Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Spalilem sprzeglo, a ile wytrzyma nowe?

  1. #1
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Spalilem sprzeglo, a ile wytrzyma nowe?

    Niestety nowy rok sprawil mi niemila nie spodzianke.
    Spalilo sie sprzeglo
    Pewnie bylo na wykonczeniu ale w piatek mialo niezla zaprawe: sniegu pol metra a ja holewalem znajomego przez cale miasto i po osiedlowych drogach - co chwila audi zakopane, co chwile buksowanie kol, co chwile auto zakopane no i sie do igralem w pewnym momencie smrod jak jasny gwint, ale myslalem ze tylko sie ostro przypalilo ale jedna na drugi dzien juz cos nie tak az wkoncu wczoraj zauwazylem ze dwojka, trojka... sie slizga.
    Zamowilem nowe sprzeglo , niestety po nowym roku czlowiek splukany do granic mozliwosci i musialem zadowolic sie czyms 'normlanym. firmy LUK - 580zl. Sachs i Valeo byly po ok. 850-900zl
    Ile teraz takie nowe sprzeglo wytrzyma? z 80-100tys? A jak potem gdy auto otrzyma troche wiecej KM i kilka NM?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Mowi sie ze +/- 100 tys.
    wszystko zalezy od tego jak jezdzisz tzn. jak czesto wysprzeglasz , jezdzisz tylko w miescie czy dlugie trasy, jezdzisz z przyczepka albo moze robisz w zimie kuligi ->
    Czesto po Chip tuningu pierwsze co siada to jest wlasnie sprzeglo(bardzo czesto) bo te sprzegla nie sa do takich NM przystosowane.
    Slyszalem kiedys ze granica seryjnego 1.8T (150 PS) sprzegla jest do 300-315 NM...???
    A3 mojego kolegi (150 PS seria) ma 135tys na pierwszym sprzegle...
    Mam 300 NM i prawie 10.000 na seryjnym juz przejechalem bez klopotow aczkolwiek mysle ze za niedlugo tez na mnie przyjdzie kolej

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    luboń
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hanluk
    Mowi sie ze +/- 100 tys.
    wszystko zalezy od tego jak jezdzisz tzn. jak czesto wysprzeglasz , jezdzisz tylko w miescie czy dlugie trasy, jezdzisz z przyczepka albo moze robisz w zimie kuligi ->
    Czesto po Chip tuningu pierwsze co siada to jest wlasnie sprzeglo(bardzo czesto) bo te sprzegla nie sa do takich NM przystosowane.
    Slyszalem kiedys ze granica seryjnego 1.8T (150 PS) sprzegla jest do 300-315 NM...???
    A3 mojego kolegi (150 PS seria) ma 135tys na pierwszym sprzegle...
    Mam 300 NM i prawie 10.000 na seryjnym juz przejechalem bez klopotow aczkolwiek mysle ze za niedlugo tez na mnie przyjdzie kolej
    W sumie też pewnie niedługo będę potzrebował sprzęgła ale nie o tym.
    Co do trwałości to tak jak kolega mówi wszystko zależy od stylu jazdy.
    Może posłużyć spokojnie ze 100kkm a może i ......................
    ............... no cóż zdarzyło mi się kiedyś że do znajomego warsztatu (akurat byłem tam na zmianie hamulcy) przywieźli autko gostka, który spalił sprzęgło. Nic dziwnego??
    Otóż gostek miał założone sprzęgło 3 dni wcześniej i już je spalił.
    Dodam że to było zwykle punto bez przerubek a sprzęgło okazało się ok (boło z serii lepsze typu Valeo).
    Morał:
    AJak przyoszczędzisz to posłuży jeszcze długo.
    UNDER[G]ROUND
    Tuning Group

    www.utg.pl

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Jak sie bedziesz z nim normalnie obchodzil i nie ciagnal przyczepy kempingowej na wakcje ani wiecej kolegow z zasp to do ponizej 200KM/300Nm styknie Ci to przeglo spokojnie

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Z własnego doswiadczenia: fabrycznie zamontowane sprzęgło ma już 175 tys przebiegu!
    Silnik od czerwca posiada moment 300 - 350 Nm w zależności od ustawienia. Z moich obserwacji wynika że kiedy ustawie na okolice 350 Nm (1,5 bar doładowania) po kilku szybkich strartach sprzęgło zaczyna się slizgać. Natomiast jezeli ustawie 1,2 bar (silnik produkuje wtedy około 300 Nm jak bym sie nie starał sprzęgło nie poslizgnie się.

    Mam świadomość że w najbliższym czasie czeka mnie wymiana sprzęgła ale zrobię to dopiero kiedy obecne "odmówi współpracy".

  6. #6
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    No to po czipie jak bedzie z 260-280Nm to powino hulac pieknie
    Narazie audi stoi u mechaniora mam nadzieje ze do jutra sie gosc wyrobi
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    No to po czipie jak bedzie z 260-280Nm to powino hulac pieknie
    Narazie audi stoi u mechaniora mam nadzieje ze do jutra sie gosc wyrobi
    Prawda jest taka że w 1.8 T sprzęgło jest "praktycznie takie samo" jak w 1.9 TDI skoro więc w dieslach po cheapie jest czasem nawet do 380-400 Nm i to przy niższych obrotach i użytkownicy nie skarżą się na sprzęgła(zaczynają się skarżyć przy momentach +400 Nm), nowe sprzęgło powinno te 380-400 Nm przenieść.

    Duże znaczenie ma również jaki przebieg ma moment obrotowy, aby uchronić elementy przeniesienia napędu przed zbyt dużymi obciążeniami w zakresie niższych obrotów 2000-3000 specjalnie "scina się peak" przenosząc max moment na wyższe obroty.

    U mnie przy około 350 Nm zaczyna już "dawać ciała" ale moje sprzęgło zrobiło juz 175 tyś.!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •