Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Naprawa pompki zamka centralnego

Hybrid View

  1. #1
    Łukasz_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    A3+ 185 KM ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy

    Arrow Naprawa pompki zamka centralnego

    Niestety moje łopatki wirnika rozpadły się na części (typowa przypadłość vag ). Nowa pompka centralnego do A3 to koszt ok. 400-500zł a do tego mój model "G" jest praktycznie niedostępny więc postanowiłem zakupić starszą pompkę z 1 wyjściem aby z niej wziąć wirnik (miałem nadzieje że będzie taki sam). Pompek tych jest pod dostatkiem i kosztują ok 100-150zł
    Ja zakupiłem pompke do starych modeli A4, A6, A100, A80/90. Pompka zakupiona ma numer: 4A0 862 257 J (ostatnia cyfra nie jest w tym przypadku istotna) lub od golfa III (1HO 962 257)

    Zdjęcie zakupionej pompki


    Po rozebraniu jej się okazało że wirnik jest 2 x grubszy (pewnie dzięki temu nie pękają tak łatwo, tylko czemu w a3 jest taki cienki ) i niestety nie pasuje do starej.
    Po zmierzeniu rozmiarów mocowań padła decyzja że będzie przeszczep silnika.

    Potrzebne narzędzia:
    - śrubokręty (krzyżak, płaskie duże i małe)
    - kombinerki
    - nóż, malutki brzeszczot lub inne małe narzędzie tnące
    - lutownica

    Najpierw rozkręcamy starą obudowę, zaczepy wystarczy podważyć i dostaniemy się do środka:


    Wyciągamy płytkę (trzyma się na taśmie i 2 przewodach których nie urywamy). Następnie odkręcamy 3 śrubki aby dostać się do wirnika.



    Rozbieramy cały wirnik góra + środek + łopatki + podstawa. Na końcu będzie metalowa osłona z której odkręcamy 2 śrubki oraz 4 gumowe bolce. Bolce trzeba wcisnąć w dół aby ich zgrubienie znalazło się pod metalową osłoną. Przecinamy zaraz za kablami plastikową rurkę ja użyłem malutkiego wiertła żeby na szybko się uwolnić a potem poprawiłem brzeszczotem aby było równo.





    Wyciągamy cały stary silnik




    W zakupionej pompce robimy dokładnie to samo, bez cięcia plastików gdyż w niej zamiast plastikowej rurki jest gumowy trójnik który łączy silnik oraz wyjścia. Ten gumowy trójnik nie wyrzucamy ponieważ nam się przyda.

    Po rozkręceniu silnika ZAKUPIONEJ pompki (procedura jest taka sama jak opisałem wyżej) wyciągamy go oraz odlutowujemy 2 czarne kable które idą do małego uzwojenia przy wyjściu. Do pompki powinien być przylutowany tylko czerwony i niebieski przewód



    Gumowy trójnik o którym wcześniej mówiłem tniemy aby uzyskać rurkę


    Wkładamy silnik do starej pompki zakładając w tym samym czasie zrobioną przed chwilą rurkę na wyjście z silnik oraz na plastikową rurkę którą wcześniej ucięliśmy.



    Kable lutujemy do płytki w miejscu starych lub je po prostu łączymy czerwony to +




    Skręcamy obudowę wkładamy do auta i to by było na tyle Pompka pięknie działa bez żadnych efektów ubocznych poza zaoszczędzonymi pieniędzmi. Dzięki temu że wirnik jest o wiele grubszy niż ori z A3 pompka powinna działać wieczność
    Czas przeszczepu to ok 1 godzinka.

    Miłej zabawy !









    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=378e1...9e68cc8a63cb94
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 15:13
    ...

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Znalazlem na sieci schematy pomp z podzialem na roczniki (nie modele pomp) i przed rokiem 1999 na pompach nie bylo wyjscia sygnalu na serwo od otwierania klapy (B7) i przycisku otwierajacego (C12).

    Zatem pompa o koncowce L nie wspolpracuje z zamkiem od klapy.

    Tutaj mozna zobaczyc wspomniana rozpiske wyjsc na pompie: http://der-b5.de/Pinbelegung_Zentral...28ab_8.2F98.29

    A tu jest tlumaczenie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1026640.html
    Ostatnio edytowany przez MiG25 - 12-01-10 o 14:55

  3. #3
    kooba83's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Lightbulb Naprawa Pompka Centralnego Zamka A3 8L

    Krótko i na temat

    Kupujcie starsze pompki ( czyt. mocniejsze ) i wymieniajcie tylko kompresorek ! Nie całość ! Mnie to kosztowało 25 zł za pompkę z VW Polo 98'

    Wystarczy wyciąć naszą oryginalną ' rurkę - trójnik' z kompresorka i połączyć ją gumowym wężykiem z zamiennym kompresorkiem

    Wyjmij ze skrzynki ster. zamka centralnego np.Golfa III , kompresorek i zamontuj go w swoim module pompki ( skrzynce sterującej )


    Mam Pompkę 862 257 L , ale jak się okazuje przy dowolnej ' 862 257 ' można podmienić sam kompresorek ze starszej wersji np. Golf III ,Polo itd, z oznaczeniem ' 962 257 '


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •