Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: Szkoda całkowita

  1. #1
    Adriano180's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Karpacz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Szkoda całkowita

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Ponad tydzień temu miałem kolizję drogową nie z mojej winy. Policja była na miejscu sprawca przyznał się do wszystkiego oraz otrzymał mandat który przyjął.
    Parę dni temu zawitał do mnie rzeczoznawca który wszystko spisał i zrobił zdjęcia. Dziś otrzymałem wycenę.

    "Naprawa pojazdu jest ekonomicznie nieuzasadniona gdyż koszt naprawy pojazdu przekracza jego wartość rynkową. W związku z powyższym wyliczono wartość szkody całkowitej uszkodzonego pojazdu."

    Wartość rynkową pojazdu na dzień powstania szkody 6.500,-zł a
    Wartość pojazdu w stanie uszkodzonym 2.500,- zł

    Wartość szkody całkowitej 4.000,- zł.

    Naprawa wyceniona przez TU sprawcy to prawie 17000zł.

    Moje pytania:

    1. Czy odwoływać się od decyzji? Trochę bawi mnie wycena pojazdu (6500zł) Jest to Audi A3 1.8T 110kw 1997r. Full wyposażenie (skóra, podgrzewane sportowe siedzenia, automatyczny climatronic, automatyczny szyberdach, ABS, EDL, trójramienna skórzana kierownica, jest to wersja Ambiente lecz oni uznali ją ca Attraction?)

    2. Kwota wyceny jest śmieszna mała, czy auto jest rzeczywiście tyle warte? (Sam w nie wpakowałem z 8tys.) Moim zdaniem auto jest warte conajmniej 9-10tys. (Jest bardzo zadbany i jest to bardzo bogata wersja wyposażenia.

    3. Czy mam prawo domagać się pełnej naprawy (17000zł) jeżeli uznano szkodę całkowitą?

    Bardzo proszę o porady.

    Z góry wszystkim dziękuję.

  2. #2
    t.omek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    1. Według mnie możesz się odwołać od wyceny i poprosić o nową lub zlecić wycenę dla innego rzeczoznawcy i ją przedstawić dla ubezpieczyciela.

    2. Ubezpieczyciele nie patrzą na naszą pracę przy samochodzie. Sprawdzają przede wszystkim cenę samochodu wg Eurotaxu i tyle.

    3. Według mnie nie możesz domagać się naprawy za 17.000zł bo to jest ekonomicznie nie opłacalne. Kwota 17.000zł jest kwotą naprawy z częściami z ASO.

    Możesz przyjąć szkody czyli 4.000zł i postarać się naprawić samochód na swój koszt. Samochodu ci nie zabierają i nie interesuje ich co z nim zrobisz.

    Z moich doświadczeń - miałem Opla Vectrę i miałem stłuczkę z mojej winy, miałem AC więc wycena i też ubezpieczyciel napisał, że nie opłaca się naprawiać samochodu i wyliczono mi szkodę całkowitą. Wziąłem kasę a samochód sprzedałem na części i jeszcze zarobiłem. Tobie też tak radzę zrobić zwłaszcza, że jak piszesz masz bogate wyposażenie. Myślę, że dużo osób na forum chętnie kupi od ciebie kilka rzeczy.

    Możesz też poradzić się Rzecznika Ubezpieczonych: http://www.rzu.gov.pl/

  3. #3
    Adriano180's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Karpacz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź. Najbardziej nurtuje mnie wycena samochodu, przy wycenie samochodu wzięto złą wersję wyposażenia tzn, Attraction a posiadam Ambiente. Moim zdaniem w znacznym stopniu obniżyło to wartość samochodu i stąd tak niska wycena wartości auta. Prawdopodobnie będę pisał odwołanie co do wyceny samochodu sprzed wypadku.

  4. #4
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    sprawdz dokładnie czy wycenili auto w/g wersji i czy uwzględnili wyposażenie

  5. #5
    Adriano180's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Karpacz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Auto zostało wycenione jako Audi A3 1.8T Attraction. Czy oni to biorą z numeru VIN?

    W wyposażeniu nie zostały uwzględnione:
    automatyczny szyberdach z osłoną przeciwsłoneczną, skórzana tapicerka, podgrzewane przednie siedzenia, sportowe przednie siedzenia, skórzana trójramienna kierownica.

    Jednak, wyżej wymienione wyposażenie zostało dodane w osobnym punkcie rozliczenia, " wyposażenie dodatkowe pojazdu" oraz oszacowano iż jest warte całe 290zł(haha).

    Czy można coś takiego zrobić?

  6. #6
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    a jaka masz wersje auta ?
    możesz sie odwołać ponownie
    także sie udać do niezależnego rzeczoznawcy

  7. #7
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Przeczytaj ten temat, gdzie też jest sytuacja zaniżenia wartości samochodu sprzed wypadku
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...14#post1226314


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  8. #8
    Adriano180's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Karpacz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Właśnie z tą wersją to do końca nie wiadomo. Vin mówi: A8S Standard equipment, wyposażenie TH.

    Natomiast ja uważam iż jest to Ambition lub Ambiente.

    Przednie siedzenia mają funkcję Easy-Entry oraz siatki, znajdujące się na oparciach przednich foteli. Obity skórą drążek dźwigni zmiany biegów (drążek i mieszek), podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych pasażera i kierowcy. Zdalne sterowanie centralnego zamka wraz z wygodnym, automatycznym zamykaniem wszystkich okien i szyberdachu. Także wszystko przemawia za Ambiente tylko że ta skórzana kierownica trójramienna tutaj nie pasuje i VIN który też trochę zmyla (prawdopodobnie TU wzięło informację o wersji samochodu na podstawie dekodowania VIN).

  9. #9
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    3-ramienna kiera to Ambition
    jak masz ksiazke od auta albo jesli możesz jeszcze to zerknij w bagażniku kolo kola zapasowego na naklejce
    ostatecznie mozesz zadzwonic do aso i po vinie sprawdza

  10. #10
    Adriano180's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Karpacz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Dzwoniłem do ASO i niestety nie wiedzą, mówią iż nie mają takich informacji. Poniżej zdjęcie z bagażnika.



    http://zapodaj.net/dc5dbb6c8c209.jpg.html

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •