Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 24 z 24

Temat: Problem z prowadzeniem 8P

  1. #21
    QbaD98's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dbc
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    39 razy

    Question Po wymianie zawieszenia sciaga w zakretach

    Witam wszystkich!
    Nie znalazłem tematu to pisze tu. Postanowiłem wymienić zawieszenie z serii na zawieszenie gwintowe i wybór padł na gwint AP. Podczas wymiany niestety bylem zmuszony do wymiany sworzni wahaczy co tez uczyniłem i tu zaczyna się problem. Początkowo jakoś nie zwracałem na to uwagi ale po tym jak skręciłem gwint z przodu na sam dol i ustawiłem z przodu zbieżność bo wiadomo z tylu zapieczone wszystko i nic się nie da zrobić wiec auto czeka na wymianę zawiechy z tylu ale wracając do tematu po skręceniu z przodu gwintu auto zaczęło sie dziwnie zachowywać na zakrętach. O ile skręcając w lewo jeszcze jest spoko o tyle skręcając w prawo powstaje taki efekt jak by sciagania opony z felgi.. i podczas szybszej jazdy auto pływa aż strach tym jeździć. Postanowilem trochę skręcić gwint do góry i jst lepiej ale efekt ściąganej opony został. Czy ktoś może miał podobny problem u siebie kiedykolwiek lub ktoś sie z tym spotkał kiedyś? Bardzo proszę o pomoc. Jeśli gdzieś jednak był podobny temat proszę o przeniesienie tematu we właściwe miejsce.
    Podrawiam!

  2. #22

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Poprawa prowadzenia

    Witam, od prawie roku jestem posiadaczem Audi A3 8P 1.6 MPI Sportback Attraction z którego ogólnie jestem dość zadowolony z jednym wyjątkiem.
    Auto bardzo kiepsko się prowadzi, posiadam jeszcze Seata Leona 1P 1.6 MPI który w teorii jest bratem bliźniakiem ale pod każdym względem jezdzi lepiej, jest bardziej zwarty, nie ma takich przechyłów bocznych podczas szybkiego pokonywania zakrętów.

    Problem nie dotyczy tylko mojego egzemplarza, jeździłem kilkoma innymi i było to samo.

    Póki co wymieniłem tuleje przednich wahaczy na pełne i jest trochę lepiej ale nadal daleko do Seata.
    Felgi 17 z oponami 205/50 takie same mam w Leonie.

    Co jeszcze mogę wymienić aby poprawić prowadzenie, interesują mnie tylko rozwiązania OEM, bez aftermarketowych gwintów itp.

    Amortyzatory i sprezyny z wersji Ambition?

  3. #23

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Dziękuję za pomoc

  4. #24

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwitajny
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Podepnę sie do tematu ale u mnie problem jest inny.Nic nie było robione z zawieszeniem ani przednim,ani tylnym.Przebieg samochodu 85 tyś.km rocznik 2007.Nie wiem co jest,że moje Audi jest bardzo wrażliwe na boczny wiatr.Jadąc autostradą z prędkością 120 km gdy skończyły się bariery dzwiękochłonne tak nim bujneło że znalazłem się na sąsiednim pasie.I samochód tak się zachowuje nawet gdy jest słaby,boczny wiatr.Wymieniłem opony na nowe,polskie letnie i co ciekawe to jest jeszcze gorzej.Poprzednie opony zużyły się normalnie,wręcz wzorowo,żadnych luzów w zawieszeniu nie znalazłem,geometrii nigdy nie ustawiałem.Ciśnienie w oponach takie jak powinno być.Nigdzie nie wjechałem w dziurę,ani nie uderzyłem w krawężnik.Proszę o porady gdzie szukać przyczyny.Dodam jeszcze że koła to oryginalne stalówki z oponami 205/55 R16.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •