Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 109

Temat: Stuki w zawieszeniu

  1. #91
    Ellenai's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Otóż nie zewnętrzny a wewnętrzny.

  2. #92
    picek200's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3/S3 8P Ambition
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam. Czy pęknięte gumy łącznika stabilizatora z przodu mają wpływ na prowadzenie auta (przechylanie w zakrętach, stabilność itd.), czy tylko będzie głośniej w aucie ? wymianę mam dopiero za 14 dni, przejmować się i szukać szybciej gdzieś czy jeździć spokojnie ?

  3. #93
    son's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum Polski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    picek200 Ja bym się nie przejmował to raczej dyskomfort niż duże zagrożenie.

    Mam do wymiany łączniki stabilizatora tył.
    Jakiego producenta są w miarę trwałe a jakich unikać, macie doświadczenia ?
    Niekoniecznie mam ochotę wydawać 100 PLN za sztukę.
    Ostatnio edytowany przez son - 25-05-17 o 20:34
    Niewiedza kosztuje.
    Autor wypowiedzi zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.

  4. #94

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tokarnia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Stukanie amortyzatora tyl 8p

    Witam,
    Od pewnego czasu stuka puka coś z tylu samochodu podczas zjeżdżania z nierówności czy progów zwalniających ,bardzo mnie to irytuje ,myślałem ze może łączniki wybite ale niedawno były zmieniane wiec postanowiłem podjechać do znajomego podnieść auto i poszukać usterki gdzieś indziej.
    Myśleliśmy ze moze te gumy/poduszki mocowania maja luzy czy cos ,nie znamy sie dobrze jak to powinno wyglądać, przy ściąganiu go w dol nie cofał się do góry ,znajomy twierdzi ze amortyzator powinien sie normalnie cofać a on jak go ścisnął tak nie drgną nic do góry.

    Mam wersje ambition z 2007r. czyli zawieszenie obnizone , teraz mam pytanie czy w tej audicy jest amortyzator gazowy ? bo z tego co wiem to jak jest olejowy to on nie musi sie cofac? i czy to raczej wina amortyzatora czy lepiej na początek kopic te poduszki i wymienić w pierwszej kolejności?
    Jeżeli to amortyzator to jakie firmy polecacie do tej obniżonej wersji 8p?
    Dodam ze jak odkręciliśmy amortyzatora to przy podnoszeniu tarcza i opuszczaniu nie występują te stuki, wiec wina lezy w amortyzatorach albo tych poduszkach.

  5. #95

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pieńsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    To może i ja zapytam. Otóż wczoraj po ok 15 kilometrowej trasie usłyszałem jakieś dziwne stukanie z przodu auta, a dokładnie z prawej jego strony. Brzmi to troszkę tak jakby włożyć kartę w szprychę od roweru. Zatrzymałem się i okazało się, że linka od ręcznego spadła z zaczepu więc poprawiliśmy ją, myśląc, że to może ona była problem. Po przejechaniu następnych kilku kilometrów problem wrócił, a wszystko zaczyna się dziać przy prędkości ok 60/70 km /h. Im szybciej, tym szybciej terkocze. Poniżej tej prędkości, niezależnie od biegów czy obrotów problemu nie ma, tak samo jak nie występuje huczenie przy skrętach. Auto ostatnio przeszło przegląd i wszystko było w najlepszym porządku, a z tego co widziałem na komputerze zawieszenie w okolicy 90%. Szwagier (tak wiem dobrze się zaczyna), który mechanikiem nie jest, ale coś tam przy autach robił, dotykał osłony w pobliżu tej linki i ona przy ruchu wydawała taki odgłos. Czy istnieje szansa, że to któraś osłona się poluzowała czy raczej stawiać na coś gorszego? Z mechanikiem jestem umówiony, ale niestety czas (podnośnik) zwolni mu się dopiero jakoś w przyszłym tygodniu.

  6. #96
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    wystarczy że zdejmiesz koło i poruszasz osłonami oraz sprawdzisz osłonę wahacza(plastikowa) czy czasem niema luzu

  7. #97
    towi222's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZG
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Pytanie z innej beczki, kupiłem audi a3 8P z 2010 r. z fabrycznym zawieszeniem sportowym, które zawieszenie jest bardziej trwałe sportowe czy seryjne??
    Ostatnio edytowany przez towi222 - 01-05-18 o 13:05

  8. #98
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Jeden kij , wszystko zależy jak i po czym jeździsz … te sportowe zawieszenie to tylko amorki i sprężyny . Jest twardziej i lepiej w zakręty się wchodzi . No i trochę niżej.

  9. #99

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny

    Może ktokolwiek tu pomoże, chociaż pisanie w już istniejących tematach nie prowadzi do niczego bo nikt do nich nie zagląda.

    Coś mi stuka z tyłu. Jakby podskakuje półka samochodowa (ale to nie jej wina bo bez nie jest tak samo), w zawieszeniu wszystko ok, amortyzatory ok, gumki wszystkie całe, fotele się nie ruszają. Nie mam już po prostu pomysłu.
    Z klockami wszystko ok, wszystkie blaszki na miejscu.

    Dźwięk jest głuchy, tępy i tylko na niewielkich wybojach przy niskich prędkościach. Ktoś coś?

  10. #100
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Miałem ostatnio podobne stuki. Dzwiek podobny jakby polka podskakiwala. U mnie winne byly plastikowe oslony belki z tylu. Jak zerkniesz z dolu zaraz za kolem od wewnatrz belki przymocowane sa te plastiki. Zdemontowalem opalarka podgrzalem plastikowe mocowania (wieszaki) uformowalem mocowania i po zalozeniu siedza ciasno i nic juz nie stuka.

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •