Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Automat - A3 gaśnie podczas zmiany biegów

  1. #1
    kalaszek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Automat - A3 gaśnie podczas zmiany biegów

    Miałem ostatnio 3 sytuacje w których auto po wrzuceniu z biegu "P" na "R" lub z "R" na "D" zgasło i nie mam pojęcia dlaczego? Może dlatego że auto się toczyło? Na pewno taka sytuacja nie powinna się zdarzyć dlatego piszę i może ktoś spotkał się z taką sytuacją?

    A i czy to może być obiawa padającego dwumasa? Od czasu do czasu przy przyspieszaniu mniej więcej na 2 lub 3 biegu autem czasem szarpnie.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 17:54

  2. #2
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Automat automatowi nie równy. Masz automat w Tiptronicu czy dwusprzęgłowe DSG , bo to duża różnica ?.
    A robiłeś kiedyś wymianę oleju w skrzyni ?.

  3. #3
    kalaszek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Raczej mam dsg, do wymiany oleju w skrzyni właśnie się przymierzam ciekawe czy to pomoże.

  4. #4
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    O ile w Tiptroniku jak się sportowo nie bujasz , czyli zwykłym automacie wymianę oleju jak zrobisz po 150-200kkm nawet nic nie powinno się dziać . Natomiast DSG jest bardzo czułe a mianowicie mechatronika szczególnie te z pierwszych lat produkcji . Max 60kkm trzeba wymianę robić. Z tym szarpaniem wymiana może pomóc . Auto na pewno nie powinno zgasnąć bo od tego są sprzęgła .
    Ja na twoim miejscu bym zaczął od aktualizacji softu w skrzyni ... czasem robi cuda ... w ASO chyba 200 PLN chcą . Ale na pewno jak nie masz pewności ile ma nalatane olej to zmień .
    W tych skrzyniach sypie się mechatronika niestety a regeneracja jest bez sensu jak masz zamiar autem troszeczkę pojeździć. Koszt nowej to 4k ponad z wymianą .
    Proponuję na początek podjechać do profi zakładu od automatów żeby zrobili Ci diagnostykę skrzyni i sprawdzili jakie masz oprogramowanie .
    W gdańsku za diagnostykę wołają 50-100PLN więc drożej nie będzie . Dwumasa nie będzie ci na 2-3 pooszarpywać , to objaw problemów z pracą mechatroniki .
    Tak jak pisałem na początek : diagnostyka w warsztacie ( ale uwierz mi tylko takim , który robi tylko skrzynie ) , w zależności od wyniku - na pewno wymiana oleju ,filtrów oraz jak masz stary soft update .Zmiana softu robi czasem cuda.
    Nie daj się naciągać od razu . Po tych zabiegach zrób "trochę" km i sprawdź czy objawy ustąpiły .
    Bo raczej na bank będą Cię naciągać na remont skrzyni jak źle trafisz. Dlatego nie mów im co się dzieje tylko poproś o profilaktyczną diagnostykę , sprawdzenie softu wersji i ewentualną wymianę oleju i filtrów.Nie sugeruj im że coś się dzieje .
    Bo zostawić 5-6k u "specjalistów" to żaden problem .

  5. Podziękowania dla Konio_68 za pomoc w problemie

    kalaszek (28-05-14)

  6. #5
    kalaszek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dziękuje bardzo !! Zrobie jak piszesz

  7. #6
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Z autopsji wiem jak naciągają warsztaty , chyba że masz znajomego .Najgorzej jest jak nie jesteś w stanie sprawdzić co zrobili , mogą Ci nawymyślać co tylko chcą.
    Dlatego najlepiej w takich przypadkach oddawać auto na robotę z wystawioną już diagnozą a nie żeby szukali problemu i naprawiali.
    Ja jak pojechałem na wymianę oleju w Tiptroniku to facet próbował mnie naciągnąć na remont kapitalny bo i tu cytuję " wie Pan jal ma 150kkm i nie był zmieniany to raczej jak wymienię to za tydzień i tak Pan się pojawi bo zacznie Panu szarpać. Remont to około 5-6k ale dostaje Pan gwarancję bez limitu km na 2 lata" . Nie szukałem już innego warsztatu do wymiany tylko samemu wymieniłem i zero problemów.
    A diagnostykę robi przy tobie i widzisz czy cos jest nie tak.
    Powodzenia mam nadzieję że wymiana oleju i ewentualny update softu pomoże.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •