Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Pojawiły się błedy...

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostynin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny Pojawiły się błedy...

    Witam. Zapalił mi się dzisiaj Check Engine, po podpięciu pod Vag, wyszły błedy:
    17705-P1297
    17608-P1200
    16795-P0411
    Kolejny proszę o pomoc badziej doświadczonych kolegów, może ktoś miał takie błędy u siebie znalazł powód ich pojawinia się, będe wdzięczny.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Łukasz_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    A3+ 185 KM ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Skasuj i zobacz czy pojawią się podobnie, pierwsze dwa związane są z zepsutym zaworem DV lub gdzieś ucieka powietrze (sprawdź węże, gumy)
    Ostatnio edytowany przez Łukasz_pl - 05-03-08 o 22:34
    ...

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostynin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    DV był wymieniany 2 tys temu, więc pozostaje poszukać mi uciekającego powietrza.

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostynin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Chyba została zlokalizowana przyczyna, na jednym z węży była luźna opaska, została założona nowa, mocniejsza. Zobaczymy czy pomoże. Napisze za parę dni.

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3 LPG BRC
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    U mnie dzis wywaliło błąd P0411 (16795). Błąd wyskoczył na zimnym silniku gdy ruszyłem po 300 metrach. Wiem co oznacza ale nie wiem co jest przyczyna. Słyszałem że moze to być ta pompka co sie załacza na zimnym silniku lub sonda lambda. Wykasowałem błąd, przejechałem 5 km i błędu nie ma, ale silnik był jeszcze ciepły w miarę więc może dlatego go nie wywaliło.
    Czy ktoś pomoże, kto miał teki problem???

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny Problem z check engine. Błąd P0422

    Witam. Niedawno wyskoczył mi check engine. Oprócz tego, że świeci się kontrolka to nic się nie zmieniło. Spalanie w normie (10l w cyklu mieszanym - wyliczone poprzez tankowanie do pełna), żadnych spadków mocy nie zanotowałem. Jeden mechanik powiedział, że nie ma z tym problemu, a świeci się ze względu na ekologię. Błąd ten został wykasowany, ale po jakis 200 km znowu się zaświeciła kontrolka. Po wizycie u innego mechanika dowiedziałem się, że albo katalizator albo sonda lambda jest do zrobienia. Dokładnie nie umiał się określić, ale mówił że jako pierwsza do zrobienia sonda. Błąd jaki się pojawia to "P0422 - katalizator główny (rząd 1): Niedostateczne działanie". Nie wiem, czy mam to robić, czy można olać bez żadnych konsekwencji? Czy nie będzie to miało wpływu na zużycie innych elementów, czy nie wpłynie negatywnie na silnik? Proszę o pomoc.

    Znalazłem jeszcze taką informacje "P0422 - zdolność głównego konwertora katalitycznego do usuwania szkodliwych składników spalin, tzw. współczynnik konwersji (blok cylindrów nr 1) - poniżej wymaganej wartości."
    Ostatnio edytowany przez Szyszo676 - 06-11-14 o 13:15

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3 LPG BRC
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ziutek1981 Pokaż post
    U mnie dzis wywaliło błąd P0411 (16795). Błąd wyskoczył na zimnym silniku gdy ruszyłem po 300 metrach. Wiem co oznacza ale nie wiem co jest przyczyna. Słyszałem że moze to być ta pompka co sie załacza na zimnym silniku lub sonda lambda. Wykasowałem błąd, przejechałem 5 km i błędu nie ma, ale silnik był jeszcze ciepły w miarę więc może dlatego go nie wywaliło.
    Czy ktoś pomoże, kto miał teki problem???


    Błąd powrócił. Sprawa związana jest z dostarczaniem powietrza wtórnego do zimnego silnika. Wina będzie po stronie jakiegoś przewodu lub zaworu który moze nie trzymać ciśnienia. Dla zainteresowanych dodam że jest filmik o tym na youtube.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •