Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 109

Temat: Stuki w zawieszeniu

  1. #71
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4ciek Pokaż post
    no i mój lokalny mechanik stwierdził że ten stukot (im mniejsze nierówności tym większy) to są amortyzatory... a wy tu mówicie o łożysku...
    to wymień i daj znać czy pomogło

  2. #72

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Rower składak
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Nie jestem wielkim znawca, ani mechanikiem samochodowy. Ale uwielbiam googlować i studiować wikipediie.

    Powiem jedno w Polsce przeważnie na drogach lokalnych mam spore ilości niełatanych dziur i to może być jedynym powodem drugim jest fakt konstrukcyjny.
    Użyje linku
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolumna_MacPhersona

    Ostatnio edytowany przez RaTaJ - 21-02-10 o 08:38 Powód: poprawienie zdjęcia

  3. #73
    paweleklinux's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Czy warto montować oryginalne tuleje tylne przedniego wahacza (koszt około 220zł jedna)? Czy w zupełności wystarczy i będzie podobnej trwałości niemiecka FEBI około 100zł sztuka ?

  4. #74
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    FEBI czy LEMFORDER to jeden pies. Ja montowałem u siebie tuleje tego drugiego producenta. Zgłoś się do elemenateur'a, zwykle ma niższe ceny niż najtańsze oferty na Allegro.
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  5. #75

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    aud iA3 BKD+
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    proponuję założyć tuleje od ibizy cupry po 2001 roku, są pełne w srodku. Dokładnie jest to sam wkład gumowy który wprasowuje się w ten aluminiowy element. koszt 2 sztuk około 100zł w oryginale!! I wtedy można zapomnieć o o tym temacie na zawsze.nr części 6LL 407 183.

  6. #76

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goldcity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    U mnie przy wolnej jeździe np po polnej drodze gdzie wystają kamienie też lekko słychać tak jakby stukanie. Gdy jadę szybko to tego nie słychać. Nie słychać tego również jak jadę np przez tory lub szybko po kostce brukowej. Z racji tego że mnie to po prostu irytuje to wymieniam po kolei. Najpierw wymieniłem łączniki stabilizatorów - nic nie pomogło, stare łączniki były bez luzów. Później wymieniłem sworznie wahacza - nie pomogło, stare również były idealne. Zamówiłem teraz tylne tuleje wahaczy przednich (te z aluminiową obudową na 3 śruby). Czekam jak przyjdą i wymieniam. Oczywiście wymieniam tylko na Lemfordery.
    P.S.
    W oczekiwaniu na towar poszedłem do garażu i chciałem sprawdzić czy jest luz na tej tulei wahacza. Luzu wyczuwalnego nie ma ponieważ ledwo ją ściągnąłem z wahacza, bardzo ciężko schodziła z trzpienia. Guma w stanie idealnym. Także nie sądzę aby wymiana zamówionych tulei rozwiązała problem. Cóż, zamówione, zapłacone będzie trzeba wymienić. Jak wymienię to dam znać.
    Dodam jeszcze jedno: gdy auto stoi normalnie na kołach i jak złapię za oponę u góry i będę ją energicznie ruszał do siebie i od siebie to wyczuwam wyraźny luz i stukanie w okolicach piasty. Może to łożysko jest winowajcą wszystkiego?

  7. #77

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    U nas za rzetelne sprawdzenie zawieszenia autka na dobrej stacji diagnostycznej pod kątem wszelakich luzów kosztuje całe 20zł. Niestety nie każdy diagnosta/mechanik to potrafi. Ja śmigam do stacji na sprawdzenie 40km (zawsze wszystko wyłapią) chociaż bliżej mam cztery inne.
    Było A3.
    Będzie A3.

  8. #78

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goldcity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kryniu81 Pokaż post
    U mnie przy wolnej jeździe np po polnej drodze gdzie wystają kamienie też lekko słychać tak jakby stukanie. Gdy jadę szybko to tego nie słychać. Nie słychać tego również jak jadę np przez tory lub szybko po kostce brukowej. Z racji tego że mnie to po prostu irytuje to wymieniam po kolei. Najpierw wymieniłem łączniki stabilizatorów - nic nie pomogło, stare łączniki były bez luzów. Później wymieniłem sworznie wahacza - nie pomogło, stare również były idealne. Zamówiłem teraz tylne tuleje wahaczy przednich (te z aluminiową obudową na 3 śruby). Czekam jak przyjdą i wymieniam. Oczywiście wymieniam tylko na Lemfordery.
    P.S.
    W oczekiwaniu na towar poszedłem do garażu i chciałem sprawdzić czy jest luz na tej tulei wahacza. Luzu wyczuwalnego nie ma ponieważ ledwo ją ściągnąłem z wahacza, bardzo ciężko schodziła z trzpienia. Guma w stanie idealnym. Także nie sądzę aby wymiana zamówionych tulei rozwiązała problem. Cóż, zamówione, zapłacone będzie trzeba wymienić. Jak wymienię to dam znać.
    Dodam jeszcze jedno: gdy auto stoi normalnie na kołach i jak złapię za oponę u góry i będę ją energicznie ruszał do siebie i od siebie to wyczuwam wyraźny luz i stukanie w okolicach piasty. Może to łożysko jest winowajcą wszystkiego?
    Zacytuję sam siebie. Wymiana tylnych tulei przedniego wahacza nic nie dała. Mój mechanik sprawdził i powiedział, że prawdopodobnie stuki dochodzą z amortyzatora (luz między trzpieniem amortyzatora a elementem w którym się on chowa). Jeżeli jadę np w 5 osób i samochód jest bardziej dociążony to tych stuków nie ma. Szykuje się wymiana amortyzatorów. Po wymianie dam znać.

  9. #79

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goldcity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Problem stuków u mnie rozwiązany. Amortyzatory z przodu miały luz "poprzeczny". Na testach amorów tego nie wychwyci (pokazywało sprawność 77%). Ładnie odbijały, były suche. Po prostu wytarły się tuleje w środku. Po wymianie bardzo ładnie auto jedzie. Żadnych stuków.
    Ostatnio edytowany przez kryniu81 - 18-05-13 o 17:49

  10. #80

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny stuki na nierownosciach

    Witam

    W mojej a3 wystepuje nastepoujacy problem. Doyc glosne stuki w przednim zawieszeniu najbardziej odczuwalnene z prawej strony chocia z lewej tez troche. Jakies 25 tys km temu wymienialem

    Sworznie
    Koncowki draka kierownicy
    Laczniki draka stabilizatora

    Po wiycie na stacji pan powiedzial ze wszystko jest ok.dzisiaj jak wjechale na nierownosci to oprocz stukow znioslo mnie na prawa strone. Prosze o pomo co to takiego.

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •