Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Kolizja auta z tyłu oraz połamany grill z przodu ( likwidowane z OC sprawcy )

  1. #1
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny Kolizja auta z tyłu oraz połamany grill z przodu ( likwidowane z OC sprawcy )

    Miałem przygodę na światłach.
    Stoję sobie i najechało na mnie auto z tyłu. Siłą rozpędu zatrzymałem się na aucie z przodu.

    Moje auto jest z 2007 roku ( A3 2.0 TDI QUATTRO ).
    Na ile oceniacie naprawę ? Oddałem auto do ASO Audi ale nie wiem czy aby dobrze zrobiłem bo usłyszałem że wyceny w ASO są równe wycenie ubezpieczyciela pomnożone przez 3.
    Jak na razie ubezpieczalnia (Liberty Direct) wyceniła naprawę (pierwszy kosztorys po oględzinach) na zamiennikach na 6.3tys (po potraceniach które sobie dodał).

    Mam na pewno do wymiany tłumik, tylni zderzak. Lampy są całe, świecą. Auto sprawcy wjechało mi pod zderzak.
    Z przodu do wymiany mam na 100% grill (popękał przy kółkach i na bokach), zderzak lekko się cofna na grillu ale po bokach jest Ok.
    Obawiam się, że zatrzymał się na przedniej belce (podłużnice są całe, poduszki nie wystrzeliły).
    Lampy przednie całe, świecą, auto jeździ.

    Zamieszczam fotki auta po kolizji :




    Dodatkowo (czego niema na zdjęciach) uniosła się lekko podłoga w jednym miejscu (o jakieś max 0.5-1cm w bagażniku zaraz koło koła zapasowego)


    Wszelkie opinie mile widziane.
    Piotrek
    Ostatnio edytowany przez pjanet - 02-06-14 o 07:31

  2. #2
    Wojtek9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeżeli dostał tłumik może być cały do wymiany. Jeżeli masz uszkodzony tylni pas to powinni go wymienić ale mogą też stwierdzić że uszkodzenie jest małe i zlecą robotę dla blacharza. Ja na Twoim miejscu zrobił bym to na własną rękę tylko muszą dobrze obejrzeć auto. Zrobisz to i jeszcze trochę kasy Ci zostanie.

  3. #3
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wojtek9 Pokaż post
    Ja na Twoim miejscu zrobił bym to na własną rękę tylko muszą dobrze obejrzeć auto. Zrobisz to i jeszcze trochę kasy Ci zostanie.
    Auto jest wciągnięte na firmę i dostane od Liberty tylko Netto bez VATu (no chyba że się mylę).
    Tym samym chyba nie opłaca mie sie brać kasy tylko robić na fakturę.

    Chcodzi mi raczej o określenie czy szkody wg Was są duże (po zobaczeniu zdjęć).

    Piotrek

  4. #4
    Wojtek9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ogólnie duże nie są. Dostaniesz bez VATu ale nawet wtedy by Ci coś zostało. Jeżeli nie chcesz się bawić to zostaw w ASO i oni zrobią raczej wszystko tak jak powinno być

  5. #5
    skootii's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Wdł mnie jeśli podłużnica nie jest ruszona, auto pali i chodzi normalnie tak ? To zniszczenie nie są takie duże, wiadomo części do tego rocznika nie są tanie i dlatego taka wycena

  6. #6
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wojtek9 Pokaż post
    Ogólnie duże nie są. Dostaniesz bez VATu ale nawet wtedy by Ci coś zostało. Jeżeli nie chcesz się bawić to zostaw w ASO i oni zrobią raczej wszystko tak jak powinno być
    Oddałem do ASO i czekam na kosztorys, jednak chciałem podpytać czego się mogę spodziewać.
    Nie chce zarobić na aucie ale raczej jeździć bezpiecznym autem i przy odsprzedaży (w przyszłóści) móc zaręczyć kupujacemu, że auto zostało dobrze poskładane.

    Ok czekam na rewycene z ASO.

    - - - Updated - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez skootii Pokaż post
    Wdł mnie jeśli podłużnica nie jest ruszona, auto pali i chodzi normalnie tak ? To zniszczenie nie są takie duże, wiadomo części do tego rocznika nie są tanie i dlatego taka wycena
    Auto, pali, chodzi normalnie. Nie zauważyłem aby pojawiły się jakieś kontroli silnika lub świec żarowych.

  7. #7
    Keko.'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GD
    Auto
    Audi/VW
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Co do uszkodzeń to ja bym zrobił w ASO, zgodnie ze sztuką...niczym się nie przejmujesz...wiadomo, że jak zrobisz we własnym zakresie to możesz kilka groszy zarobić, ale więcej biegania, załatwiania itp

    P.S Opróżnij skrzynkę nie mogłem wysłać do Ciebie wiadomości

    Siema, pisze w sprawie tłumika a w zasadzie końcówki tłumik, bo moja gdzieś odpadła i obecnie mam tylko 1 a w miejsce drugiej mam wspawane kolanko do odprowadzenia spalin...sądząc po uszkodzeniach tłumika nie nadaje się on do niczego wiec może za przysłowiowe piwo dałoby rade odkupić od Ciebie ową końcówkę...
    pozdrawiam

    jak coś odp PW
    Ostatnio edytowany przez Keko. - 23-05-14 o 21:49 Powód: ort

  8. #8
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Keko informacja o skrzynce chyba odnosi się do ciebie Ja mam tylko 7 wiadomości. Sprawdź tez skrzynkę wyjściową
    Co do końcówki to oczyść skrzynkę i napisz na PW ( opiszę co i kiedy mogę zrobić ).

    Odnośnie wyceny, ASO Audi podwoiło wycenę Liberty i wyceniło naprawę na ~12tys (bez potrącę 13tys).
    Otrzymałem odpowiedz ze to nie jest wycena ostateczna i możne wzrosnąć (mam nadzieje że nie wzrośnie znacznie).

    Ważne, że auto będzie zrobione zgodnie ze zaleceniami producenta ( na tym mi najbardziej zależy ).

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    12 tys. za wymianę zderzaka, grila, tłumika i pewnie innych drobnych rzeczy, malowanie, prostowanie i pewnie coś jeszcze wyjdzie, to wcale nie jest dużo jak na standardy ASO. Ubezpieczyciel (w tym przypadku Libery Direct mocno tnie koszty i tak naprawdę taka wycena to około 2-3 razy mniej niż wyceni ASO - zawsze tak jest). U Pana Stasia może być zrobione dobrze, ale zwykle nie wystarczy kasy na porządne "wyprostowanie" auta. Dodatkowo w przypadku ASO masz gwarancje i samochód zastępczy na czas naprawy, a zarazem najważniejsze jest to, że nie musisz kombinować, szukać itd. Wszystko zrobią jak napisałem zgodnie z zaleceniami producenta.

  10. #10
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    ASO nie daje auta zastepczego. Są na to inne sposoby i mogę się nimi podzielić na PW. Są firmy które wypożyczaja nam auto i same dochodzą zwrotu kosztów od ubezpieczalni.

    Mi zależy aby auto zostało dobrze zrobione a nie zrobić u Pana Stasia, zarobić na boku a potem na autostradzie zdziwić się że auto jedzie bokiem albo coś się telepie.

    Dzięki wszystkim za rzeczowe wypowiedzi.

    Sent from my HTC One using Tapatalk

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •