Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: AmbiLight AMBIENTE w A3 8L - przedlift

  1. #1
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny AmbiLight AMBIENTE w A3 8L - przedlift

    AmbiLight w A3 8L - przedlift

    Co będzie potrzebne :
    1. 2 szt diody czerwone 12V
    2. 0,5m przewodu dwużyłowego
    3. Wiertarka, wkrętarka lub miniszlifierka do zrobienia precyzyjnych otworów średnicy 4,2mm
    4. Miniszlifierka do oszlifowania i zmatowienia diody
    5. Lutownica, cyna, kalafonia
    6. Klej na gorąco
    7. Lakier do paznokci (czarny)



    a więc do dzieła

    01. Rozkręcamy z samochodu górną lampkę podsufitki, odczepiamy kostki napięcia ( w moim przypadku od oświetlenia i szyberdachu) i na stół... :






    02. Rozmierzamy co do milimetra konkretny interesujący nas wymiar gdzie mają znajdować się diody - w moim przypadku rozstaw pomiędzy diodami wynosi 2cm :



    od spodu wyłamujemy fragment zbędnego plastiku :






    03. Bierzemy się za precyzyjne wiercenie wiertełkiem 4,2mm :






    04. Przygotowanie 2 szt diód - oszlifowanie i zmatowienie :





    Podczas szlifowania cały czas przymierzamy diodę do wywierconego wcześniej w plastyku otworu, żeby nie była za mała w stosunku do otworu bo będzie nieprzyjemna szpara.


    05. Po spasowaniu w otworach diód dokonujemy zlutowania przewodów ( dłuższa nóżka oryginalnej diody to zawsze jest "+" i należy o tym pamiętać przy lutowaniu kabelków )


    06. Po zlutowaniu przewodów i diód dokonujemy spasowania w całości z plastikiem oświetlenia podsufitki, a po spasowaniu zalanie diód od wewnątrz plastyku klejem na gorąco :












    07. Następnie umiejętne poprowadzenie przewodów i pomalowanie ostygniętego juz kleju na gorąco lakierem do paznokci koloru czarnego ( taki miałem ale można innym ) - spowodowanie aby światło diody zostało jak najbardziej skupione do oświetlenia wnętrza :






    08. Montaż wewnątrz samochodu :

    przewody podpiąłem pod prowadzące do wtyczki przewody : brązowy "-" , biało-brązowy "+" za pomocą szybko-złączek (bez potrzeby lutowania)




    po podłączeniu efekt wygląda następująco :












    W połączeniu z podświetlanymi klamkami, podświetloną konsolą środkową i oświetleniem na nogi daje niesamowity efekt

    MOJA RADA:

    diody wykonałem na równo z plastikiem podświetlenia podsufitki, jednak doradzam umieszczenie ich nieco wyżej żeby nie było ich widać. Mi nie przeszkadza świecący kolor czerwony jednak dla niektórych może się okazać za bardzo rażące. Wszystko zależy od Was


    W/w tutorial z oświetleniem ambilight świeci na stałe, tzn po przekręceniu kluczyka i jeździe dziennej i z włączonymi światłami świeci przez cały czas, po wyjęciu kluczyka w/w oświetlenie przygasa i mogłoby tak zostać, jednak nie wziąłem pod uwagę jednego faktu. Po załączeniu centralnego zamka i zamknięciu samochodu na w/w oświetleniu pojawia się napięcie 8V które podświetla ambilight i tylko to się świeci w samochodzie. Myślę że nie jest to problemem gdyż diody nie zabierają dużo prądu. Jedynym rozwiązaniem jakie widzę w tej sytuacji to poprowadzenie przewodu "-" od podświetlenia konsoli środkowej, które pozwoli na wygaszenie w całości wykonanego podświetlenia ambilight.

    Życzę powodzenia w modyfikacjach

    Pozdrawiam
    Komander


    AmbiLight w A3 8L - polift

    - kupno lampki podsufitki z A4 B5 LIFT

    (edit sarin)


    EDIT 13.03.2014r.

    Z uwagi na to iż diody nie gasły dokonałem modyfikacji - DLA TYCH KTÓRZY NIE CHCĄ ŻEBY ŚWIECIŁO SIĘ NA STAŁE ( TUTORIAL bez zdjęć )

    Co nam potrzebne :

    1. 3m przewodu jednożyłowego
    2. lutownica lub szybko-złączki
    3. śrubokręt krzyżakowy i śrubokręt gwiazdkowy
    4. taśma izolacyjna
    5. twardy przewód np z domowej instalacji elektrycznej długości ok 0,5m


    a więc po kolei :

    01. Dokonujemy rozkręcenia oświetlenia podsufitki

    02. Ściągamy boczny lewy słupek przedni - jest on na trzech metalowych zatrzaskach - zacznijcie od góry delikatnie podważając śrubokrętem płaskim, zobaczycie metalowy zatrzask notabene taki sam jak w tylnym plastiku klapy bagażnika - kto ściągał ten wie , następnie zdecydowane ale nie gwałtowne szarpnięcia od góry do dołu i plasticzek nam schodzi.

    03. Następnie dokonujemy odkręcenia lewej osłony przeciwsłonecznej - 1 zaślepka i 1 śruba na śrubokręt krzyżakowy

    04. Następnie dokonujemy zdemontowania bocznego plastiku gdzie znajdują się bezpieczniki - tak samo trzy metalowe zatrzaski te same co wyżej, delikatnie śrubokrętem płaskim w celu podważenia.

    05. Następnie demontujemy dolny plastik znajdujący się pod kierownicą - odkręcenie śrub za pomocą śrubokrętu z nakładką gwiazdkową - 4 śruby w miejscu bezpieczników i 4 śruby pod kierownicą, następnie delikatne szarpnięcie plastiku do siebie i plastik schodzi na około10-15cm i to wystarczy żeby przeciągnąć przewód.

    06. Następnie dokonujemy przeciągnięcia przewodu od góry podsufitki w ten sposób : rozpoczynamy od wsadzenia twardego przewodu 0,5 metra przez otwór podświetlenia prowadzać go do końca podsufitki z lewej strony żeby móc przykleić do niego przewód jednożyłowy za pomocą taśmy izolacyjnej. Następnie przeciągamy przewód jednożyłowy przez podsufitkę i zostawiamy ok 15cm luźno zwisający z otworu gdzie znajduje się podświetlenie. Następnie ciągniemy przewód wzdłuż widocznych po lewej stronie istniejących już przewodów - ja go tam przykleiłem w paru miejscach taśmą izolacyjną. Następnie przepychamy przewód do skrzynki lub pod skrzynkę z bezpiecznikami a następnie dostajemy się z przewodem do środkowej konsoli pod zapalniczkę. Następnie wszystko w kolejności odwrotnej składamy do kupy tj, plastik pod kierownicą, zaślepkę na bezpieczniki, boczny lewy słupek, osłonę przeciwsłoneczną.

    07. Dokonujemy podłączenia, a mianowicie przewód "-" z diód i "-" z kostki podświetlenia podsufitki zostawiamy podłączony jak to wcześniej uczyniłem w tutorialu ( przewód brązowy w kostce ), natomiast przewód "+" z diód podłączamy pod wcześniej przeciągnięty przewód jednożyłowy za pomocą lutownicy lub szybkozłączki i izolujemy.

    08. Montujemy całą lampę oświetlenia podsufitki w całość.

    09. Następnie dokonujemy rozkręcenia popielniczki - proponuję wbić bieg 2, lewarek zmiany biegów nie będzie nam przeszkadzał. Po otwarciu popielniczki wewnątrz znajduje się tylko jedna śruba na śrubokręt krzyżakowy - odkręcamy i popielniczka nam wychodzi. Nie wychodzi ona jednak zbyt daleko ponieważ trzymają ją dwie kostki tj, od podświetlenia dolnego (czerwonego) i zapalniczki. Odpinamy kostki żeby było łatwiej. Po zdemontowaniu popielniczki widzimy dwie kostki, nas interesuje kostka od podświetlenia dolnego czerwonego w kolorach brązowy "-" i niebieski "+". Przeciągnięty przewód podpinamy pod przewód "+" w kolorze niebieskim za pomocą szybko-złączki lub lutownicy. Następnie spinamy wszystko do kupy.

    10. Montujemy popielniczke w kolejności odwrotnej.

    PRZEKRĘCAMY KLUCZYK STACYJKI I ... CIESZYMY SIĘ Z PODŚWIETLENIA AMBILIGHT W NASZEJ A3

    PO WYJĘCIU KLUCZYKA AMBILIGHT ZOSTAJE WYŁĄCZONE, ZAŁĄCZA SIĘ DOPIERO W CHWILI PRZEKRĘCENIA KLUCZYKA


    Życzę powodzenia w modyfikacjach

    Pozdrawiam
    Komander









    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=5b18b...bb3c9cad571454
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 28-07-15 o 14:40 Powód: 2 opcja :)

  2. #2
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Ambiente PODSUFITKI w nowej wersji na ORI podzespołach z AUDI A6 - wersja przedlift !!!

    modyfikacja wcześniej opisanego tematu

    Jako że lubię coś ogarniać przy audi, postanowiłem lekko zmodyfikować moje rozwiązanie czerwonej poświaty ambiente wewnątrz samochodu. Tamta opcja również jest dobra ale ta która obecnie zrobiłem jest precyzyjniejsza i bardziej widoczna z uwagi na bardzo dobre skupienie ori zamontowanej diody w gnieździe.

    co nam jest potrzebne :

    - używka lampki podsufitki z Audi A6 - koszt 10zł
    - wymontowanie naszego podświetlenia
    - torx
    - wiertarka + wiertło
    - lutownica + cyna
    - klej na gorąco
    - wtyczka męsko-żeńska (ja użyłem z podświetlenia kratek nawiewów)

    a więc do rzeczy :

    Lampka podświetlenia z Audi A6




    interesują nas same diody ambiente






    następnie odkręcamy za pomocą torx 3 śruby by móc zdemontować blaszkę






    widok zamontowanych 2 diód w oprawie plastikowej - wyciągamy (zaczepione na plastikowych zaczepach) - należy pamiętać żeby przy wyciąganiu nie uszkodzić rezystora napięcia gdyż lutujemy go razem z przewodem






    widoczny rezystor




    następnie dokonujemy odcięcia plastikowych zaczepów obudowy diód (nie będą już potrzebne)
    podpiąłem diody pod zasilacz stabilizowany 12V żeby zobaczyć jak to wygląda nastepnie lutujemy do diód przewody - warto zaznaczyć sobie który to przewód "+" a który "-"





    następnie zajmujemy się naszą obudową oświetlenia podsufitki, a mianowicie przygotowujemy otwory pod nowe lampki ( ja oderwałem stare diody które były przyklejone na kleju na gorąco - temat wyżej opisany - i rozwierciłem wiertłem dobranym do obudowy okrągłej obudowy diody ) i montujemy diodki ambiente narazie do przymiarki - jest potrzeba ustawienia padania kąta światła - należy pamiętać że dioda bliżej środka musi być skierowana w dół by oświetlać lewarek i okolice, natomiast druga dioda ma lekko padać na konsolę środkową - W SUMIE TO KAŻDY MOŻE SOBIE USTAWIĆ KĄT JAK TYLKO CHCE










    wsadzone diody i próba podpięcia i ustawienie kąta padania światła






    widok od strony wewnętrznej








    gdy już mamy ustawione diody tak jak chcemy żeby padało nam światło w samochodzie to zalewamy diodki wraz z obudową klejem silikonowym na gorąco a następnie lutujemy przewody do kostek ( ja użyłem z podświetlenia kratek )








    Tak gotową lampkę podsufitki wraz z diodkami ambiente montujemy do samochodu - ) - w każdej chwili można zdemontować w późniejszym czasie lampkę od podsufitki z uwagi na wykorzystanie tych że własnie kostek z podświetlenia kratek

    napięcie do diodek podpinamy w sposób opisany przeze mnie wcześniej, przedstawiony wyżej w temacie


    Powodzenia w modyfikacji WARTO !!!
    Ostatnio edytowany przez komander - 01-12-14 o 09:13

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •