Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Montowanie nawiewów z wersji po lifcie

Threaded View

  1. #1
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Montowanie nawiewów z wersji po lifcie

    Siema wszystkim, no wiec po dlugich poszukiwaniach znalazłem, nawiewy z wersji po lifcie czyli z dodatkiem chromowanym i podswiatlanymi kolkami Ze względu na prace nie miałem za bardzo czasu zabrac się za ich montowanie, no ale do rzeczy

    Potrzeba nam kupic ok. 5m kabla dwużyłowego, zwykly do głośników może być, ale w miare cienki. Jeden metalowy wieszak taki jak z pralni i zawiniety jak na fotce:



    hehe I chyba to na tyle zakupów. No to zaczynam, jezeli beda jakies niejasnosci a pewnie beda to pisac, troche ciezko to wszystko przeniesc na slowa. A idodam ze przydalaby sie taka kosta, ktora ja znalazlem na szrocie (3szt). w ASO pan mi powiedzial ze sama obudowa kostki 10zl/szt+wsuwka nie wiem ile...


    1.Trzeba rozebrac calą skrytke i deske pod kierownica
    - skrytka. Jak widac na foto, trzeba odkręcić 4 sruby i odpiąć kostke. (można tez wykręcić wszystkie te srubki i wyjmiemy cala ta plastikowa ramke co trzyma bok schowka, ja zostawiałem tak jak jest bo pozniej takie bolce wskakiwaly w dziurki i się schowek trzymal delikatnie na tych wlasnie bolcach)

    Fot.1


    Pozniej mamy jedna śrubkę której nie zrobiłem foto jest ona pod schowkiem przy kokpicie srodkowym. Nastepnie otwieramy schowek i mamy 3 sruby tak jak widac, i je odkręcamy. No i praktycznie schowek mamy w dloniach…

    Fot.2


    2. pod kierownicą – tam gdzie bezpieczniki, robimy podobnie, 4 srubki odkręcamy tak jak widac.(i tak samo jak od storny pasażera, można wykręcić wszystkie srubki i zdjąć ta ramke, co pozniej ułatwić może robote z zalozeniem schowka)

    Fot.3


    Pozniej odkręcamy jeszcze 3, tez tak jak widac

    Fot.4


    I praktycznie mamy wszystko w rekach. Jak widac nizej gdzie sa 2 strzalki tam miałem male problemy może wlasnie przez to ze nie wykręciłem calej tej plastikowej ramki tak jak to jest od strony pasażera. Mi ta blaszka co jest od srodka lubiala często spadac

    Fot.5


    Pozniej wyciągamy z nad kierownicy ten czarny plastik, nastepnie jak widac na zdjeciu
    6 i 7 sa zaczepy delikatnie musimy odkiac plastikowa oslone i wyskoczy z tych zaczepow.no i mamy na kolanach oslone z pod kierownicy. Ja kabelkow nie odpinałem zadnych, nie chcialo mi się. Przy pozniejszym skladaniu mi jedna z blaszek lubiala się zaginac i nie moglem zaczepic co tez mnie zaczynalo denerwowac (dodam ze caly czas padal deszcz, a to już drugi raz jak zabralem się za rozbieranie tego wszystkiego)

    Fot.6

    Fot.7


    3. Wyciąganie kratek i przeciąganie kabelkow - wyciagniecie lewego i prawego nawiewu jest dziecinne latwe, wystarczy delikanie wsadzic śrubokręt i podważyć i palcami chwycic i wyjac. Srodkowy nawiew to 10min blzugow i nerwow ze stali, ja je wyciągałem drutem który to zrobiłem z wieszaka, powiem szczerze ze wyjąłem je jakims dziwnym cudem a moje dlonie ledwo zyly. Wiem ze wsadziłem jeden drut do srodka kratek i zaczepiłem go o koniec kratek, a drugi drut wsadziłem tez do srodka ale od gory miedzy kratka a deska no i ciagnelem ile miałem sil w dloniach i rekach aż dalem rade, niestety srodkowy trzyma się na 8 ząbkach dlatego tyle zabawy.




    to jest wlasnie te osiem zakichanych zabkow, po 4 na strone:/


    - Kable - ałłaaa moje palce ( nie polecam tej metody) jak wyjmiecie już kratki to można wymacac palcami w srodku tunelu ze można wcisnąć palce w mala szczeline miedzy tunelem a deska rozdzielcza (ciezko to opisac). Ja wzialem się za ten sposób i zacząłem powoli wpychac kabel w ta szczeline, pozniej wzielem śrubokręt wsadziłem od spodu i wyciagnelem kabel. (2 sposób lepszy wg mnie, to zrobic male naciecie w plastikowym tunelu i przez niego wsadzic kable, 5x mniej roboty i palce nie bola przez 2 dni )…

    Fot.8


    To widok od spodu (troche zakręcone)
    Fot.9


    Jak już przepchniemy kabel to lecimy do srodkowego tunelu, ja wlasnie w tym momecie zrobiłem opcje 2, czyli nożyk i ciach tunel w srodku, zrobiłem dziurke, pozniej śrubokrętem ja powiększyłem żeby weszly dwa kabelki. Jak już mamy odpowiednio duza dziure, to ja wzielem kabelek oberwałem skorke i związałem druciki ze soba żeby był jeden. I teraz troche gimnastyki i cenlosci oka ja powaliłem się na ziemie i od strony pasażera (nie wykręcając konsoli srodkowej) wziąłem kabelek i celowałem w wywiercony otworek, (niestety foty nie ma bo nie wychodzily) jednye to którędy to trafiałem w dziurke heh, mi się udalo za 5x przepchalem kabelek przez tunel latwo trafic bo widac światełko które leci przez dziurke hehe.

    Fot.10

    Fot.11


    Jak już mamy przeciągnięty kabel od pasażera do srodka to chowamy go pod deske
    rozdzielcza, tak jak pokazuja strzałki.

    Fot.12


    Od strony kierowcy robimy identycznie jak u pasażera, pamiętając ze musimy mieć tam 2 kable. ( chodzi o to ze ja połączyłem to tak, Prawy z srodkiem, srodek z lewym, lewy do zasilania i masy) Jak już przepchamy dwa kable to jeden z nich musimy dac do dziurki która to wywierciliśmy w sorkowym tunelu. Ja wziąłem kawalek mojego wieszaka, zawiązałem supelek z kabelka i Zagiąłem wieszak żeby mi kabel się nie zsunął, takim sposobem miałem kabelek od strony pasażera, dzieki czemu latwo trafilem po raz 2, w dziurke w tunelu srokowym.

    Fot.13


    Kabel który idzie od strony kierowcy do srodka chowamy pod kierownice o mniejweicej tak.(ten czerwony kabelek)

    Fot.14


    Pozniej oczywiscie wszystko skladamy do kupy i jak już wszystkie kable mamy przeciągnięte to wystarczy je odpowiednio podłączyć ze soba, pozniej wpiąć w kostki od nawiewow, i podłączyć do pradu
    Bylem u elektryka skasowal mnie 20zl heh ale dobra, tak to wyglada, jakosc kiepska bo z telefonu

    - czarny kabel czyli mase podlaczyl do kabelka brązowego
    - czerwony plusik, podlaczyl do gornego niebieskiego
    Wszystko zalutowal i obkleil tasma izolacyjna ogolnie ok. Swieca sie ale foto swiecacych wstawie dzis wieczorem, narazie tylko fotka za dnia.
    KLIK-wieksze foto

    Sesja wieczorna FOTO1 | FOTO2 | FOTO3 | FOTO4









    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=e267b...4b4fb1c54fd57d
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 31-07-15 o 18:54
    .......

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •