Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Prośba o analiza Logów 1.9 TDI AGR

  1. #1
    Emaxxxo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Ford Mustang 5.0 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Prośba o analiza Logów 1.9 TDI AGR

    Witam. Proszę o przeanalizowanie moich logów w seryjnym 1.9 TDI AGR seria z wywalonym katem.
    Dodam tylko że po przekręceniu zapłonu, elektrozawór N75 tyka jak zegar,proszę mieć to na uwadze. Poniżej logi. Z góry dziękuję za wypowiedzi.


    Grupy: 003,003 - http://vaglog.rtnet.pl/simsons51-90_161034.html

    Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/simsons51-90_161035.html

    Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/simsons51-90_161036.html

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Sprawdź wszystkie podciśnienia bo turbo nie doładowywuje w pełnym zakresie, turbo a głównie westgate do sprawdzenia czy chodzi. Do sprawdzenia gruszka na turbo. Jak to będzie ok to podmień N75 na nowy i powinno pomóc....
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  3. #3
    Emaxxxo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Ford Mustang 5.0 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Na dniach ma wpaść N75 ,jeżeli nie pomoże to wtedy będziemy dubać przy turbo Dzięki za wypowiedź

  4. #4
    Emaxxxo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Ford Mustang 5.0 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Dziś wymieniłem elektrozawór N75 i jest problem.. Odpalił znacznie lepiej, nigdy nie miałem problemów z odpalaniem,ale po zmianie N75 poprostu pali dosłownie na dotyk.. Do 100 czuć było naprawdę lekką różnicę w mocy, lecz lekką.. Problem pojawił się przy 4 biegu przy 3000tys obr. prędkość 120km/h poprostu zamuła, szybciej nie pojedzie.. notlauf.. Co w takiej sytuacji? Co mogło się stać? Co mogę zrobić?

  5. #5
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Emaxxxo Pokaż post
    Dziś wymieniłem elektrozawór N75 i jest problem.. Odpalił znacznie lepiej, nigdy nie miałem problemów z odpalaniem,ale po zmianie N75 poprostu pali dosłownie na dotyk.. Do 100 czuć było naprawdę lekką różnicę w mocy, lecz lekką.. Problem pojawił się przy 4 biegu przy 3000tys obr. prędkość 120km/h poprostu zamuła, szybciej nie pojedzie.. notlauf.. Co w takiej sytuacji? Co mogło się stać? Co mogę zrobić?
    Ciekawa jest Twoja obserwacja zaleznosci odpalania i zaworu n75...

    Na moje oko to albo masz znow popsuty zawor albo zle podpiales wezyki i dlatego lapie tryb awaryjny.

  6. #6
    Emaxxxo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Ford Mustang 5.0 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    no naprawdę, może dlatego że był ciepły tak palił, ale od początku jak miałem samochód tak nie palił. Ale to chyba jest bez znaczenia. Najważniejszy jest ten notlauf. Przed wymianą zaworu szedł naprawdę ładnie do 180, bez żadnych spadków , a po wymianie gdy jeżdże do do 100km/h jest ok,elegancko lecz gdy około 120km/h odczuwam takiego muła i samochód już idzie wolniej na każdym biegu na każdej prędkości. Móisz że źle podpiąłem wtyczki, ale gdybym to zrobił to czy miałby też mocne przyśpieszenie do tych 100, a od okłó 120 dopiero by dostawał muła?
    Idę właśnie sprawdzić czy jest szczelny.. Co jeszcze może być przyczyną? Dzięki NickT za wypowiedź

  7. #7
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Emaxxxo Pokaż post
    no naprawdę, może dlatego że był ciepły tak palił, ale od początku jak miałem samochód tak nie palił. Ale to chyba jest bez znaczenia. Najważniejszy jest ten notlauf. Przed wymianą zaworu szedł naprawdę ładnie do 180, bez żadnych spadków , a po wymianie gdy jeżdże do do 100km/h jest ok,elegancko lecz gdy około 120km/h odczuwam takiego muła i samochód już idzie wolniej na każdym biegu na każdej prędkości. Móisz że źle podpiąłem wtyczki, ale gdybym to zrobił to czy miałby też mocne przyśpieszenie do tych 100, a od okłó 120 dopiero by dostawał muła?
    Idę właśnie sprawdzić czy jest szczelny.. Co jeszcze może być przyczyną? Dzięki NickT za wypowiedź

    Wtyczka jest jedna ale wezyki sa trzy.. Wiec duze prawdopodobienstwo pomylki..
    Sterownik potrzebuje ok 9 sekund aby rozpoznac przeladowanie. Do 100-120km/h zmieniasz biegi wiec czas mu sie resetuje po czym pewnie wrzucasz 5 i cisniesz.. I masz tryb awaryjny.

  8. #8
    Emaxxxo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Ford Mustang 5.0 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Problem rozwiązany po części. Mianowicie, pomógł mi tu post numer #227 w temacie : http://www.a3-club.net/forum/showthr...Notlauf/page23

    Poprostu tak mialem połączone ze sobą "wężyki ciśnieniowe z króćców z których te wężyki idą do muszli części sprężającej i siłownika ciśnieniowego" na krótko zwykłą rurką, pominięcie N75, i samochód nie jest tak żwawy jak powinien być ( jest to mój pierwszy samochód,nie czułem że to nie jedzie jak 90km) ale za to nie wpada w żaden notlauf. Problemem tu za pewne będzier turbo, wszystko zależy od $$ tak więc jeżeli będzie na to kasa to możliwe że wpadnie mocniejsze turbo+wtryski+intercooler obowiązkowy+i korekta programu. Odległe plany,może jednak się tego podejmę,lecz narazie przede mną wylot za granicę na 3 miesiace, także teraz tego ruszać nie bedę.

  9. #9
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Podepnij wszystko tak jak powinno byc i testuj, zrob logi i sie oceni w miare mozliwosci.

  10. #10
    Emaxxxo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Ford Mustang 5.0 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Mówisz? W takim razie na dniach będę u kumpla, podepniemy tak jak ma być ( wtedy łapie notlaufa) i zrobimy logi. Temacik będzie kontynuowany

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •