Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: zakup kola dwumasowego

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny zakup kola dwumasowego

    Jak wiadomo szczegolnie w autach o podniesionych prametrach jest to wynalazek dosyc awaryjny ale pominmy aspekt zasadnosci ich stosowania.
    W przypadku dieselkow wybor kol dwumasowych oraz ich zamiennikow jest dosc duzy a nawet dostepne sa zestawy (Valeo) do przerobki ukladu na kolo jednomasowe.

    Oczywiscie w 1.8T rowniez jest taki wynalazek jak dwumasowka

    Wydawaloby sie ze nic prostrzego tylko miec pieniadze pojsc i kupic... jednak w przypadku 1.8T to komplena paranoja.
    Poniewaz wlasnie jestem na etapie zalatwiania sobie takiego kola to chcialem napisac swoje obserwacje zeby zaoszczedzic innym nerwow przy takiej wymianie.

    Pierwszy szok to to ze zamienniki dwumasowki do 1.8T praktycznie w ogole nie istenieja. Nie ma rowniez zestawow Valeo do przerobki na jednomasowe.
    OK czyli trzeba kupic nowy dwumas... ale nie ma tak latwo.

    Wedlug katalogow LUK produkuje jedyny zamiennik dwumasowki razem z kompletem sprzegla docisku.
    Taki zestaw w JC Auto to wydatek w granicach 3100zl.
    Oczywiscie w magazynach nie ma.
    Znalazlem firme w Pruszkowie i gosc sprowadzil mi takie zestaw za 2400zl brutto.
    Juz mialem brac ale po porownaniu do kompletu wyjetego z samochodu zauwazylem kilka istotynch roznic w budowie... ostatecznie grubosc calego nowego zestawu byla wieksza niz ori w zwiazku z tym bylo podejzenie ze nie zmiesci sie w obudowe skrzyni... a zwotow oczywiscie nie ma jesli towar byl montowany
    Odrzucilem ta opcje.

    Jednyna inna opcja to oryginal w ASO. Jednak po pierwsze ze kosztuje 3200-3500zl (w zaleznosci od ASO) to jeszcze sprzedawane jest tylko w komplecie ze sprzeglem i dociskiem (a ja juz kompletne sprzeglo mialem wczesniej kupione).
    Oczywiscie towaru rowniez nie ma w ASO ani w Poznaniu.

    Kolejna opca byl InterCars ktory po prostu kupuje ten element w Audi a dokladniej z Kulczyk Tradex z Poznania.
    Plus jednak taki ze w IC ten sam element mozna kupic oddzielnie juz bez sprzegla.
    Cena wyjsciowa 2900zl
    Max znizna na ta grupe produkow byla 15% co dawalo ok 2500zl (mimo znizki 35% na inne produkty).

    W tym miejscu dziekuje rowniez Kalinowi ktorego fatygowalem do IC w celu przeprowadzenia rozpoznania

    Dzis pojechalem do IC i okazalo sie ze towaru oczywiscie nie ma i gosc dzwoni do Skody a Skoda do Poznania i cykl zamownienia trwa 3 tygodnie

    W zwiazku z tym pojechelem do znajomego salonu Skody i ten sam element wystepuje u nich w katalogu bazowo za ~1800zl -5% mojej znizki w tym salonie to daje ~1700zl
    Stanelo dzis na tym ze zamowilem kolo zamachowe przez ASO skody.

    Paranoja polega na tym ze caly czas chodzi o jeden i ten sam produkt ktory i tak wszyscy sprzedawcy biora z ASO a jak nie to z centrali VAGa w Poznaniu.
    Jak widac ceny diametralnie rozne wiec trzeba miec glowe na karku i ciegle sprawdzac, sprawdzac, sprawdzac

    Nie dajcie sie zaladowac w #%$#^#


    Jeszcze jedna kwestia...
    byla kiedys tak dyskusja czy 1 bieg jest zsynchronizowany
    Odpowiadam jednozacznie: tak jest zsynchronizowany !
    Mialem dzis swoja skrzynie rozebrana i wlasnie mam do wymiany synchronizatory 1 i 2 biegu.

  2. #2
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A czemu chcesz zmienic? jest popekane?

    Patrzyles tutaj?
    http://allegro.pl/item107006981_kolo...sowe_audi.html
    http://allegro.pl/item107189760_kolo...1_8_turbo.html
    http://allegro.pl/item105635300_sprz...dwumasowe.html

    Wspolczuje ci takich przebojow z autem i w dodtaku jakie kwoty
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    A czemu chcesz zmienic? jest popekane?
    jego niesprawnosc nie polega na pekaniu ale na znacznym luzie miedzy obydwoma czesciami... praktycznie wyrabia sie amortyzacja i dwie czesci tego kola mozna obracac dwoma palcami. powinno byc na tyle sztywno ze na rewno reka tego nie da sie ruszyc.
    tu masz animacje pogladowa:
    http://www.motofocus.pl/artdodatki/1...32915Sachs.wmv
    lub tu:
    http://www.sachs.de/direkt.php?link=...000000000.html

    zuzyciu ulegaja te elementy w srodku i sprezyny traca wlasciwosci amortyzacji


    Generalnie regenaracja jest krotkotrwala szczegolnie w mocniejszym aucie niz seria.
    Nie poleca jej np spec od sprzegiel Radzikowski ktory kiedys to robil w wawie ale sie z tego wycofal z powodu wielu reklamacji i nietrwalosci miedzy innymi.
    Pozniej pozostaje jeszcze kwestia wywazenia takiego kola... bo 10kg masy wirujacej zle wywazonej potrafi spowodowac nie lada wibracje podczas pracy.
    Kolejna rzecz ze tak na prawde nie wiem co oni robia podczas takiej regeneracji... kolo sie wysyla i w ciagu 2 tygodni odsylaja Ci niby zregenerowane.
    Drugi link to kolo uzywane go A4 = nie pasuje.

    Zauwaz ze w opisie aukcji 3 linku od razu pisza ze w przypadku reklamacji nie ponosza kosztow montazu/demontazu... rozumiem to ze wlasnie w tem sposob ze potwierdza to opinie ze regenerecja jest malo trwala i kolo potrafi byc zle wywazone szczegolnie w polaczeniu pozniej z walem i dociskiem

    [ Dodano: Wto 30 Maj, 2006 21:16 ]
    ...no i dupa zbita

    dzis dostalem potwierdzienie ze skody ze cena byla omylkowa i mimo zamowienia rowniez chca ze to 3200 i tylko w komplecie

    chyba sie jutro przeprosze z InterCarsem

    [ Dodano: Sro 31 Maj, 2006 17:37 ]
    jakby kogos jeszcze interesowalo ceny czesci do skrzyni:

    pierscien synchronizatora 1 biegu ~100zl
    pierscien synchronizatora 2 biegu ~120zl
    kolo zebate stale 5 bieg ~830zl
    synchronizator z przesuwka 1/2bieg ~1000zl

    co smieszniejsze nawet na takie rzeczy trzeba czekac 2 tygodnie bo ich w poznaniu nie ma

  4. #4
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=107477827 znalazłem cos takiego , moze Ci sie przyda Pozdrawiam Mach
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mucka38
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=107477827 znalazłem cos takiego , moze Ci sie przyda Pozdrawiam Mach
    to jest ten sam gosc i ten sam zestaw ktory gosc sprowadzil niby dla mnie ale ja tego nie kupilem tak jak opisalem wczesniej.
    Kolo jeszcze moze byloby ok ale docisk jest ewidentnie inny niz u mnie siedzial seryjnie w zwaizku z tym podejzewam ze bylby kopot z jego zmieszczeniem w obydowie skrzyni.
    Docik ktory mialem byl nizszy/bardoej plaski od tego LUKa a i tak w jednym miejscy na obudowie skrzyni jest od niego obtarcie

    mucka38: w kazdym razie dzieki za czujnosc


    BTW: dzis dostalem dopiero potwierdzenie z IC ze ori kolo bedie na przyszly poniedzialek dopiero...wrrrr

  6. #6
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    BTW: dzis dostalem dopiero potwierdzenie z IC ze ori kolo bedie na przyszly poniedzialek dopiero...wrrrr
    to i tak nie masz zle

    ja mam wszystkie czesci do zawiasu itp a termin zmiany to dopiero 16 czerwca
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    BTW: dzis dostalem dopiero potwierdzenie z IC ze ori kolo bedie na przyszly poniedzialek dopiero...wrrrr
    to i tak nie masz zle

    ja mam wszystkie czesci do zawiasu itp a termin zmiany to dopiero 16 czerwca
    spoko,spoko... czekam jeszcze na synchronizatory i jedna zebatke do skrzyni ktora bedzie za 2 tygodnie... wiec i tak mnie nie przebijesz bo nie podejzewam zebym wyjechal autem z warszatu przed koncem czerwca (jeszcze plyte bedziemy od razu robili)

    jeszcze na tak dlugo to sie ze swoja niunia nie rozstawalem

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •