Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: wskaźniki w słupkach

  1. #1
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny wskaźniki w słupkach

    W ostatnich dniach coś mnie naszło żeby wreszcie zrobić porządek ze swoimi słupkami i zainstalować w nich tweetery i wskaźnik doładowania.
    Postanowiłem zrobić mały poradnik krok po kroku. Może komuś się to przyda .

    Co potrzebujemy:
    1. żywica z utwardzaczem-15zł
    2. szpachla(mała)-nie jestem pewien ale ok. 7zł
    3. szpachla/podkład w sprayu- 10zł
    4. papier ścierny o gramaturze np.: 80, 160, 220, 400 oraz wodny:800.


    1.A więc pierwsze co to zrywamy oryginalny materiał z naszych słupków(nie jest to konieczne).
    2. Wykonujemy pierścienie pod głośniczki. Najlepiej jest to zrobić z mdf-u, ja wybrałem plastik.


    3. Przyklejamy pierścień wraz z głośniczkiem do słupka i ustawiamy go na odpowiedni sposób. Mi z tym zeszło chyba z 3 godzinki, aż się akumulator rozładował.


    4. Po dobraniu odpowiedniego ustawienia, zdejmujemy słupek, wyjmujemy głośniczek i naciągamy na słupek jakiś materiał. Ja wybrałem starą koszulkę.


    5. Po odpowiednim naciągnięciu materiału nasączamy go przy pomocy pędzla żywicą. Najlepiej zrobić to parę razy w odstępach kilkuminutowych aby warstwa żywicy była dość gruba.



    6. Później przyszła kolej na wskaźnik doładowania. Tak się fajnie złożyło ze miałem stara obudowę na ten wskaźnik którą obciąłem i wykorzystałem. Z powodzeniem można użyć takze rury z PCV.
    Tak jak to robiliśmy z tweeterem, dobieramy odpowiednie ustawienie wskaźnika i znów naciągamy na niego koszulkę, nasączamy żywicą.



    7. Teraz przyszła kolej na szpachlowanie. Po wyschnięciu szpachli, bierzemy się za jej szlifowanie. Zaczynamy od najgrubszego papieru(ja używałem:80-160-220-400).




    8.Gdy już nasz słupek nabierze odpowiednich kształtów pokrywamy szpachlą w sprayu(farba podkładowa tez może być). Gdy farba wyschnie, szlifujemy ją papierem ściernym ‘800’ na mokro.


    9. Na koniec wybieramy sposób w jaki chcemy mieć wykończony słupek. Ja wybrałem lakierowanie specjalną strukturą do zderzaków. Chciałem obić to skórą ale odradzono mi to gdyż nie było możliwości aby to zrobić solidnie. Nie byłoby problemu gdyby chodziło tu o same tweetery, a tak to wskaźnik od turbo wymuszałby obicie paroma kawałkami skóry co nie wygląda zbyt fajnie.
    Strukturę nakładałem pistoletem lakierniczym po uprzednim dobraniu odcienia w lakierni. Są one do kupienia także w sprayu ale tylko chyba w 3 kolorach.
    Efekt widać na fotkach.




    Ogólnie rzecz biorąc, taka zabawa jest fajna ale czasochłonna. Wykonanie tych słupków trwało tydzień. Pierwszego dnia siedziałem cały wieczór a później po 1,5/2h ale z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony.
    Jutro rano zakładam słupki do auta, zrobię foty i wstawię je wieczorem.







    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=6b52e...7fa505fe05d541
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 31-07-15 o 18:33

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •