Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: Opony FALKEN

  1. #1
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny Opony FALKEN / i FULDA

    Mam pytanie czy mial ktos cos wspolnego z oponami firmy FALKEN.

    Jak patrzalem na ceny wiekszych opon to stosunkowo sa niskie... Same opony niby produkowane w Azji przy uzyciu najwyzszych technologi... Ale jak to sie ma do jazdy i czy to prawda? Ma ktos opony tej firmy u siebie albo slyszal cos o nich? Chodzi mi o przyczepnosc do jezdni zarowno na suchej nawierzchni jak i mokrej...

    Opony sa naprawde stosunkowo tanie bo np 235/35/19 kosztuja kolo 500 zl / 1 szt. nowe... Dunlop 9000 stoja juz 750 zl w zwyz...


    A ktos cos wie na temat opon FULDA?
    Ostatnio edytowany przez Cassel - 10-03-08 o 16:28

  2. #2
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Tutaj sporo osob jezdzi na Falken.Ogolnie to dobre opony za male pieniadze.Ladnie tez wygladaja



    Ale jezeli chchesz dobre i w miare tanie opony to polecam serdecznie Hankook
    Ostatnio edytowany przez James - 09-03-08 o 22:53

  3. #3
    sikor's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legionowo okol.Wawy
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja mam Falkeny i jestem w stanie pomóc )

    Mam najwyższy model z półki są to 225/40 an 18" felach.. i jesli amm sie o nich wypowiedziec.. to..

    zero rewelacji.. nie inwestowałbym w to osobiscie.. A kupilem je w komplecie z felgami.. miały po 95%..

    Opony sa dobre i wystarczajace do zwyklej jazdy.. ale jesli mam je porwónać z Uniroyal'ami RainSport2 to są do dupy

    Na ostrych zakretach i szybkich krótkich winklach.. piszczą.. czuć że dleikatnie się uślizgują.. i strasznie widac że guma się nie zużywa.. ale zcina.. :/ wolałbym kupić 80-90% Uniroyale niżeli nowe falkeny... podobno to odpowiednik TOYO.. (tak słyszałem)

    Ale wątpie.. bo opona nei jest do ostrej jazdy.. i napewno nie ma co na nia liczyc w bardzo mokre deszczowe dni.. i w suche tez.. spokojen winkel.. TAK..

    bywały czasem nieprzewidywalne..

    No ale wsyztsko zależne od stylu jazdy i od zasobności portfela

    pzdr
    AUDI..- Przewaga dzięki technice.

  4. #4
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Ja o rewelacji nie pisalem.Stosunek ceny do jakosci jest dobry.Za takie pieniadze mozna tez kupic duzo slabsze opony.Ale ja osobiscie polecam i tak Hankook

    Falken:

    http://www.testopon.com/pkw_sommerre...451/index.html

    http://www.testopon.com/pkw_sommerre...452/index.html
    Ostatnio edytowany przez James - 09-03-08 o 23:07

  5. #5
    gawrone's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cze100chowa
    Auto
    BMW e46 323i M52 2xVANOS & Yamaha R6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jezdzilem na oponach Falken FK 451 jak dla mnie najglosniejsze opony swiata (kupilem je prawie nowki po 80zl/sztuka w rozmiarze 215/45/r17 i jak je kupowalem na wulkanizacji to koles mi odrazu poiwedzial ze przyjechal koles i je kazal zdjac bo sa mega glosne i kupil sobie inne...jak je kupilem mialy okolo 85% bierznika...ale co do glosnosci opon to naprawde sa glosne...chyba ze byly jakies felerne od nowosci)!! nie wiem jak inne modele ale z tych nie bylem zadowolony;/ przyczepnosc ogolnie dobra...biorac pod uwage ze mialem je na tylnej osi w bmw e36 wiec o poslizg nie bylo trudno gdyby nie to ze byly tak glosne bylo by ok...
    ocena opon flaken - > http://opony.money.pl/testy_opony/Falken/FK%20451
    Ostatnio edytowany przez gawrone - 10-03-08 o 09:44

  6. #6
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Hankook - to tez sa azjackie?

    No ja patrze na opony to 18" jest mniej wiecej w granicach 500 - 600 zl za dunlop czy goodyear... Skolei 19" to juz troche cisna bo 750 - 900 zl za dunlop czy goodyear a Falken 19" kosztowaly 550 zl wiec chcialem zapytac

    Fakt ze lepiej zaiwestowac wiecej w oponki bo sa bardzo wazne Osobiscie nie moge sie zdecydowac caly czas na rozmiar felgi i probuje zobaczyc jak to cenowo by wygladalo z oponami czy duza roznica bylaby...

  7. #7
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Hankook to Korea.Pomimo tego bardzo polecam.Bierz i nie bedziesz zalowal.Ja tez zmieniam z Dunlop SP Sport Maxx na Hankook Ventus RS2 albo Hankook Ventus V12 Evo

  8. #8
    kaniewsky's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam
    Ja mialem do czynienia z Falkenami FK 452 w rozmiarze 255/35 18. Mialem je w BMW 330D sport. Nalezalem do najwiekszego forum internetowego fanow BMW w Anglii przy, ktorym nasze forum(chodzi mi o liczbe postow i uzytkownikow wyglada dosc blado). Goscie twierdzili ze sa to najlepsze opony jakie sa obecnie na rynku PODKRESLAM CHODZI O MODEL FK 452. Mieli to goscie ma podrasowanych M3 i M5, ktorzy scigaja sie na torach lub poprostu wyjezdzaja do niemiec na ring by sie wyszalec i twierdzili, ze wszystkie opony jakie mieli poprzednio, a wierz mi tam nikt na oponach nie oszczedzal, to syf w porownaniu z tymi Falkenami. Goscie mieli przedtem Dunlopy MAXX SPORT , 9000, good year F1, Michelin pilot sport 2 i 3 poprostu tylko opony z najwyzszej polki i zazekali sie nie jeden gosc ale prawie kazdy na tym forum nowe opony jakie kupowal to te falkeny twierdzili, ze co do przyczepnosci przynajmniej na suchym nie ma i nie bylo lepszych. Oczywiscie oponka o dobrej przyczepnosci z reguly zuzywa sie szybciej. Tak wiec zakpilem i ja te opony na tyl mojeje BMW zastapily dunlopy 9000 i musze powiedziec, ze trzymaly za...biscie, a noge mam ciezka, a i BMW miala 184 konie no i prawie 400 Nm momentu wiec wiem co mowie.
    A i jeszcze jedna sprawa opony te nie sq produkowane "gdzies" w Azji tylko w Japonii (chodzi mi o to ze nie korea czy chiny). Smiem twierdzic, ze porownywanie ich z Hangkook to jakies nieporozumienie i tyle. Nie wiem czy Ci eksperci co twierdza, ze to jest tania polka wiedza, ze swego czasu byly dawane w seryjnum wyposazeniu do Nissan Skyline. Podkreslam caly czas, ze mopwie o modelu FK 452 nie mialem do czynienia z innymi modelami.

  9. #9
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    FK 452 sie nie umywaja do Hankook RS-2.Jak by nie bylo Falken sa z taniej polki.Porownaj ceny z innymi oponami.Jednak "tania polka" nie musi oznaczac zlej jakosci.Inna droga to gdy byl jeszcze produkowany Skyline to technologia opon byla sporo gorsza niz teraz.
    Sa tez inne kryteria niz sama przyczepnosc na suchym.Opona musi byc miedzy innymi dobra na mokrej nawierzchni.A tutaj jest FK-452 w przeciwienstwie do RS-2 slabe...
    Ostatnio edytowany przez James - 10-03-08 o 15:58

  10. #10
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    a co powiecie o oponach FULDA ??

    Jamess Hankook znalazlem tylko jakies EVO to cena taka jak dunlop i goodyear

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •