Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 40

Temat: EGR - czy to wogóle potrzebne? - programowe wyłączenie

  1. #31
    reebel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    Audi A3 8P 2.0 TDI 170KM
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jeśli chcesz to samodzielnie wykonać to musisz sporo poczytać. Zacząć możesz np. od tego: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1017523.html
    Powodzenia!

  2. #32
    Johny33's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    Planuję wyrzucić zawór EGR (przy okazji softa aż kusi) . Pytanie dotyczy flanszy która jest montowana zamiast zaworu. Czy jeżeli zamontuję flanszę muszę również pozbyć się klapy gaszącej , czy jest szansa że klapa zostanie ?
    Link do flanszy http://www.aditech.net.pl/56-at-fl-8...1501n-vag.html

    Proszę o jakieś info

  3. #33

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 S-Line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Pierwsze głupie pytanie czy VCDS jest serio taki drogi? bo nie mogę trafić taniej niż 1000zł, drugie mam zamiar zaślepić EGR ma ktoś jakiś poradniczek jak to zrobić znaczy w którą flansz włożyć zaślepkę? Mam Audi a3 8P 105Konny 1.9tdi 2003r silnik BKD wystarczy zdjęcie z pokazaniem gdzie włożyć aby zaślepić.. Drugie pytanie straciłem moc w aucie kiedyś leciałem 200 na autostradzie teraz ledwo 170się hula czy to może być wina EGR? otóż od dłuższego czasu cały czas mi wyskakuje błąd z nim związany miałem już go raz czyszczonego ale po tygodniu znów się zasyfił.

  4. #34
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    1) Cytując klasyka: "Ja je%ie"...zaraz wkur$%sz Mira
    2) Jeżeli to troll to udało ci się
    3) Jeżeli nie to...Primo...jak nie wiesz co to jest VCDS to lepiej nie zabieraj się za zaślepianie EGRa bo VCDSem tego nie zrobisz Tak jak koledzy wyżej podpowiadają możesz to osiągnąć WinOLSem i innymi toolami ale jak chłopie nie ogarniasz VCDSa na tym etapie to wątpię, żebyś ogarnął WinOLS
    4) VCDS jako program może i być drogi o ile jest oryginalny ale wnioskuję, że raczej zależy ci na kablu z programem VCDS a taki zestaw nawet rosstecha nawet w postaci bluta nie kosztuje wiecej jak 800pln. PS. chińczyk z VCDSem to koszt 100pln. Ja za swój kabel dałem 8lat temu 250pln i działa po dziś dzień.
    5) Piszesz, że masz 1.9TDI BKD a nie było takiego silnika. BKD to dwulitrówki.
    6) Jak straciłeś moc i czyszczenie EGR nie pomogło to po tygodniu raczej nie zasyfił ci się ponownie Nagar w EGR zbiera się latami albo kilometrami (tysiącami). Polecam poszukac innych wątków najlepiej z kodem błędu o którym pisałeś albo tych związanych z problemami z EGR itd a nie szukanie pomocy w temacie wyłączenia.
    7) Moja złota rada: Ogarnij sobie dobrego mechanika/tuner który wyłączy ci EGR (co pewnie nie rozwiąże i tak twojego problemu ale zaoszczędzisz sobie czasu i nerwów na ogarnianie WinOLS i uchroni cie przed zwaleniem tysiąca innych rzeczy) i nie trolluj ludzi
    Powodzenia.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  5. #35
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bzyk00 Pokaż post
    Pierwsze głupie pytanie czy VCDS jest serio taki drogi?
    Jak na oferowane mozliwosci to bym powiedzial ze jest relatywnie tani.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bzyk00 Pokaż post
    bo nie mogę trafić taniej niż 1000zł,
    Oficjalny dystrybutor, legalne oprogramowanie: http://vcds.pl/index.php?mod=sklep

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bzyk00 Pokaż post
    Drugie pytanie straciłem moc w aucie kiedyś leciałem 200 na autostradzie teraz ledwo 170się hula czy to może być wina EGR? otóż od dłuższego czasu cały czas mi wyskakuje błąd z nim związany miałem już go raz czyszczonego ale po tygodniu znów się zasyfił.
    Owszem moze to byc jego wina jak i miliona innych rzeczy.

    Hero: WinOLS nic nie da jak nie masz sprzetu zeby soft wgrac do sterownika.

  6. #36

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 S-Line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    3) Jeżeli nie to...Primo...jak nie wiesz co to jest VCDS to lepiej nie zabieraj się za zaślepianie EGRa bo VCDSem tego nie zrobisz Tak jak koledzy wyżej podpowiadają możesz to osiągnąć WinOLSem i innymi toolami ale jak chłopie nie ogarniasz VCDSa na tym etapie to wątpię, żebyś ogarnął WinOLS
    Nie napisałem że chce zaślepić EGR-VCDS a zaślepkami na flansz ponoć na moim silniku (tak to nie BKD a BKC) nie trzeba nic grzebać w sofcie wystarczy zaślepki wstawić między Kolektor a EGR... Tylko nie wiem dokładnie w które to miejsce dlatego chciałem poradnik. VCDs nie kupiłem bo no nie mogę znaleźć żadnego ciekawego taniego,a na allegro wsio powyżej tysiąca, więc obsługuję VAG Delphi. To co kolega podał minimalna cena 1200zł a chodzi mi o sam kabel z programem

    Jak straciłeś moc i czyszczenie EGR nie pomogło to po tygodniu raczej nie zasyfił ci się ponownie Nagar w EGR zbiera się latami albo kilometrami (tysiącami). Polecam poszukac innych wątków najlepiej z kodem błędu o którym pisałeś albo tych związanych z problemami z EGR itd a nie szukanie pomocy w temacie wyłączenia.
    Moc straciłem niedawno znaczy tak o z czasem, EGR czyściłem około półtora roku temu, ale po tygodniu od wyczyszczenia zapaliła się kontrolka że zbyt duża emisja spalin czyli no znów ten biedny egr nadaje się tylko do wymiany albo zaślepienia, jak wiesz a na pewno wiesz po tym co piszesz EGR czyszczony albo regenerowany może spowrotem wywalić błąd z syfem po tygodniu a czasem po miesiącu a czasem jeszcze później, w końcu to nie nowy a auto ma przebieg 250tys km moc stracił nie po czyszczeniu a hmm z pół roku temu znaczy tak wiesz powolutku stopniowo, może źle sklepałem zdania ale czasem warto przeczytać ze zrozumieniem. Dzięki mam nadzieje że naprowadziłem Cię na dobrą linię, w sensie o co mi chodzi. Uczę się jako mechanik i zamierzam ogarniać podstawy elektromechanika, ale nie od razu Rzym zbudowano.

  7. #37
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bzyk00 Pokaż post
    nie trzeba nic grzebać w sofcie wystarczy zaślepki wstawić między Kolektor a EGR... .
    skąd czerpiesz taką wiedzę?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bzyk00 Pokaż post
    bo nie mogę trafić taniej niż 1000zł,
    od 70-80 zł na aliexpress poprzez 150-250 w wersji PL w Polsce no i niespełna 2 tys za oryginał

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bzyk00 Pokaż post

    po tygodniu od wyczyszczenia zapaliła się kontrolka że zbyt duża emisja spalin czyli no znów ten biedny egr nadaje się tylko do wymiany albo zaślepienia, .
    a skąd wiesz od czego? podpinałeś pod VCDS i czytałeś logi?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bzyk00 Pokaż post
    (tak to nie BKD a BKC)
    w profilu masz BLS
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  8. #38

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NMR
    Auto
    Golf VII
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam,
    Dziś po dłuższej jeździe z błędem EGR, postanowiłem, że go wyczyszczę. Po odkręceniu okazało się że wcale nie jest strasznie zasyfiony...
    Po próbie otwarcia go wytwarzając podciśnienie nic się nie dzieję zawór jak był tak jest zamknięty. Przewód podciśnienia w aucie sprawdzany i zasysa, EGR na próbę podłączony do systemu podciśnienia drugiego auta i nadal nic. (Próba już po oczyszczeniu z tego, co tam było). Czy to znak, że zawór dokonał żywota? Mogło się coś wewnątrz od podciśnienia w nim zepsuć?

    I takie pytanie dodatkowe jaki mniej więcej może być koszt wywalenia EGR z programu?

  9. #39

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy po wymianie egr powinno się zrobic jego adaptacje? Jeśli tak to powie ktoś jak? W vcds mam. Versje 10.6 w bassic setting nie mogę rozwinąć bo jest pole nie aktywne? Za stara wersja? Czy w czymś innym leży problem

  10. #40

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Audi A3 2.0 TDI Quattro Zaślepka EGR -a

    Witam, potrzebuje znaleźć zaślepkę egr -a do ww. Audiczki 2014r. Kod silnika CRL. Jeśli ktoś zaślepiał lub może polecić to proszę o link. Dzięki.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •