Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 23

Temat: Obowiązkowe alkomaty w samochodach od 2015 roku?

  1. #11
    ignac112's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sorkwity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pasażer dmuchnie w razie czego i alkomat będzie wesoło wskazywał 0

  2. #12
    Marcin_BP's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin / BP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    76 razy
    Podziękował
    61 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez komono Pokaż post
    Jak dla mnie to mogli by wprowadzić odpłatne np. 5zł sprawdzenie trzeźwości na komisariacie bo teraz to jest tylko dobra wola dyżurującego.
    Też jestem takiego zdania, ale lepiej by było gdyby postawili stacjonarne alkomaty na te 2 czy 5zł pod komendą albo np. na stacjach benzynowych bo tak jak teraz to czasami długo trzeba czekać. Koszt spory, ale po kilkunastu weekendach by się pewnie zwróciło. Kto jest rozsądny to pójdzie sprawdzić czy jest trzeźwy, a kto nie to choćby nawet miał w samochodzie alkomat to i tak pojedzie...

    tak btw. ostatnio zauważyłem w niektórych sklepach i na stacjach oraz na allegro takie alkomaty jednorazowe - http://allegro.pl/alkomat-jednorazow...832931962.html
    testował ktoś?

  3. #13
    Siks's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marcin_BP Pokaż post
    Też jestem takiego zdania, ale lepiej by było gdyby postawili stacjonarne alkomaty na te 2 czy 5zł pod komendą albo np. na stacjach benzynowych bo tak jak teraz to czasami długo trzeba czekać. Koszt spory, ale po kilkunastu weekendach by się pewnie zwróciło. Kto jest rozsądny to pójdzie sprawdzić czy jest trzeźwy, a kto nie to choćby nawet miał w samochodzie alkomat to i tak pojedzie...

    tak btw. ostatnio zauważyłem w niektórych sklepach i na stacjach oraz na allegro takie alkomaty jednorazowe - http://allegro.pl/alkomat-jednorazow...832931962.html
    testował ktoś?

    Testowane, nawet nie jako skalibrowane z policyjnym. Te jednorazówki nie dają pojęcia o dokładnej ilości alkoholu, ale wskazują kiedy przekracza 0.2 promila u mnie się "pokryło" z badaniem na komisariacie było 0.34. W ostateczności można się takim poratować, ale margines błędu może być spory. Na pewno jest to lepszy ratunek niż aplikacje na androida i etc.

    Co do samego tematu, również popieram postawienie stacjonarnych alkomatów, za opłatą chociażby 2 zł.

    btw. Kiedyś mi się obiło o uszy, czytałem, że Volvo pracuje nad systemem alkomatu w zapince do pasa czy coś takiego, że system nie uruchomi silnika na zasadzie immobilajzera. Ale jak wyżej do obejścia na zasadzie pasażer dmuchnie, ktoś z ulicy przywołany dmuchnie...

  4. #14
    kajtekjr's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Września
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez komono Pokaż post
    Jak dla mnie to mogli by wprowadzić odpłatne np.5zł sprawdzenie trzeźwości na komisariacie bo teraz to jest tylko dobra wola dyżurującego.
    W ostatnie wakacje byłem ze znajomymi w Karpaczu, no i wiadomo jak to we wakacje się baluje %%%%
    Jak poszedłem na komisariat na drugi dzień rano ok. 11 po śniadaniu i kąpieli to dyżurny mało co nie spadł z krzesła, bo był tak zdziwiony, że chcę się przebadać na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Chodziłem dzień w dzień to czwartego dnia usłyszałem, że alkomaty pojechały na kalibrację do Jeleniej Góry, a 5 że jeszcze nie wróciły tja... Napewno.. przez 2 dni nie było alkomatu na komendzie...
    A później się dziwią jak się coś stanie

    Cytuj Oryginalnie napisane przez 4fly Pokaż post
    Czytałem już wcześniej i w bardzo dużej części się zgadzam z tym artykułem.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Siks Pokaż post
    btw. Kiedyś mi się obiło o uszy, czytałem, że Volvo pracuje nad systemem alkomatu w zapince do pasa czy coś takiego, że system nie uruchomi silnika na zasadzie immobilajzera. Ale jak wyżej do obejścia na zasadzie pasażer dmuchnie, ktoś z ulicy przywołany dmuchnie...
    A to byłaby skrajna nieodpowiedzialność i taki pasażer powinien być pociągnięty do odpowiedzialności tak samo jak kierujący.
    Ale taki system to jedynie pieśń przyszłości

  5. #15
    Lincoln's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łorsoł farmers
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Po kielichu jeździli, jeżdżą i będą jeździć. Nic się nie zmieni dopóki sami siebie nie zmienimy. A całą tą nagonkę i rozdmuchanie sprawy (nie mówię że to jest dobre, w 100% nie popieram) uważam za temat zastępczy tak jak niedawno "kibole".

  6. #16
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    gorszej głupoty nie mogli wymyślić
    komu będzie to zwisało to i tak wsiądzie po haku za fajere
    jeśli ludzie sami nie zrozumieją ze jest to "be" tak zawsze znajdzie się jakiś poj...b który nie dość że będzie własne życie narażał to i czyjeś, przykład gówniarza z BMW co zrobił w nowy rok
    ja nie popieram takiego działania z alkomatami
    popieram za to spoty reklamowe które dają dużo do myślenia które w jakiś sposób oddziaływają na osobę/kierującego który spożywał alkohol i ma wsiąść za fajere
    taki człowiek się może zastanowi jaka krzywdę swoim działaniem może wyrządzić

    druga strona medalu jest taka że "jeśli" przejdzie to ustawą to w wyniku tylko i wyłącznie podreperowanie budżetu państwa
    myślicie że od tak kupicie sobie jakieś koreańskie urządzenie do badania trzeźwości i będzie po problemie ? nie bo zapewne dla wszystkich będą takie same do kupienia np. w urzędach czy wydziale transportu
    mało tego raz do roku będzie obowiązywała kalibracja takiego urządzenia
    a pieniążki będą płynęły
    jeszcze raz się powtórzę gorszej głupoty nie mogli wymyślić !

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  7. #17
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    ja mysle ze caly pomysl z alkomatami byl juz dawno
    ktos ma juz linie produkcyjne ustawione w chinach, na takie ktore dostana homologacje
    ( ceny 5-10zl to oczywiscie tylko mydlenie oczu, bo realna cena bedzie pewnie kolo 50 > )

    ktos to dawno w rzadzie przepychal i dawal lapowki, caly projekt byl przygotowany, tylko czekali na wlasnie taka okazje zeby go wdrozyc

    musieliby zamntowac w autach system ktory nie pozwoli odpalic "pod wplywem"

    mozemy sobie pogadac, to juz dawno jest postanowione,
    zwalaja na Tuska, a Tusk tego nie wymyslil, tylko jest marionetka w rekach ktorzy na tym miliardy zrobia, kazali mu powiedziec, to mowi.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #18
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Z tego co kojarzę to propozycja rządu będzie obejmować takie urządzonka http://allegro.pl/alkomat-jednorazow...860917685.html . Coś tam Tusku mówił na konferencji ,że sprawdzili ceny takich alkomatów we Francji i ,że w Polsce będzie to niby koszt ok.7-8zł (a ile faktycznie będzie kosztować??) i będą miały tam jakieś atesty. Więc będzie narzucony jeden/dwóch producentów takich jednorazówek i tylko takie będą "honorowane" przez policję czy co oni tam chcą z nimi zrobić.
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  9. #19
    Burz's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zamiast obowiązkowych czujników alkoholu(jak czujki na dym) Tusk naciąga kierowców na koszta,co z tego ze ktos kupi alkomat jak wcale nie będzie w niego dmuchał przed ruszaniem,pijak nie mysli o tym ze jest pijany tylko o tym zeby dojechac na miejsce.

  10. #20
    Donator Akumulator >sebek<'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Zamość
    Auto
    Laleczka CBR / A4 1.8T Q
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    190 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    a ten czujnik alkoholu to wedlug Ciebie gdzie mialby byc zamontowany? czyli nie mozna bedzie przewozic pijanych (czy nawet nie pijanych a po spozyciu) osob w aucie ?

    Kiedy Facet mówi, że coś zrobi to to zrobi! I nie trzeba mu o tym co pół roku przypominać


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •