Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 32

Temat: pod korkiem wlewu oleju biało-żółty budyń

  1. #21
    Lachenry's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Uciekający płyn chłodniczy oraz biała maź pod korkiem oleju

    Witam!
    Wiem że jest dużo tematów założonych o podobnym problemie lecz chce się podzielić problemem konkretnie który mam a nie znam się na mechanice.
    Sprawa wygląda tak że od jakiegoś niedługiego czasu (2 miesiące myślę) wyjątkowo szybko ucieka mi płyn chłodniczy. Stwierdziłem- dolewam i tyle. Za niedługo mam wymianę oleju w silniku więc przy okazji mechanik zerknie na problem płynu. Dodatkowo czytałem po różnych forach że może być to problem wycieku z układu więc byłem dobrej myśli. Dzisiaj gmerając przy samochodzie odkręciłem kurek od oleju w silniku i zauważyłem białą maź. Zrobię zdjęcie za jakąś godzinę i wrzucę tutaj aby każdy mógł ocenić czy jest jej dużo czy mało- moim zdaniem za dużo.
    Co może być problemem? Wszędzie straszą wymianą uszczelki pod głowicą i dużymi kosztami takiej zabawy. Ogólnie samochód sprawuje się bardzo dobre- pali na zimnym i na ciepłym, przełącza się ładnie na gaz, nie kopci na biało. Dodatkowo prosiłbym o informację ile taka wymiana uszczelki może kosztować? Zakładamy że nie idę do najtańszego pseudo-mechanika tylko do konkretnego warsztatu.
    1.6 AEH LPG 1997 306 tyś km.

  2. #22
    Boundless's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    pewnie masz gdzies nieszczelnosc dlatego ci plyn spieprza a w konsekwencji masz niedogrzany silnik , jest tez mozliwosc ze chlodnica ci nie trzyma i wyparowuje ( o ile to mozliwe) . Wloz jakis karton pod auto na noc i zobacz czy ci sie nie poci

  3. #23
    Lachenry's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tak to wygląda:

  4. #24
    Boundless's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    w tych autach to standard jak sie jezdzi na niedogrzanym silniku , mialem to samo ale u mnie strzelil tylko termostat

  5. #25

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A3 8L 1.6
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny Biała maź pod korkiem oleju i na stalce od poziomu oleju.

    Witam. Pod korkiem oleju i na stalce zbiera mi się biała maź. Jest tego strasznie dużo. Płynu mi nie ubywa, węże nie są twarde, w zbiorniczku płynu nie ma śladu oleju. Dobrze grzeje nawiew. Nie wiem co robić i co może być tego przyczyną. Niby można myśleć o uszczelce pod głowicą no, ale brak jest typowych objawów j.w.

  6. #26

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    U mnie w 1.6 to norma...
    Uszczelka pod głowicą jaki remont konia ma 4tyś km Robiłem płukankę obiegu cieczy do tego nowy termostat, nic to nie pomogło. Wszystkie uszczelki kolektora ssącego i w okół gdzie tylko się dało.
    Ta maź pojawia się jak nie rozgrzejesz silnika do temperatury roboczej ja dziennie trasę 4km w jedną stronę.

    Tak się jeszcze zastanawiam. Co może się stać ? jedynie co mi się wydaje to odma się zapcha.

  7. #27
    piorit's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Swarzędz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Przy tak krótkich przebiegach to normalne że będziesz miał taką maź pod korkiem.
    Proponuje przejechać się z dwa razy w weekend na dłuższe trasy i zobaczyć wówczas czy maź nadal jest.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BajkoPisarz Pokaż post

    Tak się jeszcze zastanawiam. Co może się stać ? jedynie co mi się wydaje to odma się zapcha.
    Pamiętaj że olej to smarowanie nie tylko silnika ale np. turbo także przy małych przebiegach kiedy olej nie ma odpowiednich właściwości - bo je traci ze względu na choćby rozrzedzenie go, wpływa to na szybsze zużycie wszystkich innych elementów

    Krótkie przebiegi - częstsza wymiana oleju.

  8. #28

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A3 8L 1.6
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Aha i dziennie robię trasę 130km. bo dojeżdżam do pracy.

  9. #29

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Termostat w pełni sprawny?, bo to, że pokazuje 90 stopni to w rzeczywistości może być mniej i nie dogrzewa się silnik i sprzyja powstawaniu budyniu. Zacznij też od wyczyszczenia odmy, bo teraz to jest zawalona tą mazią i nie spełnia swojej funkcji.

  10. #30
    BogiWogiPL's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny Majonez na korku odmy

    Witam mam taki mały problem iż zauważyłem od pewnego czasu ze mam taki biały nalot na korku odmy . Wszystkie płyny sprawdzam na bieżąco i nic nie ubywa oprócz oleju bo mam wyciek w silniku byłem u mechanika to wspomniał coś o zaworze ,że niby uszczelka od zaworu jest do wymiany takze z tym akurat sie uporam. i wspomnę ze jeżdżę nim do pracy ok 1.5 km i wiem ze to za mało bo jak jeżdżę wiecej to niczego nie ma na tym korku i pytanie do was grupowicze czy może przesadzam z odkręcaniem tego korka od oleju czy po prostu wiecej jeździć i tym sie nie przejmować ? Pss Audi a3 1.6 APF

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •