Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Dzik, szkoda wycena wartosci, odszkodowanie

  1. #1
    zdk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koronowo
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Dzik, szkoda wycena wartosci, odszkodowanie

    Witam dziś rano jadąc do pracy miałem nie przyjemne zderzenie z dzikiem, fotkę załączam. Mam Mini Auto Casco w PZU które obejmuje zwierzęta, z tym że miesiąc temu zgłaszałem szkodę (zając) do naprawy lampa zderzak nadkole w tamtym przypadku, dostałem 2000tys. Teraz jest znacznie gorzej podejrzewam że może to być szkoda całkowita.. pytanie tylko czy skoro dostałem 2k za tamto nie zaniżą wartości auta z 6 na 4tys, wycena w marcu była na 6tys przy podpisywaniu nowej polisy. Jak myślicie co w takiej sytuacji mogę zrobić najkorzystniej ? auto nie chce teraz odpalić, nie chce nic grzebać do czasu przyjazdu rzeczoznawcy. Jak myślicie ile jest warte auto z takim uszkodzeniem i czy najlepiej wziąć to co z ubezpieczalni + sprzedać to co jest w całości czy na części czy starać się to zrobić.


  2. #2
    Mayeran's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wygląda słabo ale jak dla mnie to tragedii nie ma. Ubezpieczeniowo za dużo Ci nie podpowiem, jednak mechanicznie samochód jak najbardziej jest do zrobienia. Akurat dostał w słaby punkt ale to głównie kosmetyka ( no chyba że strzeliły poduszki albo gdzieś mocniej cofnęło fartuch ) bynajmniej tak wygląda. Samochód nie pali bo dostał w miejscu gdzie idzie główna wiązka i pewnie wystarczy ją wymienić (ja mam kompletną za 100zł ).

  3. #3
    zdk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koronowo
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    był dziś gościu mechanik go obejrzeć, robocizne wycenił na ok 650zł, do wymiany błotnik + zderzak kompletny i nadkola, mache do klepania. Plus 800 lakiernik + częsci, liczyłem sobie że w 3000 ciężko będzie się zamknąć.. do tego 180 przegląd bo policaj zabrała dowód... no i nie wiadomo co z zawieszeniem i czy nic przy silniku nie dostało

    - - - Aktualizacja postu - - -

    dzik ślizgnął się po belce, poduchy całe. A przy takim stanie waszym zdaniem ile mógłbym dostać za to auto tak jak stoi ?? doprowadzając je do odpalenia itp bo podejrzewam że to tak jak pisał kolega tylko jakaś wiązka czy coś.

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oln
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    co do przeglądu to zależy co wpisali ci w tym kwitku (np uszkodzony reflektor itd), zwykle to takie badanie kosztuje 20zł.

  5. #5
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Baldzi Pokaż post
    co do przeglądu to zależy co wpisali ci w tym kwitku (np uszkodzony reflektor itd), zwykle to takie badanie kosztuje 20zł.
    Tak się dzieje w przypadku niesprawnego samochodu, wtedy jest 20zł za każdą usterkę. Po kolizji koszt badania technicznego to 94zł.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •