Strona 36 z 46 PierwszyPierwszy ... 263435363738 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 351 do 360 z 452

Temat: Pytanie o sprzęgło

  1. #351
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wiktor dowiedz się jakie numerki potrzebujesz jednomasy i sprzęgła to podeślę Ci cenę.
    Sprzęgło do ARY w serii - okolice 369zł brutto możnaby zrobić.
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

  2. #352
    Maćko_3city's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Pastuch w eLPGie
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    187 razy
    Podziękował
    182 razy

    Domyślny

    Czołem wszystkim !

    Chciałbym abyście pomogli mi wystawić diagnozę. Od 2 miesięcy użytkuję A3 98' 1.6 AKL jest to moje pierwsze auto i staram się obchodzić delikatnie, jak zawsze mój tato mówił : Powoli i do przodu. Przed napisaniem przejrzałem tematy o skrzyni i jej wadliwych nitach i o sprzęgłach.
    Od samego początku biegi wchodziły sztywno? szczególnie 3jka czasem trzeba było gałkę dopchnąć bardziej stanowczo. Ostatnimi czasy moja mama po 30 latach nie jeżdżenia autem postanowiła się znów wdrożyć ( i bardzo dobrze ). Wykupiła jazdy z instruktorem itp a ze mną jeździ czasem po pustym parkingu.

    I tutaj się zaczyna. Śmierdzące sprzęgło po 30 minutach ciągłego ruszania na gazie a potem cofania dostaje po dupie. Dzisiaj jadąć do pracy chciałem zmienić na 4kę. Gałka jakby zabetonowana. Sprzęgło do końca dociśnięte gałka nie chce drgnąć. Ledwo dojechałem , bardzo ciężko wchodzą biegi.

    Liczę na wasze rady/spostrzeżenia.

    Pozdrawiam,

    Maciej
    Ostatnio edytowany przez Maćko_3city - 06-07-15 o 13:17

  3. #353
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a ślizgało się sprzęgło ? wysoko brało ?
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

  4. #354
    Maćko_3city's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Pastuch w eLPGie
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    187 razy
    Podziękował
    182 razy

    Domyślny

    Ciężko mi stwierdzić, bo z nie wieloma sprzęgłami miałem do czynienia, ale jak depnąłem gazu to jechał nie było to tamto, przynajmniej na 1-3. Zamierzam, wymienić olej , potem sprawdzić sprzęgło, a przy okazji podpytać , czy w dyfrze są nity, jeśli tak to jak najszybciej wymienić na śruby, czy nadal w ASO mają zestaw naprawczy ?? Generalnie przebiegu jest 188 a może być realnie więcej , w ASO do 2011 więc, może ktoś tę skrzynie już przerobił na śruby kiedyś ale warto zajrzeć, jeśli sprzęgło dupy daje i coś się już rozkręca. Generalnie, przy wyżucaniu biegu wystarczyło delikatnie dotknąć pedał i dawało radę a wrzucanie wstecznego na zimnym aucie potrafiło ostro zgrzytnąć tak jak wrzucanie 2jki i 3jki od czasu do czasu.

    Wysoko, czyli nie musiałem do dechy sprzęgła przy do zmiany biegów ? Wydaje mi się, że tak.
    Ostatnio edytowany przez Maćko_3city - 08-07-15 o 09:26

  5. #355

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augsburg
    Auto
    Audi A3 1.8T 150PS
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam ja rowniez potrzebuje pilnie odpowiedzi w sprawie mojego auta. Mianowicie podczas wrucania biergow i operowania sprzeglem slychac dzwieki podobne do wrzucenia biegu bez sprzegla.. Podczas jazdy rowniez slyszalny jest dziwny gluchy(tunelowy) szum. Czy ktos moglby mi cos doradzic? Ktos mial cos podobnego w swoim Audi 1.8T 150KM? Pozdrawiam

  6. #356
    k3nio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jesli słychać szum ze sprzęgła to prawdopodobnie wysprzęglik - łożysko oporowe.
    Pytanie:
    Planuje wymienić komplet sprzęgła (dwumasa, sprzęgło, wysprzęglik) 1.9 ASZ
    Jakiej marki będzie najlepszy i jaki szacowany może być koszt?
    Co powiecie o nakładaniu kevlaru na tarczę?

  7. #357

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,
    Potrzebuję sprzęgło z kołem dwumasowym do audi a3 quattro ARY 180km (ślizga się), w sklepach wołają kosmiczne ceny rzędu 2200 zł... Możecie doradzić czy jest jakaś opcja zamiennika?. Biorę pod uwagę regenerowane, ze sztywnym kołem zamachowym, czy z innego pasującego modelu. Widziałem na alle-drogo zestaw dwumas + tarcza i docisk za 1000 że niby do ARY, jednak podzwoniłem i podobno jest to niemożliwe. Poza tym są 2 różne zestawy w zależności od numeru nadwozia...
    Naprawdę nie wiem co robić, mam wielki misz-masz po dzisiejszym dniu . Za wszelkie rady ozłocę

    Pozdrawiam

  8. #358
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Pisz do kolegi:
    http://www.a3-club.net/forum/member....50-elemenateur
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...34#post1405234
    Na pewno doradzi Ci dobry i atrakcyjny cenowo zestaw


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  9. Podziękowania dla sxgn za pomoc w problemie

    happysad (28-07-15)

  10. #359

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć,

    Pisałem PW do kolegi elemenateur'a - stwierdził że prawdopodobnie koło dwumasowe będzie okej jeżeli sprzęgło się tylko ślizga (nie zauważyłem nic niepokojącego typu stukanie tłuczenie itp). Jednak dla pewności chciałbym zamieścić krótki filmik. Proszę o pomoc w ocenie jego działania.



    Z góry dzięki pozdrawiam.

  11. #360

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Panowie mam taki problem. Od czasu do czasu zgrzytał wsteczny, czasami lekki opór z wbiciem jedynki. Wczoraj nagle koniec, na postoju nie da się wrzucić żadnego biegu, ale nie chodzi o zgrzyt, tylko po prostu do pewnego momentu można poruszyć lewarkiem i nie wepchnie się go nawet do tego momentu żeby zazgrzytał. Jadąc do mechanika, żeby np ruszyć ze świateł musiałem gasić auto wbić jedynkę i odpalać. Mechanik stwierdził sprzęgło i tu moje pytanie o zmianę sprzęgła ale na jednomas. Czy to ma sens, czy to bardzo niekorzystnie wpłynie na jazdę i np. skrzynię? No i jakie koszta? Auto jak w profilu 1.8T AUM

Strona 36 z 46 PierwszyPierwszy ... 263435363738 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •