Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 40

Temat: EGR - czy to wogóle potrzebne? - programowe wyłączenie

  1. #11
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    więcej pali bo dłużej się nagrzewa zarówno zimą jak i latem a w obu przypadkach ma to znaczenie, to że nie zasyfia układu spalinami to fakt ale zależy to od stylu jazdy, jeśli ktoś tak jak ja robi wyłącznie długie trasy to nie ma problemu z zasyfieniem układu, nigdy nie miałem i nie mam z tym problemu, najgorzej mają ci co robią relatywnie krótkie trasy non stop na niedogrzanym silniku
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  2. #12

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez metti Pokaż post
    więcej pali bo dłużej się nagrzewa zarówno zimą jak i latem a w obu przypadkach ma to znaczenie, to że nie zasyfia układu spalinami to fakt ale zależy to od stylu jazdy, jeśli ktoś tak jak ja robi wyłącznie długie trasy to nie ma problemu z zasyfieniem układu, nigdy nie miałem i nie mam z tym problemu, najgorzej mają ci co robią relatywnie krótkie trasy non stop na niedogrzanym silniku
    No nie wiem czy problem zwiększonego spalania wiąże się tylko z wolniejszym nagrzewaniem. Przy sprawnym EGR spaliny wracają do komory i mają wpływ na zmniejszenie spalania (dopalają się).
    Ja zwiększone spalanie zauważyłem nie tylko na podstawie przejechanych kilometrów, ale też z wskazań komputera. Jadąc tak na 6 biegu i prędkości 90-100km/h przy rozgrzanym silniku FIS wskazuje grubo ponad 0.5 litra więcej niż miałem przed odłączeniem EGR. Błędne jest myślenie, że EGR działa tylko na biegu jałowym. Wystarczy popatrzeć na mapy opisujące domykanie zaworu. Procent domknięcia zależny jest od obciążenia silnika (ilości dostarczanego paliwa) i obrotów. Jadąc spokojnie przy prędkości 90km/h EGR również jest lekko otwarty.

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam, również mam problem z egr. Kontrolka pali się od jakiegoś czasu i tak jeździłem przez ok 5 miesięcy. Auto jednak podczas przyspieszania mocno kopci (na biało) czy wyłączenie/zaślepienie zaworu pomoże pozbyć się tego efektu ?
    Jeśli tak to gdzie najlepiej to zrobić na terenie wawy ?
    Pozdrawiam.

  4. #14
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Z mojego doświadczenia też wynika, że większe spalanie bez EGR powoduje wolniejsze nagrzewanie. Wyrzucałem EGR w lato zeszłego roku, a wyższe spalanie ujawniło się dopiero zimą. Teraz przy wyższych temperaturach jest takie jak w zeszłym roku, czyli jak przed wyrzuceniem EGR.

  5. #15

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam problem z programowym wyłączeniem EGR - niestety nie mogę znaleźć nigdzie instrukcji jak to zrobić? Czy może ktoś z kolegów/koleżanek napisać jak to zrobić krok po kroku? Ewentualnie link do jakiejś instrukcji jeżeli jest? Ja niestety nie znalazłem.
    Znalazłem instrukcję w której po podłączeniu do silnika wybieramy "Login" ale niestety ja u siebie w programie nie mam tej opcji. Zamiast tego mam "Coding II". Mam wersję VCDS 11.2 i 11.6 - na obu jest to samo. Czy to jest zależne od samochodu czy od programu?
    Bardzo proszę o pomoc.

  6. #16
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    VCDSem tego nie zrobisz, musisz zmienic soft w sterowniku silnika.

  7. #17

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy w takiej sytuacji ktoś z klubowiczów byłby w stanie mi z tym pomóc? I oczywiście jakie są koszta takiej zmiany?

  8. #18
    BlueBerry's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DLN ŚL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam nadzieję, że nie będziecie krzyczeć jak niemerytorycznie wtrącę, że w tytule jest błąd ortograficzny. Zamiast "wogóle " winno być "w ogóle". Jak kogoś uraziłem to przepraszam. Pozdrawiam!

  9. #19

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałcz
    Auto
    Skoda Octavia RS
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy ktoś z Was spotkał się kiedykolwiek z poglądem, że całkowite wywalenie/zaślepienie EGR w 2.0 TDI jest szkodliwe w dłuższym czasie dla turbiny ? Nosze się z zamiarem zrobienia tego zabiegu a impulsem jest pęknięta rurka łącząca chłodnicę spalin z EGR. Sam zawór jest OK. I nawet kilka dni temu świeżo wyczyszczony

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam,
    Usunąłem egr oraz chłodniczkę spalin.
    Miałem nieszczelność w tej rurce od ogr do dolotu i doładowanie nią minimalnie uciekało.
    Wiadomo pali się teraz błąd silnika bo nie usunąłem egr programowo.
    Spalanie spadło o 1 litr! bo wcześniej przez tą nieszczelność musiałem ostro klepać gaz by wstawał z niższych obrotów.
    Teraz turbo ładnie wstaje od samego dołu tak jak było kiedyś.
    Lecz mam problem, ponieważ prędkość maksymalna spadła. Wcześniej nawet na nieszczelności egr osiągał 200 km/h bez problemu. teraz do 190 w miarę i dalej prawie w ogóle.
    (Jak kupiłem auto w 2010 v-maks był 230)

    Czy to może być spowodowane tym przekłamaniem odczytu z przepływomierza?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •