Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 31

Temat: Silnik 2.0 TFSI-opinie

  1. #21

    Data dołączenia
    Feb 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0T CCZA

    Domyślny Opinie o silniku CCZA

    Cześć szukam Audi z silnikiem 200KM po lifcie (2008-2013), dużo czytałem na temat silników i ich problemów z pobierającym olejem.
    Pytanie do posiadaczy silnika CCZA jak się sprawuje? Jak wygląda sprawa z olejem?
    Jakiego najlepiej szukać silnika w tym roczniku?

  2. #22
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Poniekąd podpinam się pod temat bo jestem właśnie na kupnie 8P po II lifcie z 2.0TFSI (tudzież 1.8TFSI). Czytając różne informacje, natknąłem się gdzieś na informacje, że EA888 były modyfikowane międzyczasie, zanim wprowadzono 3gen w 2012 roku. Modyfikowane były np. odmy, prawda to? Pytam bo trochę boję się przepalania oleju chociaż nie widzę tu skrajnie negatywnych opinii, a może się okazać że lepiej kupić wóz np. z 2010 roku zamiast z 2008 bo coś tam już zmodyfikowali i problem nie dokuczał Inne silniki nie wchodzą w grę bo niestety na diesla robię za małe przebiegi, 1.6 jest za słabe i nie sprzęgane z quattro, a 3.2 niestety dość kapryśne.

  3. #23

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Zdajesz sobie sprawę że to rodzina EA888 ??? Nie wiadomo co kupisz.. ja osobiście nigdy nie lubiłem diesli powiem szczerze.. ale przerazal mnie fakt jeśli trafię na minę to będę musiał wydać ok 8 tys na naprawę silnika. Dlatego kupiłem 2.0 TDI CFFB z dłuższym zabierakiem pompy oleju.

    Co ma diesel do przebiegu bo nie rozumiem za bardzo? Chodzi o DPF? Dla mnie to nie był problem.. ) Przeciez benzyna tez ma turbo,dwumas itp

  4. #24
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Santiago93 Pokaż post
    Zdajesz sobie sprawę że to rodzina EA888 ??? Nie wiadomo co kupisz.. ja osobiście nigdy nie lubiłem diesli powiem szczerze.. ale przerazal mnie fakt jeśli trafię na minę to będę musiał wydać ok 8 tys na naprawę silnika. Dlatego kupiłem 2.0 TDI CFFB z dłuższym zabierakiem pompy oleju.

    Co ma diesel do przebiegu bo nie rozumiem za bardzo? Chodzi o DPF? Dla mnie to nie był problem.. ) Przeciez benzyna tez ma turbo,dwumas itp
    Wiem, że to cały czas EA888 tylko że w pewnym momencie usunięto tę wadę.

    Co do diesla to chodzi mi tylko i wyłącznie o aspekt eksploatacji czyli robienie krótkich przelotów (np. 5km) przez co silnik nie zdąży się dogrzać, tym bardziej zimą. O zimnie w kabinie nie wspomnę.
    Bo rzeczy typu dwumasa czy DPF to się nie boję

  5. #25
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    czytales w ogole wczesniejsze posty ?
    czytales opinie uzytkownikow w dziale " moje auto " ?
    chyba nie..

    generalnie silniki poprzeczne CCZA/B , CBFA stosowane w pq35 , na plycie golfa maja mniejszy problem z poborem oleju niz silniki wzdluzne a4/a5
    jednakowoz kupujesz auto przynajmniej 10letnie, nie wiesz jak bylo ono eksploatowane, jak serwisowane, szczegolnie dla napinacza, łancucha kluczowa jest czesta wymiana oleju, a nie LL. podobnie jak z TDI... uzywane, stare auto..

    2.0tfsi EA888 byl i w golfie 6GTI, octavi rs, leonie FR (polift ) poczytaj opinie uzytkownikow, a nie teoretyków, ktorzy wiedzą ze dzwoni, tylko nie wiedza w ktorym kosciele, bo sie naczytali auto swiata czy onetu i ich artykulów..
    wada olejowa nie zostala wyeliminowana wlasciwie nigdy, choc datuje sie ze modelowe 2011 sa znacznie poprawione. Wiecej problemow ludzie mieli np z napinaczem łąncucha, ktory byl poprawiany kilka razy..

    poczytaj opinie o CCZA/CCZB na forum/grupie gregora https://www.facebook.com/groups/365910113441177

    uzytkownik 2.0CCZB od 9lat
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    Dawid_szakal (11-04-21)

  7. #26
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Czytałem wcześniejsze posty i nie tylko, tak samo wiem, że artykuły we wszelakich onetach, wp itp są mocno naciągane, dlatego sprawdzam opinie użytkowników a nie teoretyków Rozrząd jest jakby najmniejszym problemem bo przy zakupie auta wymiana tego elementu jest obowiązkowa. Tak jak mówisz, to są auta uzywane i raz że historia serwisowania jest ważna, a dwa trzeba mieć po prostu trochę szczęścia Do Gregora nawet dzwoniłem ostatnio po małą poradę (miałem propozycję kupna A4 B8 przed liftem, motor CDNC, ale szybko mnie wyprostował), myślę że na tamtej grupie też znajdę sporo przydatnej wiedzy Dzięki!

  8. #27

    Data dołączenia
    Oct 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Silnik 2.0 TFSI 200KM od my09 na łańcuchu

    Witam wszystkich. Koledzy potrzebuję informacji. W temacie jestem nowicjuszem bo kupiłem moje pierwsze Audi w życiu. W dodatku w benzynie czego do tej pory nie miałem. Autko z 2009r. Przebieg 199 000km. Pytanie moje do użytkowników tych motorów. Jak się sprawują? Słyszałem od mojego mechanika że popełniłem błąd kupując ten motor. Fakt że łańcuch rozrządu jest do wymiany. Ale ogólnie mówi że te silniki są awaryjne i biorą olej. Powiedzcie jak wam się sprawują te motory i czy jest sens do niego dokładać? Bo już mam kilka rzeczy przy nim do zrobienia. Z góry dzięki i pozdrawiam.

  9. #28
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AudiCheck Pokaż post
    Witam wszystkich. Koledzy potrzebuję informacji. W temacie jestem nowicjuszem bo kupiłem moje pierwsze Audi w życiu. W dodatku w benzynie czego do tej pory nie miałem. Autko z 2009r. Przebieg 199 000km. Pytanie moje do użytkowników tych motorów. Jak się sprawują? Słyszałem od mojego mechanika że popełniłem błąd kupując ten motor. Fakt że łańcuch rozrządu jest do wymiany. Ale ogólnie mówi że te silniki są awaryjne i biorą olej. Powiedzcie jak wam się sprawują te motory i czy jest sens do niego dokładać? Bo już mam kilka rzeczy przy nim do zrobienia. Z góry dzięki i pozdrawiam.
    Mam w swojej poliftowej a3 2.0 tfsi 2009r o oznaczeniu CCZA. W 2014 roku wymieniony został silnik w aso w Szwajcarii. Dynamiczny w połączeniu z napędem quattro i skrzynią DSG. Poboru oleju na millersie 5w40 nie zauważyłem, na ravenolu 5w40 również nie. 98 leje tylko na bp i chodzi. Rozrządu jeszcze nie ruszałem bo ma dopiero 78k silnik. Nie słychać go na zimnym aby stukał. Ja kupując swoje autko szukałem z kodem ccza bo miały one nie brać oleju, a trafił się egzemplarz z wymienionym to kupiłem. 10k zrobiłem nim i jak na razie odpukać nie miał żadnych poważnych awarii.
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  10. #29
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ja mam CCZA z 2010 roku, nalatane 273kkm, zrobiłem nim co prawda raptem ok 6000km, łyknął do tej pory ok 500ml oleju (Ravenol) więc tyle co nic... Generalnie jak masz mechanika z takim podejściem to go zmień na dzień dobry To nie są złe silniki, tak jak je opisują w internetach.

  11. #30
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    też mam z 2010roku, przy przebiegu 90tys km poleciał napinacz, przeskoczył rozrząd..
    Auto mam prawie 10lat, olej wymieniany co 6-7tys lub raz do roku
    Nic nie hałasowało, nie dawało oznak, auto do tej pory bezawaryjne, oleju nie brał.
    Problemem zapewne była częsta " jazda po bułki " gdzie silnik jest często zapalany i gaszony na zimnym, napinacz nie ma smarowania.

    Kilka osób na tym forum miało już auto z wymienianym silnikiem jeszcze na gwarancji, lub zwiezione do nas, bo na Zachodzie nikt w takie naprawy się nie będzie bawił. Na forach golfa, leona czy octavii gdzie silniki CCZA/B są popularniejsze jeszcze więcej o tym, to samo jest w 1.8 CDAA i z reguły zawsze winny jest napinacz. Można mieć nadzieję że jak auto jeździło 12lat na zachodzie to ktoś to zmienił na nowszy...

    Nie ma na co czekać, rozrząd kompletny zmienić, można kupić z wydłużonymi ślizgami, taki jak jest w 8V, z poprawionym napinaczem, o ile taki istnieje.. obowiązkowo do wymiany łapa/podpora wałka ssącego z nieszczęsnym sitkiem, które się rozlatuje i potrafi narobić problemów.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •