Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: A3 1.6 fsi stukanie w silniku

  1. #1
    dominiol1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stęszew
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLP

    Domyślny A3 1.6 fsi stukanie w silniku

    Witam wszystkich od roku posiadam audi a3 sportback 1.6 fsi 115km 2004r przebieg 155 tys . kod silnika blp czasem przy zapalaniu słychac stukanie z okolic silnika rozrządu ? stukanie trwa z trzy sekundy puzniej juz jest ok moze ktoś się też z tym spotkał?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 16:47

  2. #2
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cześć,

    Stukać może Ci tam sporo rzeczy. Raczej na odległość nikt Ci nic ze szklanej kuli nie wywróży. Podjedź do mechanika jakiegoś niech posłucha i po sprawie.

  3. #3
    carbon_dioxide's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki Wlkp.
    Auto
    inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    też tak miałem w tym silniku, szczególnie przy dużym mrozie. 3 lata jeździłem i nic się nie działo Te silniki tak mają, a powodów może być kilka, m.in. jakieś napinacze

  4. #4
    dominiol1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stęszew
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLP

    Domyślny

    podobno to napinacz rozrządu niby olej z niego schodzi i podczas zapalania zanim pompa poda olej łancuszek ma luz i tak klamota przez pare pierwszych sekund naczytałem sie dużo negatywnych opini o 1.6 FSI i mysle nad wymiana na inny model z pewniejszym mniej awaryjnym silnikiem ale co tu kupić diesel odpada

  5. #5
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Jedno jest pewne schodzi olej z hydrauliki z napinacza albo popychaczy ( o ile są hydrauliczne ) . Jak efekt jest krótki to nic się nie dzieje . Ale FSI tak mają że czasem zaklekoczą . Mój czasem też tak zrobi ( raz w tygodniu ) ale trwa to z 1 max 2 sec. Efekt może się nasilać latem jak mamy "za rzadki olej" albo zimą jak jest za gęsty . Ogólnie się tym bym nie przejmował ale jak masz to ciągle i tak długo spróbuj zmiany oleju najpierw. Ogólnie praca FSI jest mało kulturalna do momentu rozgrzania.

  6. #6
    carbon_dioxide's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki Wlkp.
    Auto
    inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dominiol1986 Pokaż post
    podobno to napinacz rozrządu niby olej z niego schodzi i podczas zapalania zanim pompa poda olej łancuszek ma luz i tak klamota przez pare pierwszych sekund naczytałem sie dużo negatywnych opini o 1.6 FSI i mysle nad wymiana na inny model z pewniejszym mniej awaryjnym silnikiem ale co tu kupić diesel odpada
    Nie przesadzałbym z tym dramatyzmem. Ja jeździłem autem z takim silnikiem przez 3 lata, zrobiłem niecałe 50 tys. km i nic się nie działo, olej wymieniany co 10 tysięcy jak również inne standardowe wymiany tez na czas. Czasami zaklekotał i na tym się kończyło

  7. #7
    dominiol1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stęszew
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLP

    Domyślny

    tak jak kolega pisze różnie klekota czasem raz w tyg czasem prawie wcale czasem co dzień jak ją sprowadziłem olej wymieniłem mam dwóch szwagrów mechaników wiec staram się dbać o każdy szczegół koleś miał to samo przy polówce i zaklekotało mu ostatni raz i już nie odjechał z parkingu myśle nad wymianą tej kluchy na coś mocniejszego 2.0 FSI ?

  8. #8
    carbon_dioxide's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki Wlkp.
    Auto
    inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    taaaak, bo 2.0 FSI nie będziesz tego miał
    Jak Ci się auto znudziło, to sprzedawaj, jeśli generalnie wszystko jest OK, to nie panikuj

  9. #9
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    2.0FSI też Ci zaklekocze czasem taki urok tych silników. Kultura pracy na zimnym jest śmieszna ... no ale jak chce się PB w A3 wyjścia brak. Co do pojemności ... zdecydowanie 2.0 w tym przypadku mamy mocy w sam raz do komfortowego przemieszczania się. W poprzednich autach miałem 170 czy 205 ale te 150 w 2.0 styka przy A3 ...ale tak jak kolega pisze poprzez zmianę pojemności nie unikniesz smaczków FSI .

  10. #10
    dominiol1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stęszew
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLP

    Domyślny

    zapas mocy by się przydał tu mam 1.6 ale wiem co mam koleś mi to ściągną z dobrych rąk

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •