Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 109

Temat: Stuki w zawieszeniu

  1. #21

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świerklanyk/Rybnika
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez biloowa Pokaż post
    U mojej matuli w a3 3,2 8P po 3o tysiacach padły tuleje tylne przednich wachaczy , luz bardzo minimalny a stukało jak sie jechało powoli po nierównej nawierzchni np trelinka itp. Z tego co pamietam to te tuleje sa w całosci razem z obudową aluminiową i przykrecane sa na 2 sruby. Ja bym na to obstawiał , mi tez na badaniach diagnostycznych nie znalezli jakichkolwiek luzów a jednak ten bardzo minimalny luz na tych tulejach wywołuje takie nieprzyjemne stuki. Jak chcesz to moge zrobic fotke tych tulei bo mam w domu jeszcze zużyte i chyba nr czesci na kartonikach.

    Bede bardzo wdzieczny za te zdjecia
    U mnie jest to gluche stukanie slyszalne w czasie wolnej jazdy na nierownej drodze - w czasie wpadania kola w nierownosc, wiec wszystko wskazuje na to ze sa to takie same objawy.
    Czekam i z gory dzieki
    A3 8P 2.0 Tdi

  2. #22

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    kurcze chlopaki mam to samo dziwne pukanie to samo co napisal Seba 007 tylko jak przejade przez dziury na drodze lub jak przejezdzam przez prog zwalniajacy troche mnie to martwi czy jak odkrece kolo dowiem sie co to jest???
    West Coast

  3. #23
    Monte Cristo's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mam 65 tysi na zegarach.
    I z tego co tu poczytałem już się martwię...
    Tak na luzie patrząc mam do wymiany drążki, tuleje wachaczy amory i nie wiem co jeszcze.
    Audiola rok temu zassana z zachodniej Szwabii, przebieg oryginał mam pełen wydruk...
    Zawieszenie było nietknięte nuwex, nawet nie było niczym ubrudzone wszystko śliczne błyszcząco aluminiowo metaliczne. Wszystkie gumki w idealnym stanie po prostu perfekta.
    I nagle teraz pojawiły się dziwne stęknięcia jakby tapczanowe lub takie jak przy wciskaniu hydraulicznego tłoczka syknięcie połączone z lekkim skrzeczeniem. Pojawiły się delikatne stuknięcia nie tyle słyszalne co wyczuwalne w kierownicy. A teraz przed wczoraj zaczął mi wyć (piszczenie połączone z jakimś metalicznym zgrzytaniem) coś jakby na total rozp... łożysko do tego gwizd słyszalny chyba na całej dzielnicy.
    Pojawił się podczas parkowania (manewry przód tył lewo prawo) trochę jakby przesuwanie się suwnicowego dźwigu ale oczywiście ciszej. Potem podczas jazdy pojawiło się to samo gwizdanie ale już głośne i miarowe im szybciej jechałem tym było szybsze. na koniec zaczęło wyć na stałe takie piuuufiouuuiiiiii i ucichło nagle po wyhamowaniu. Już się nie odezwało na razie. Za to odnotowałem dziwne szczęknięcia (nie było ich wcześniej) i co gorsza podczas ruszania zanim zacznę się toczyć najpierw mam wyczuwalne delikatne uderzenie w kolumnę kierownicy (ja to czuję nikt inny nie słyszy) i wcześniej tego nie było. Na mój rozum rozleciało się całe przednie zawieszenie albo magiel jestem przerażony i wściekły.
    Wystarczyło zatem 8 000 km po polskich drogach żeby rozpierniczyć przednie zawieszenie w Audi.

    Taka jazda mi się totalnie nie będzie opłacała...

    Przed chwilka wróciłem na chatę... na początku jak ruszałem w garażu było słychac jakieś bardzo cichutkie ocieranie jakby szlifowanie kamień o blachę (klocki??).
    Po tem cisza i bez żadnych problemów. Coś się pierniczy a ja nie wiem co??
    Ostatnio edytowany przez Monte Cristo - 02-04-08 o 16:15
    May the Force be with you

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    a je?li mo?na ciebie zapyta? to jak sprawdzi? czy ta ?apa od silnika jest ju? do wymiany bo mi te? puka i ju? wszystko wymieni?em i nie wiem co to mo?e by? ??
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaGGu Pokaż post
    Sprawd? jeszcze t? ?ap? pod skrzyni?... tez mi co? stuka?o, powymienia?em wszystko i dalej by? stuk. Po wymianie tej ?apy jak r?k? odj??.... http://www.allegro.pl/item328979976_...a_skrzyni.html
    a jak stwierdzi? czy ta ?apa jest ju? do wymiany ??
    Ostatnio edytowany przez MARC - 03-04-08 o 10:15 Powód: Automatyczne łączenie postów
    A3-ka Jest Bogiem Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Jazda Zabawą

  5. #25

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świerklanyk/Rybnika
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny opanowane

    A wiec tak.
    Miałem dzis troszke wolnego czasu, wszedlem do garazu a nastepnie do kanalu zeby poszukac zrodla TYCH STUKOW.Odkrecilem tuleje tylna przedniego wachacza (bo wydawalo mi sie ze ta guma nie jest juz w najlepszym stanie) i zauwazylem juz male mikropekniecia tej gumy.
    Ze wzgledu na to ze nie mialem tego elementu nowego na wymiane, postanowilem owinac tasma miejsce wahacza gdzie wchodzi ta guma zeby ta guma nie wchodzila tak luzno i skrecilem z powrotem.
    wyjezdzam na droge i CISZA!!! BRAK STUKOW. Wiec przyczyna tych stukow jest tuleja tylna przedniego wachacza ktora bede wymienial na nowa.
    A3 8P 2.0 Tdi

  6. #26

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    to czyli podejrzewam ze u mnie jest to samo jak to opisales czy masz moze numer katalogowy tych gum???
    West Coast

  7. #27
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Łukasz82 zauwaz ze temat jest o 8P, warto czasem czytac nie tylko ostatniego posta,
    wiec numery ci za bardzo nie pomoga do twojej, pomijajac ze u ciebie jest troszke inaczej rozwiazane zawieszenie, de facto tematow o tym (zawieszenie w 8L) tez bylo , opcja szukaj twoim pzyjacielem
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #28
    Monte Cristo's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Po panice, wszystko jest w jak najlepszym porządku.
    Byłem wczoraj na przeglądzie wszystkiego... i gra muzyka.
    Nie kumam jedyne czego dowiedziałem się to, że wycie/gwizdanie powodowało wspomaganie ale nikt nie jest w stanie wyjaśnić czemu
    Płyn doskonałej jakości w ilości idealnej. Chyba, że by pompa się...
    Klocki i inne części zawieszenia są w doskonałym stanie. A więc pukania są spowodowane eksploatacją niuni po zaj...ych polskich drogach.
    Jeszcze tylko pojadę na diagnostykę amorów... żeby się upewnić.
    May the Force be with you

  9. #29
    tomas's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Subaru
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    mam dokładnie to samo, stuki na nierównej nawierzchni.

    wiem juz ze to tylne tuleje wahaczy przednich i chyba to standard w 8P tak samo jak nieszczelna uszczelka pod głowicą

    pytanko, czy 300zł za wymianę dwóch sztuk to normalna cena(150 od sztuki)??? wstapiłem dzisiaj do carmana i do serwisu i tyle mi zaspiewali.

    Czy jest potrzebna geometria po tym? w carmanie mowią ze tak, w serwisie mowią ze nie

  10. #30

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    odradzam zakłady zbiorowo masowe typu carman niestety jak wspomniałem jest to masówa i tam się nie jeździ szkoda ładnego auta.


    pzdr

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •