Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 50

Temat: błędy 008196 i 008213

  1. #11
    kostszu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Widzę , że się zdecydowałeś mam nadzieję , że nic nie wyjdzie co by tłumaczyło tak niska cenę i było to po prostu okazja

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No zdecydowałem się bo auto naprawdę jest ładne i dobrze utrzymane a najważniejsze że serwisowane.
    Przeskanowałem całe auto VCDSem i są tylko dwa błędy te które wrzuciłem.
    Dzisiaj udało mi się zarejestrować auto więc troszkę pojeździłem. Byłem też na przeglądzie i hamulce zawieszenie wszystko jest w idealnym stanie, na chwile obecną nie musze nic przy tym robić jedynie naprawić tą usterkę z silnikiem która powoduje te 2 błędy.
    W sobotę wyciągnę i wyczyszczę przepustnice. Pewnie musze do tego kupić nową uszczelkę?

    Auto pomimo tego że świeci się kontrolka silnika to jeździ bardzo dobrze. W weekend zrobie pełne logi dynamiczne.

  3. #13
    kostszu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    To dobrze , że się sprawuje . Ja też jestem bardzo zadowolony z tego silnika w połączeniu z DSG i quattro wymiata

  4. #14

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    sprawdzałem dzisiaj i adaptacja przepustnicy przechodzi ok.
    Przy próbie adaptacji klap w kolektorze dolotowym wywala error.

    Czy błędy są raczej przez klapy a nie przez przepustnicę.
    Sprawdzałem ręką i cięgno klap chodzi lekko i nie zacina się.
    Czy można jeszcze coś sprawdzić co może być nie tak z tymi klapami zanim wymienię kolektor?

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jarol Pokaż post
    sprawdzałem dzisiaj i adaptacja przepustnicy przechodzi ok.
    Przy próbie adaptacji klap w kolektorze dolotowym wywala error.

    Czy błędy są raczej przez klapy a nie przez przepustnicę.
    Sprawdzałem ręką i cięgno klap chodzi lekko i nie zacina się.
    Czy można jeszcze coś sprawdzić co może być nie tak z tymi klapami zanim wymienię kolektor?
    Nie raczej a na pewno.
    Sam możesz odkrecic kolektor i sprawdzic jak wygladaja klapy.
    Jesli linia podcisnienia jest sprawna i klapy są ok to nawala nastawnik, jesli nie to bedziesz mial odpowiedz i kolektor do wymiany.

  6. #16

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kolektor odkręcę ale to w ostateczności bo jest z tym już sporo roboty.
    Wczoraj odłączyłem cięgno od siłownika podciśnieniowego i same klapy obracają się bardzo lekko i bez zacinania.
    Dlatego myślę że uszkodzony może być ten siłownik podciśnieniowy lub zaworek który nim steruje.

    Siłownik podciśnieniowy bez problemu sprawdzę dużą strzykawką gorzej będzie z zaworkiem.
    Z tego co patrzyłem to kosztuje on ponad 300zł więc nie chce go kupować w ciemno bo może być sprawny.

  7. #17

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzisiaj robiłem adaptację tych klap w kolektorze patrząc co się dzieje przy silniku.
    I tak siłownik podciśnieniowy działa klapy zmieniają płynnie swoje położenie ale na VAGu te widać że coś się zmieniło.
    Czyli czujnik nie podaje informacji o położeniu klap. Dlatego w pierwszej kolejności zacznę od wymiany tego czujnika.
    Czy ktoś zna numer tego czujnika i mniej więcej jego cenę?

    Czy da się go wymienić bez wyciągania kolektora dolotowego?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Mam już numer tego czujnika:
    07L907386

    W ASO kosztuje 210zł

    Proszę tylko o informację czy da się go wymienić bez odkręcania kolektora dolotowego?

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    Audi a3 sportback 2.0 tdi 2010
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny Błąd P2015 czujnik klap zawirowania powietrza 2.0 tdi

    Witam.
    Problem to check engine i problem P2015
    Czujnik otwierania klap dziala sprawnie, cały mechanizm równiez, klapy kolektora wyczyszczone z nagaru a błąd nadal wyskakuje. Co dalej? Zaryzykowac wymiane czujnik ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #19
    lukasz87's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    AUDI A3 SportBack Quattro BMN+
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wy****ć jak najszybciej klapki z całym kolektorem
    Sprzedam :
    -Gałkę zmiany biegów S-line
    - Komplet felg 17" S-line 8P
    - Nowe przewody hamulcowe A3/S3 8P Goodridge

  10. #20
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jaki to 2.0TDI ? bo kolega sie nie okreslil, nawet w awatarze
    stawiam ze BMN

    ma to znaczenie, a kolektor w BMN mozna zastapic takim z BKD

    tych kolektorow sa 4 rodzaje, plastikowe z klapkami i bez i metalowe z klapkami i bez

    mozna to zrobic raz i dobrze, wy****c to w BMN-ie ,
    od Axee z leonclubu :


    Kolektor dolotowy w 2.0TDI 170KM o oznaczeniu BMN jest zazwyczaj plastikowy i ma nr 03G129711AF (...siedemset jedenascie AF), co zamienilo sie jako czesc serwisowa na 03G129711AP, natepnie na 03G129711AS. Nowy w ASO VW to okolo 25oo pln !!
    Ow kolektor posiada system klapek/przepustnic na co drugim kanale dolotowym. Jest to czesc ekologicznego systemu zawirowywania powietrza w cylindrze. Dziala on przy malych obciazeniach i na biegu jalowym.
    Klapki znajduja sie na wspolnej osi wyprowadzonej z boku kolektrora, zakonczonej dzwignia, do ktorej podpiety jest silownik podcisnieniowy.
    Na skutek slabej i plastikowej konstrukcji tegoz patentu, wczesniej czy pozniej ulega on uszkodzeniu.
    Najczesciej klapki na tyle sie scieraja, ze oska wyjezdza w bok, tworzac dziure na lozyskowaniu koncowym, tworzac dziury pomiedzy poszczegolnymi kanalami, koncowka silownika moze sie urywac, a dzwignia i klapki pozostaja w polozeniu zamknietym, na klapkach osadza sie sadza z egra, powodujac ich zatarcie i zablokowanie 4 z 8 kanalow ssacych, oska/klapki sie urywaja itp.
    Poprzez wytworzana dziure ucieka powietrze z dolotu, najczesciej wyrzuca je z olejem z rur turbo lub z sadza z egra.
    Dziura powoduje nieszczelnosc w dolocie, o ile jest jeszcze mala nie ma objawow w postaci bledow, jak juz jest wieksza nastepuja bledy typu 008825 - Leak in Air Intake System P2279 - 006 - Short to Plus - Intermittent oraz notlauf.
    Przymkniete klapki powoduja utrate mocy mniej odczuwalna na mniejszych obrotach, a wiecej na wyzszych.
    Auto moze dymic powyzej 3000obrotow, moze rowniez relatywnie wzrosnac spalanie. W skrajnych przypadkach moc drastycznie spada w calym zakresie obrotow. Moze byc odczuwalny swist przy przyspieszaniu pomiedzy 2000-3000obrotow.
    Jako, ze kupienie uzywanego plastikowego kolektora ssacego z BMN'a (kolektor ten wystepuje rowniez w silnikach BUY, BMR, BUZ, BMA, BKP) i na dodatek w pelni sprawnego graniczy z cudem, a i tak wczesniej czy pozniej znow sie zepsuje mozna zastapic go ponizszym rozwiazaniem.

    Nalezy zakupic plastikowy kolektor ssacy z silnika 2.0TDI 140KM o oznaczeniu BKD, ow kolektor ma numer 03G129713AF (...siedemset trzynascie AF). Koszt sprawnej uzywki to ok. 150pln, do tego nowa uszczelke pod kolektor ssacy (03G129717C ok. 50pln w ASO) i pomiedzy kolektor, a klape gaszaca (03G131547C ok. 26pln w ASO).
    Demontujemy stary kolektor ssacy z niesparwnym systemem klapek, oraz silownik.
    Aby zdemontowac kolektor nalezy odpiac rure dolotowa do egra, odkrecic zawor egr i klape gaszaca, gdyz jedna sruba mocujaca kolektor jest w dziurze dolotowej, tam gdzie przykrecony jest egr z klapa gaszaca. Kolektor jest zamocowany na 10 srub, 5 dlugich gornych i 5 krotkich dolnych, na dodatek sruby ktore mocuja dodatkowo uchwyty maja wieksze glowki, nalezy zwrocic na to uwage.
    Demontujemy wezyki podcisnienia od krzyzaka rozgaleziajacego (wzdluz przewodow alu paliwowych) do zaworka elektrycznego, i od zaworka do silownika. Koniecznie zaslepiamy pozostaly po sciagnieciu wezyka otwor w krzyzaku rozgaleziajacym podcisnienie jakas szczelna zatyczka (np. kawalkiem wezyka z kulka w srodku). Montujemy nowy kolektor ssacy bez systemu klapek. Montujemy niepodpiety podcisnieniowo zaworek sterujacy i polaczamy do niego wtyczke elektryczna (w ten wsposob unikniemy bledu od niepodlaczonego zaworka).
    Przy okazji nalezy oczyscic z nagaru/sadzy/oleju zawor egr i klape gaszaca np. nitrem lub preparatem do czyszczenia przepustnic (uszczelka pomiedzy nimi ma nr N 90978701, koszt ok. 10pln w ASO). Warto rowniez wymienic oring na rurze dolotowej z turbo do egra (nr 3C0145117F, ok. 17pln w ASO).


    są 4 rodzaje kolektorów ssących: 1. Plastikowy z klapkami, 2. Plastikowy bez klepek, 3. Aluminiowy z klapkami, 4. Aluminiowy bez klapek. Kolektory z klapkami maja siłownik na wierzchu lub jego mocowanie w zależności kto co usunął przed sprzedażą. Kolektory bez klapek nie maja siłownika na zewnątrz.
    Zasada jest taka, trzeba kupić nowa uszczelke pod kolektor ssący, do kolektora aluminiowego jest uszczelka blaszana, do kolektora plastikowego jest uszczelka gumowa.
    Każdy z 4 rodzajów kolektorów spasuje do BMNa, który zalozysz Twoja decyzja, na pewno plastikowy z klapkami odpada, bo sprawnego nie uswiadczycz.


    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •