Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Malowanie plastików w kolorze Piano Black

  1. #1
    gienek122's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny Malowanie plastików w kolorze Piano Black

    Malowanie plastikow w kolorze Piano Black

    1. Przygoowanie powierzchni - pozbywamy sie oryginalnej warstwy ochronej, tej "gumy". Jest to zajecie najbardziej czasochlonne ale cos za cos! Ja do usuniecia warstwy posluzylem sie zwyklym malym nozkiem, gabka scierna i na koncu papier wodnym (polecam ten co jest na zdj!) zaleznie od rys i potrzeb gradacja 600-1000. Wazne jest jak sie zdecydujecie na krok taki jak ja z nozykiem zeby uwazac i nie porysowac plastiku, najlepiej jest go trzymac pod kontem prostym wzgledem plastiku.


    czesc po sciagnieciu "tej" warstwy przygotowana do podkladowania


    2. Podkladowanie - po przygotawaniu powierzchni element nalezy oczyscic z wolnych paprochow, pylu itp ja go poprostu umylem ludwikie. Przed malowaniem nalezy pamietac o odtluszczeniu powierzchni! benzynka ekstrakcyjna itp.. Pierwsza warstwe polozylem bardzo cienko, taka mgielke zeby zobaczy czy nie bedzie problemow z farba, po odczekaniu 10-15min w temp ok. 20'C przystepujemy do malowania wlasciwego(taki czas stosowalem miedzy 1 i 2 warstwa). Mysle ze dwie warstwy wystarcza, no chyba ze beda widoczne jakies grubsze rysy to mozemy sprobowac jeszcze jedna. Po podkladowaniu czekalem jakies 24h i przystapilem do matowania papierem wodnym 800.


    3. Baza - po matowaniu element rowniez nalezy oczyscic i odtluscic! na podkład nalezy napylić bazę i przelecieć drobnym papierkiem aby wyrównać nierówności jeśli takowe są, wtedy podkład przelecieć ściereczką antystatyczną i dwie kolejne warstwy w odstepach 10-15min.


    4. Lakier bezbarwny (klar) - wazne jest zeby odczekac po bazie od 30min - 4h z klarem. Przynajmniej ja mam takie informacje ale nie jestem ekspertem. Ja nalozylem 3 warstwy klaru, nalezy zwrocic uwage na dobre rozlanie i postepowac z nim ostroznie bo moze bardzo latwo sie "zlac"


    5. Polerowanie - mysle ze dla niektorych moze byc to nie potrzebne ale ja chcialem uzyskac idealnie gladka powierzchnie, pozbyc sie tzn skorki pomarancza. Przed matowaniem nalezy odczekac nie wiem fachowo ile ale ja czekalem 48h w tem 20'. Do matowania posluzyl mi papier o gradacji 2500 firmy MATADOR b. dobry ! trzeba uwazac zeby nie przesadzic z czysczeniem bo mozna dostac sie do bazy... Po matowaniu oczyszczamy pow i przystepujemy do polerowania. Ja posluzylem sie maszyna DA Kestrel DAS-6, pastami Menzerna 2500, 4500 i woskiem Dodo Juice Bouncer's 22.


    efekt jaki uzyskalem !



    oto czym malowalem



    Mysle ze taki opis nakieruje jakos w dobra strone wykonania takiego zabiegu. Goraco polecam bo efekt jest naprawde bardzo ladny. Jesli komus pomoglem to sie z tego ciesze uwagi mile widziane, moze cos zle zrobilem albo pominalem prosze pisac a moderatorow prosze o przeniesienie postu jesli jest w zlym dziale.
    POZDRAWIAM
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-12-15 o 02:14

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Również niedawno malowałem plastiki w aucie samemu. Najbardziej uciążliwe i czasochłonne jest dokładne oczyszczenie powierzchni. Jako, że miałem możliwość skorzystania z piaskarki, wypiaskowałem dwa plastikowe elementy. Trwało to dosłownie minutę, były dokładnie oczyszczone, nie było żadnych rys. Jedynie materiał był bardzo chropowaty ale po użyciu papieru ściernego szybko go wygładziłem. Samo malowanie lakierem w spreju dla niedoświadczonej osoby może być trudne. Łatwo zrobić zacieki, pęcherzyki, ale jeśli chcecie zaoszczędzić sporo czasu to polecam poszukać kogoś ktoś zna się na piaskowaniu plastiku i użyje drobnego ścierniwa

  3. #3
    jarekkabat's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez audilodz Pokaż post
    Również niedawno malowałem plastiki w aucie samemu. Najbardziej uciążliwe i czasochłonne jest dokładne oczyszczenie powierzchni. Jako, że miałem możliwość skorzystania z piaskarki, wypiaskowałem dwa plastikowe elementy. Trwało to dosłownie minutę, były dokładnie oczyszczone, nie było żadnych rys. Jedynie materiał był bardzo chropowaty ale po użyciu papieru ściernego szybko go wygładziłem. Samo malowanie lakierem w spreju dla niedoświadczonej osoby może być trudne. Łatwo zrobić zacieki, pęcherzyki, ale jeśli chcecie zaoszczędzić sporo czasu to polecam poszukać kogoś ktoś zna się na piaskowaniu plastiku i użyje drobnego ścierniwa
    Odświeże, wczoraj malowalem plastiki. Polecam zeby zetrzeć papierem 180 i potem dwa razy zapodkladowac. Pomiedzy podkladamy scieramy aby pozbyc sie rysek i zalewamy nowa warstwa podkladu. Opcja dla osób niecierpliwych

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •