Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: rozrząd, wał korbowy

  1. #1
    shadow's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny rozrząd, wał korbowy

    witam.........proszę o poradę. Diagnostka komputerowa pokazuje mi taki bład: Czujnik położenia wałka rozrządu-G40-/ wału korbowego-G28-. Nieprawidłowe przyporządkowanie.
    Natomiast podczas jazdy nie dzieje sie absolutnie nic niepokojącego jak i zadna kontrolka awaryjna sie nie zapala. Czy moze wydarzyc sie coś "niedobrego" czy mozna z tym jezdzic?

  2. #2
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Miałem w A3 też padniety ten czujnik i objawiało się to tak, że czasem po prostu nie zapalał.. kręciłeś i nic. Odpalał po minucie, dwóch.. aż raz nie odpalił w ogóle

  3. #3
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez shadow Pokaż post
    witam.........proszę o poradę. Diagnostka komputerowa pokazuje mi taki bład: Czujnik położenia wałka rozrządu-G40-/ wału korbowego-G28-. Nieprawidłowe przyporządkowanie.
    Natomiast podczas jazdy nie dzieje sie absolutnie nic niepokojącego jak i zadna kontrolka awaryjna sie nie zapala. Czy moze wydarzyc sie coś "niedobrego" czy mozna z tym jezdzic?
    tez to mialem, objawy byly takie ze po rozgrzaniu do 90'C silnik gasl i nie chcial zapalic do czasu az nie wystygl.

  4. #4
    shadow's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny odp

    A u mnie nie dzieje sie absolutnie nic............silnik chodzi "cacy"...........dlatego wlasnie pytam.........czy cos niedobrego moze sie dziac?

  5. #5
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Jak widzisz wychodzi na to, że sterownik porównuje wartości z tych dwóch czujników... Jeden z nich pokazuje złe wartości... Jak teraz działa to znaczy, że jeździć można.. Ale jak na prawdę zajdzie potrzeba, że ten czujnik będzie miał coś odłączyć to może być kicha.
    W dobrym warsztacie powinni określić, który jest wadliwy...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  6. #6
    shadow's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    no tak, ale tu się trzeba dostac do rozrządu.................krzyczą sobie 500zł............nie uśmiecha mi się to

  7. #7
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez shadow Pokaż post
    no tak, ale tu się trzeba dostac do rozrządu.................krzyczą sobie 500zł............nie uśmiecha mi się to
    Niestety to kosztuje..zresztą 500 zł? Jakoś sporo się wydaje! Dobry tani mechanik na Wileńskiej 501141458. Możesz tak jeździć, ale licz się z tym, że kiedyś może Ci nie zapalić.

  8. #8
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    gdzieś wyczytałem, że komputer pobiera informacje dot. położenia wału z 2 czujników. Jeden to właśnie czujnik położenia wału (używany też do tzw. smooth adjustment, czyli dopasowania dawki wtrysku na biegu jałowym, aby silnik chodził możliwie najrówniej), a drugi to czujnik na jednym z wtryskiwaczy - sygnalizuje on moment zapłonu dawki wtryskiwanej. Jeśli czujnik położenia wału nie działa, to system bierze pod uwagę tylko tamten z wtryskiwacza, co pozwala żeby silnik pracował, ale pewne funkcje już nie będą działać. Samemu muszę się zastanowić nad tym czujnikiem, bo mimo iż nie mam błędów, to jak mam gorący silnik i chcę go zapalić po jakichś 5 minutach, to muszę strasznie ługo kręcić... Jak od razu zapalam na gorącym, czy też zapalam zimny to nie ma problemów...
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  9. #9
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Sprawa wyglada tak ze pewnego dnia ze zapalisz samochodu i wymienisz czujnik. Tylko teraz pytanie gdzie pod domem czy 400km od domu

  10. #10
    shadow's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    No dobra, ale jeśli któregoś dnia nie zapali..................to tylko z powodu tego czujnika i on będzie do wymiany tylko, czy może walnąć coś "na poważnie"?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •