Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Gdzie najlepiej podłączyć na stałe odbiornik Bluetooth GPS?

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny Gdzie najlepiej podłączyć na stałe odbiornik Bluetooth GPS?

    Witam

    Potrzebuję zamontować na stałe w samochodzie odbiornik GPS, taki jak ten:
    http://www.pocketgpsworld.com/tomtombtgps.php

    Urządzenie jest nieduże, ale szpetnie białe - nie chciałbym trzymać go na pulpicie pod przednią szybą - wolałbym już "schować" urządzenie i użyć dodatkowej, zewnętrznej anteny GPS.

    Pytania:
    1 - Gdzie najlepiej?
    Schowek pasażera? (jest tam taka wnęka na dnie); nad głową, pod tapicerką koło przełączników świateł w kabinie? (jest tam trochę miejsca - może udało by się zmieścić)

    2 - Jak podłączyć stałe zasilanie (standardowe 5V)?
    Urządzenie bierze max 130mAh więc może chodzić permanentnie (chyba). Chciałbym je podłączyć tak, by nie zajmować gniazda zapalniczki. I tak by nie walały się po samochodzie kable. Skrzynka bezpieczników? Przekaźniki jakieś? Czy raczej doczepić się do gniazda zapalniczki? No i jak to najlepiej zrobić? Może jest możliwość poszukania źródła zasilania w okolicy schowka?


    Szukałem na forum opisu zamontowania dodatkowego gniazda zapalniczki w schowku, bo wydaje mi się, że to najbardziej uniwersalne rozwiązanie mojego problemu - ale nic nie znalazłem .

    Będę wdzięczny za wszelką radę i pomoc. Na elektryce znam się - "tak sobie"/"słabo" i nie chciałbym narobić sobie i audiczce, problemów.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    ad1.
    najlepiej za schowkiem(lub w nim jeśli chcesz mieć dostęp do urządzenia) przy podszybiu tak aby był pod tzw:"gołym niebem" dla dobrego łapania sygnału
    aby się tam dostać zdemontuj schowek

    jest tam sporo miejsca aby go schować


    ad.2
    kup sobie jakąś zapalniczkę samochodową (5-10zł)nz kawałkiem instalacji ew.kostką i podepnij się z instalację zapalniczki(to dwa kable +/-)
    aby się dostać do kabli w a3 wyjmij popielniczkę

    i zdejmij konsolę środkową abyś miał dobry dostęp do przeprowadzenia kabli


    wepnij się w kable zapalniczki/zaizoluj/doprowadź kable do urządzenia i w ten sposób masz drugie gniazdo(oczywiście możesz zrobić gniazdo w schowku a nie za nim/jak wolisz)

  3. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    DonVitoPuppone (10-04-14)

  4. #3

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wielkie dzięki!!!

    Nie spodziewałem się aż tak szczegółowego opisu. jeszcze raz wielkie dzięki.

  5. #4
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    no spoko.kolejnym razem okroję 3/4
    gdyby co pisz

  6. #5

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli chodzi o rozłożenie schowka, popielniczki, osłony konsoli, kierownicy itd. - mam już jakieś doświadczenie . Próbowałem przykręcić radio od tyłu na śrubę, bo mam dość unikalne - a po tym jak ostatnio ktoś mi buchnął dekielki z kół - świruję że złodziej tylko czyha... . Z przykręcania radia nic nie wyszło (nie mogłem dostać się do tylnej części) ale rozkręciłem praktycznie całą środkową i dolną część pulpitu .

    Rozwiałeś natomiast moje wątpliwości co do tego - gdzie zainstalować gniazdo i gdzie je zasilić. Naczytałem się na tutejszym forum - bezpieczniki, akumulator, przekaźniki itp. Gniazdo zasilania w schowku z zasilaniem z seryjnego - będzie chyba jednak najprostsze i najbardziej praktyczne. Już zamówiłem takie - z bezpiecznikiem i półtorametrowym kablem. Powinno być OK.

    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •