Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: 2.0 TDI (140km) słabo pali / traci moc pod górkę..

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny 2.0 TDI (140km) słabo pali / traci moc pod górkę..

    Witam.

    Mam problem z audi a4 b7 2005r 2.0tdi 140km. Chodzi o to że jak zostawie auto na noc pod domem na płaskiej nawierzchni to mam problem z odpaleniem, musze krecic dluzsza chwile z 5 razy i wkoncu załapie, jak juz zaskoczy to cały dzien normalnie pali na dotyk, silnik pracuje idealnie równo, wkręca sie dobrze. Nie ma tego problemu gdy auto stoi na spadku silnikiem w dół, wtedy pali na raz bez problemu. Problem ten pojawia sie tez podczas jazdy pod stroma górke gdy dodam gazu (ok 3,5tys4,0tys obrotow) zaswieca sie kontrolka świec "choinka" i auto przechodzi jakby w tryb awaryjny traci moc. Moze ktos z was miał cos ppodobnego i jest w stanie mi jakos pomoc?? Tak na chłopski rozum to wydaje mi sie jakby był zapowietrzony układ lub coś w ten deseń... Co sądzicie??? Z góry dziękuję za pomoc. POZDRO!

    PS. wiem, że to forum tyczy się A3jek, ale w tych samochodach też są silniki 2.0 TDI (8P) i dlatego moje pytanie do was, może któś miał taki problem.
    Jeśli zły temat to proszę o przeniesienie.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 02:40

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Młynary
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, z odpalanie to wychodzi na to że paliwo schodzi z układu paliwowego, gdy auto stoi silnikiem w dół wtedy paliwo nie może zjeść z układu i pali normalnie, z jazdą pod górkę pewnie też chodzi o coś z układem paliwowym ale tego już nie wiem. Do wymiany zapewne zaworek zwrotny czy jakoś tak się to nazywa.

  3. #3
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    sprawdź sobie pompkę paliwową w zbiorniku czy działa, bo vacu pompa na silniku zanim zaśsie ze zbiornika chwilę potrzebuje.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  4. #4
    Zakaz pisania
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warm-mazur
    Auto
    VW/AUDI/HONDA
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Jezeli zapala sie kontrolka to masz zapisany błąd, zapinaj vaga i moze cos tu uda sie wyczarować. Bo tak to mozna z fusów wróżyć. Komputer y sa po to zeby pewne rzeczy nam uprościć wiec korzystajmy z tego.

    Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Ten zawór znajduje sie moze przy filtrze paliwa? taki w kszatłcie "T" jezeli tak to juz go wymieniłem i nie pomogło.. A co do pompy paliwa to mogłbys mi podpowiedziec jak to sprawdzic?

    PS. auto podpinałem na 2 warsztatach pod kompa i żadnych błędów nie pokazało.

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rafcio7969 Pokaż post
    Ten zawór znajduje sie moze przy filtrze paliwa? taki w kszatłcie "T" jezeli tak to juz go wymieniłem i nie pomogło.. A co do pompy paliwa to mogłbys mi podpowiedziec jak to sprawdzic?

    PS. auto podpinałem na 2 warsztatach pod kompa i żadnych błędów nie pokazało.
    zeby sprawdzic pompe w baku to odkrec dekiel od puszki filtra paliwa przyloz jakies naczynie pod niego i druga osoba niech przekreci tylko zaplon ale nie odpala ! i tak kilka razy jesli za kazdym razem bedzie dawac spory strumien paliwa to pompka ok jezeli nie bedzie lecialo lub bedzie lecialo jak krew z nosa to do wymiany .

    Druga sprawa to moim zdanie u ciebie moze byc problem z pompowtryskami a raczej z oringami na pompowtryskach . Koszt oringow na cztery wtryski okolo 200 zl i wymiana to wiadomo zalezy u kogo robisz mi wymienili za 80 zł ale sa niektorzy co placa 250 zł

    PS. jak juz bedziesz mial otwarta puszke filtra wyjmij go i sprawdz czy nie jest czarny od oleju .

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Nie wystarczy podpiac auto pod kompa i sprawdzic bledy . Zmien mechanikow bo nie wiedza co robia . Trzeba sprawdzic jak zachowuja sie pompki , czy synchronizacja rozrzadu oki , jakie dawki paliwa itd. jesli cos z pomkami nie tak to od razu na kompie bedzie widac w odpowiednim bloku pomiarowym .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •