Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 44

Temat: Punkty karne

  1. #21
    Wojtek9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mnie tam puścili a byłem 200 km od domu i nie jechałem w stronę domu Kwestia na kogo trafisz... Raz mnie zatrzymali powiedziałem że zostało mi zabrane pytał czy za alko powiedziałem że nie i pokazałem mu dokumenty które ze sobą woziłem i puścił mnie bez mandatu bo już wtedy mogłem dostać spokojnie 500

  2. #22
    zagi1122's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolszewo/olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    miałeś farta
    yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

  3. #23
    Wojtek9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Są ludzie i parapety

  4. #24
    kostszu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pomocnik Pokaż post
    Nie mam pojęcia jakim cudem to załatwiłeś i na podstawie jakich przepisów, w momencie zatrzymania uprawnień NIE MOŻESZ prowadzić samochodu. Jak mi zabrali prawko za punkty, to aż do czasu zdania pozytywnie egzaminu i wystawienia zaświadczenia o przywróceniu mi uprawnień nie mogłem kierować autem (w teorii). Zresztą, najlepiej będzie jak pokażesz mi artykuły na podstawie których wysnuwasz swoje teorie (oprócz tego, że Ty tak zrobiłeś), bo ja dowiadywałem się o to u osób biegłych w temacie. To co mówię dobrze obrazuje sytuacja, w momencie gdy w urzędzie wydali decyzję o zatrzymaniu mi uprawnień, zostałem zatrzymany przez patrol, dokument został mi zabrany, za pokwitowaniem, nie żadnym zaświadczeniu, a jazdy nie mogłem kontynuować, musiałem zamienić się za pasażerem.
    Dokładnie tak było jak napisałem , mało tego poszedłem na egzamin teoretyczny i go zdałem później pomyliłem terminy praktycznego , przyszedłem dzień później i wysłali już dokumenty do urzędu tak jak bym go nie zdał . Musiałem jeszcze raz jechać po gminy oddać prawo jazdy i dostałem jeszcze raz skierowanie na egzamin , tylko na tym mogłem zdawać do skutku . Mało tego musiałem teorie zdawać jeszcze raz . Jak mi zabrali to przepisy mówiły . To nie są żadne teorie , tylko tak ja miałem . Jak ja miałem taką sytuację to po przekroczeniu 24 punktów byłeś kierowany na sprawdzenie kwalifikacji , dopiero jak nie zdałeś zabierali Prawko . Trochę lata mi się pomyliło było to dokładnie we wrześniu 2011 , może teraz jest inaczej ...

  5. #25
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Mnie spotkało to we wrześniu 2012, więc nie sądzę, żeby przepisy się różniły. Nie wnikam, ja wiem jak było w moim przypadku oraz jak było to regulowane przepisami. Było, bo teraz się zmieniło .

  6. #26
    zagi1122's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolszewo/olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Dobra ogólne podsumowanie jak przekroczysz 24 pkt to masz lipe
    yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

  7. #27
    kostszu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    http://forumprawne.org/prawo-wykrocz...-karych-3.html

    Może jest tak , że do puki Policja cię nie złapie , to możesz legalnie jeździć , bo nikt ci tych uprawnień nie zabrał . Po przekroczeniu 24 punków poszedłem do Starostwa po zaświadczenie i też prawka mi nie zabrali dali mi skierowanie na ,,kontrolnego sprawdzenia kwalifikacji ,,dopiero jak nie zdałem( nie stawiłem się ) kazali mi oddać prawo jazdy i dali kolejne skierowanie , tym razem bezterminowe . Tobie zabrała Policja i może dlatego miałeś inną sytuację . Ale Prawo mówi Jasno to nie policja zabiera ci uprawnienia tylko Starosta w moim przypadku prezydent . Może u ciebie w mieście inaczej interpretują przepisy . Zadzwoń sobie do Urzędu miasta w Krakowie i zapytaj . Może dowiadywałeś się u nie tych osób co trzeba
    Ostatnio edytowany przez kostszu - 02-02-14 o 19:26

  8. #28
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Zacznijmy od początku. Napisałem kilkukrotnie, że policjant nie jest odpowiedzialny za zatrzymanie Ci uprawnień, robi to ktoś z ramienia prezydenta w urzędzie. Nie mniej jednak, po wydaniu przez nich takiej decyzji, przy pierwszej kontroli policjant zmuszony jest pozbawić takiego kierowcy dokumentu. Jak przekroczysz liczbę punktów uprawnienia zostają Ci zatrzymane, jak nie zdasz to zostają Ci cofnięte, co nie zmienia faktu, że nie możesz poruszać się pojazdem jak masz zatrzymane uprawnienia - przecież to nawet logiczne, prawda? To, że policjant zabrał mi dokument nie ma najmniejszego znaczenia, bo tak się dzieje zawsze. Dowiadywałem się zarówno w urzędzie, jak i w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku .

    Jazda samochodem bez uprawnień do kierowania pojazdami jest wykroczeniem uregulowanym w art. 94 k.w. Popełniasz to wykroczenie, m.in. gdy jedziesz samochodem a:

    a) przekroczyłeś dozwoloną liczbę 24 punktów karnych i w konsekwencji zostało Ci zatrzymane uprawnienie do kierowania samochodem,

    b) nigdy nie zdawałeś egzaminu na prawo jazdy.
    http://kodeks-drogowy.org/kontrola-r...ania-pojazdami

  9. #29
    Vanil's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BLP

    Domyślny Punkty karne - jak to jest w 2016 roku

    Panowie mam takie pytanie, jak to w koncu jest z punktami karnymi w 2016 roku, można nadal zgłosić się na kurs reedukacyjny, czy już nie ? Bo google mi się strasznie sprzecza w tym temacie. Załapałem dzisiaj kolejne 6 punktów i w sumie jest ich 22, a wszystko to w 3 miesiące przez pecha jakiego w życiu nie miałem, długie proste, pusta droga, 80km/h w terenie zabudowanym niby spokój a tu mundurowy z suszarką.. Co byście polecali zrobić prócz wiadomo, sokolego oka i mega ostrożności ? Jak są te kursy jeszcze, to ile kosztują i ile za to punktów mogę się pozbyć ? Jeżeli złapie 24 punkty, to prawko z automatu zabrane i muszę robić całkowicie kurs na prawko od nowa ? Czy jest szansa żeby się wykłócić ? Naprawdę jestem w szoku w jaki sposób to zebrałem, patrząc na innych popi**dalaczy z 0 punktami na koncie Co byście radzili ? Chciałbym się chociaż paru punktów pozbyć, bo wiadome że te dwa to można dostać znowu za jakąś błachostkę. Wiem że temat banalny, ale dziękuje za pomoc i opinie.
    Czytaj więcej: http://www.forumsamochodowe.pl/punkt...ku-vt96470.htm
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-09-16 o 10:53

  10. #30
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Vanil Pokaż post
    Co byście polecali zrobić prócz wiadomo, sokolego oka i mega ostrożności ?
    Zaczac normalnie jezdzic a nie pajacowac.
    Nie mam fejsa ani androida!

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •