździć z przyjemnością


    EDIT: rozumiem, że Mod podpiął mój post pod ten temat, ale to nie do końca o to chodzi, są dwie sprawy, no i pewnie zginie jako kontynuajca czyjegoś problemu
    Ostatnio edytowany przez chiron - 20-05-23 o 17:53

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •