Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 96

Temat: Problem z kostkami Iso i podlaczeniem radia

  1. #11

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pleszew / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny KOSTKA MINI-ISO

    słuchajcie mam w swojej a3 wyjście C1(kostka mni ISO) nie jest ono podłonczone do niczego bo mam nieorginalne radio (philips). Mam za to jak pisałem subufer orginalny ale co z tego i tak nie wiem jak go podłączyć.

    Moje pytanie jest czy z tym subuferem jest jakis zmacniacz

  2. #12
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Mam taki sam problem jak koledzy co pisali wyżej. Mam w aucie radio Pioneer deh 2800MPB i niewiem jak to podłączyć żeby wszystko grało - narazie gra tylko przód... Znalazłęm coś takiego -->> http://www.allegro.pl/item151417920_...ow_zlacze.html Czy to załatwi mój problem? Co sądzicie o tym?
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin/Chełm
    Auto
    e46 325i touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    @Matrixs88: kupilem ten adapter, dzis podlaczylem i sie troche zawiodlem. Kiedy sie siedzi na tylnej kanapie(albo lezy w bagazniku ) to jeszcze lekko slychac subwoofer, ale z przodu tragedia. Zastanawiam sie czy przypadkiem nie mam zepsutego wzmacniacza, bo chyba powinno to lepiej grac :/.

  4. #14
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fast
    @Matrixs88: kupilem ten adapter, dzis podlaczylem i sie troche zawiodlem. Kiedy sie siedzi na tylnej kanapie(albo lezy w bagazniku ) to jeszcze lekko slychac subwoofer, ale z przodu tragedia. Zastanawiam sie czy przypadkiem nie mam zepsutego wzmacniacza, bo chyba powinno to lepiej grac :/.
    Kupileś ten z allegro? Może w radiu musisz coś ustawić żeby to głośniej grało? A tylne głośniki Ci grają?
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin/Chełm
    Auto
    e46 325i touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Tak, ten z allegro. Tylne glosniki graja, ale dzwiek jest gorszy i cichszy niz z przednich, po ustawieniu balansu między przednimi a tylnymi jest trochę lepiej. Spróbuję jeszcze później odłączyć tylne głośniki, bo w sumie zależało mi głównie na subie - jeżeli to nie pomoże to zacznę się zastanawiać nad kupnem jakiegoś lepszego wzmaka i suba .

  6. #16
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Postanowiłem reanimować temat, ale szkoda zakładać nowy, bo mową będzie o tym samym.
    Mianowicie zamontowałem sobie niefabryczne radio. Chciałem, aby nie resetował mi się zegarek w radiu i działało ono cały czas. Jak w innym temacie mi poradzono połączyłem kabel czerwono żółty do czerwonego w kostce zasilania (pin 4 z 7 w kostce A z rysunku). Resztę kabla czerwono żółtego zaizolowałem. No i jest pięknie wszystko tylko teraz radio w ogóle się nie odłącza Jak wyłącze silnik to nadal gra, a jak je wyłącze przyciskiem to przestaje grać - wyrzuca zegarek i nadal działa podświetlanie... Podsumowując nie moge go wyłączyć tak, żeby zgasło wogóle...
    Dodam, że radyjko to Blaupunkt MP34 i przełożyłem je od ojca z Opla Omegi. Tam było tak, że jak wyłączyło się silnik to radyjko gasło (zupełnie nic nie świeciło). Zaraz potem guzikiem można było je uruchomić (nawet bez kluczyka w stacyjce...).

    Da się coś z tym zrobić? Czy mam się przyzwyczajać?
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  7. #17
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    larius, wina radia !?

  8. #18
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Haha! Nie prawda! Udało mi się to zrobić!! Już opisuję:

    Wziąłem miernik i zacząłem porównywać jak jest w oplu a jak w A3 I co się okazało. Przy wyciągnietym kluczyku w Audi 7 pin (zasilanie) ma 12V, a 4 pin (podtrzymanie) 0V. W oplu jest dokładnie odwrotnie! Podtrzymanie ma 12V, a głowne zasilanie wygaszone.
    Przy przekreconym kluczyku sprawa ma się odwrotnie. Wniosek: 4 pin zasiliłem kablem czerwonym (zasilanie główne), a 7 pin - zasiliłem podtrzymaniem czyli kablem czerwono żółtym.

    Wiosek 2: Jak chcecie mieć to dobrze zrobione nie należy nic mostkować tylko zamienić pin czwarty z siódmym! Wtedy radio włącza/wyłącza się się automatycznie wraz ze stacyjką

    PS. Sprawdziłem działanie innych rzeczy, które po złym zmostkowaniu mogły nie działać jak to napisał piotrek w tym temacie (2 str) http://a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=5112 ale u mnie wszystko działa!

  9. #19
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    ale i tak wczesniej sie powinno wylaczac po uzyciu przycisku ...nie wazne jak podlaczyles !! ...radio "kijowe" ...a mozesz teraz bez stacyjki wlaczyc radio ?

  10. #20
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michael21j
    ale i tak wczesniej sie powinno wylaczac po uzyciu przycisku
    Wyłączało się ale w taki sposób, że świeciło się podświetlenie i zegarek. (tak powinno być przy przerkęconym kluczyku, a było non stop).

    A teraz mam tak:
    - bez kluczyka mogę włączyć
    - wyłączę guzikiem to gaśnie całe - nic nie świeci
    - gdy przekręcam kluczyk włącza się automatycznie
    - jak wyciągam kluczyk to się samo wyłącza
    - gdy wyłączę radio guzikiem przy włożonym kluczyku pokaże się zegarek i radyjko świeci ładnie razem z resztą kokpitu

    I o to mi chodziło

    [ Dodano: Nie 29 Kwi, 2007 22:22 ]
    A co do radyjka to jak narazie musi starczyć... Jak się odbiję po kupnie autka to nad tym pomyślę Lepsze to niż Audi Beta
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •