Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: Pęknięte przewody turbo

  1. #1
    daVor's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Jasło
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Post Pęknięte przewody turbo

    Witam,
    Tak jak na zdjęciach poniżej:


    1. Do czego są te przewody? i na co mają wpływ.
    2. Czy ich pęknięcia (tak jak na zdjęciu) wpływają na moc silnika i mogą powodować jakieś "bu"?
    3. Ile kosztują nowe - rząd wielkości? i czy można je samemu wymienić bez ingerencji fachowca?
    Jak ktoś zna temat to proszę o pomoc, z góry dzięki.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-12-20 o 09:36
    ZWOLNIŁEM SIĘ i SZUKAM AMBITNEJ PRACY



    A3 1,9 TDI 90km

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Ad.1 Jest to system podciśnienia do sterowania turbiną i recyrkulacją (EGRem).
    Ad.2 Masz pęknięty wąż ,który idzie do turbosprężarki , więc ma wielki wpływ....
    Ad.3 Można się zapytać ile w ASO. To są normalia zamawiane po 5m z rysunku poniżej , i są w 3 grubościach:

  3. #3
    daVor's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Jasło
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Dzięki Mig25 !
    Już dzwoniłem do ASO, w Audi tylko w ciągach po 5m i drogo, natomiast w serwsie BOSCH'a docinają na miare i stosują węże 3,2mm "takie jak paliwowe wzmacniane".
    Mówią że około 16zł + 10zł za wymianę.
    A powiem Ci że nie odczuwam jakiegoś dołka przy przyspieszaniu, nawet jak ścigałem sie z kumplem też w AGR to spoko było. Jemu teraz padł przepływomierz ale wcześniej szedł równo z moim.
    Dzięki jeszcze raz. Powiedz mi tylko gdzie idzie ten drugi który jest pęknięty?
    ZWOLNIŁEM SIĘ i SZUKAM AMBITNEJ PRACY



    A3 1,9 TDI 90km

  4. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez daVor Pokaż post
    Dzięki jeszcze raz. Powiedz mi tylko gdzie idzie ten drugi który jest pęknięty?
    W AGR dwa przewody idą od N75 w dół (jeden do turbo ,drugi do węża tuż za turbo). Jeden z nich masz pęknięty.

    Drugi wąż masz uszkodzony tuż przed EGRem (ten grzybek).Ja u Siebie mam w ogóle ten przewód zdjęty z EGRa i zaślepiony (żeby powitrze się nie zasysało). Powoduje to to ,że EGR się nie otwiera i do dolotu nie dostają się powtórnie spaliny.

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    Ad.1 Jest to system podciśnienia do sterowania turbiną i recyrkulacją (EGRem).
    Drobna uwaga w AGR jest system ciśnieniowy. A wężyki w oplocie kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym kosztują grosze ok 1-2zł za metr ważna tylko średnica.

  6. #6
    daVor's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Jasło
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    Ja u Siebie mam w ogóle ten przewód zdjęty z EGRa i zaślepiony (żeby powitrze się nie zasysało). Powoduje to to ,że EGR się nie otwiera i do dolotu nie dostają się powtórnie spaliny.
    Czyli nie ma sensu tego robić przy EGR'że? Rozumie że to nie jest wskazane żeby zasysało powietrze do EGR'a i żeby zasysało się powtórnie paliwo?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sparky Pokaż post
    Drobna uwaga w AGR jest system ciśnieniowy. A wężyki w oplocie kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym kosztują grosze ok 1-2zł za metr ważna tylko średnica.
    Jeszcze jedno, ok kupie, ale czy sam to zmienie? Rozumie że w wężach tych jest tylko powietrze więc nic nie zchrzanie i mogę to spokojnie sam zrobić. Mam nadzieje że nie ma tam jakiegoś ciśnienia które po wymianie trzeba dobijać ustawiać czy cos w tym stylu.
    ZWOLNIŁEM SIĘ i SZUKAM AMBITNEJ PRACY



    A3 1,9 TDI 90km

  7. #7
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sparky Pokaż post
    Drobna uwaga w AGR jest system ciśnieniowy
    System ciśnieniowy ,ale tylko sterowania turbiną. Ciśnienie N75 bierze z rury tuż za sprężarką, a podciśnienie N75 ma normalnie z pompy próżniowej.

    Sterowanie EGRem jest już podciśnieniem jak we wszystkich pozostałych 1,9TDI.

  8. #8
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez daVor Pokaż post
    Jeszcze jedno, ok kupie, ale czy sam to zmienie? Rozumie że w wężach tych jest tylko powietrze więc nic nie zchrzanie i mogę to spokojnie sam zrobić. Mam nadzieje że nie ma tam jakiegoś ciśnienia które po wymianie trzeba dobijać ustawiać czy cos w tym stylu.
    Nic z tych rzeczy ,sam wymienisz ,ważne ,żeby mocno siedział i nic nie zasysało się do wężyka ( w przypadku podciśninia) ,ani nic nie uciekało na zewnątrz ( w przypadku ciśnienia) dla pewności można dać małe opaski.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez daVor Pokaż post
    Czyli nie ma sensu tego robić przy EGR'że? Rozumie że to nie jest wskazane żeby zasysało powietrze do EGR'a i żeby zasysało się powtórnie paliwo?
    Do EGRa Ci nie będzie zasysało tylko w wężyk w kierunku pompy próżniowej.
    EGR się otwiera jak w wężyku pojawia się podciśnienie.

  9. #9
    daVor's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Jasło
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    No ok, dzięki ale napisałeś że u siebie masz ten wężyk przy EGR wogóle zdjęty:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    Ja u Siebie mam w ogóle ten przewód zdjęty z EGRa i zaślepiony (żeby powitrze się nie zasysało). Powoduje to to ,że EGR się nie otwiera i do dolotu nie dostają się powtórnie spaliny.
    Żebyśmy sie dobrze zrozumieli; chodzi mi o to że wymienie tamten przewód pierwszy, natomiast z tego co piszesz to wygląda na to że ten przewód drugi (przy EGR) można zaślepić i nie ma potrzeby jego wymiany. Dobrze rozumiem?
    Jeśli nie ma potrzeby, tylko wystarczy go zaślepić to po co on wogóle tam jest?
    Ps: Sory że tak męcze.
    ZWOLNIŁEM SIĘ i SZUKAM AMBITNEJ PRACY



    A3 1,9 TDI 90km

  10. #10
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Kiedy N18 dostaje sygnał od kompa otwiera podciśnienie przez ten wężyk do EGRa ,i EGR się otwiera. Wtedy sroga z kolektora wydechowego do dolotowego jest otwarta i spaliny wędrują jeszcze raz do cylindrów do powtórnego "dopalenia". A ja sobię tego nie życzę i zdejmując przewód podciśnieniowy z EGRa powodóję ,że EGR się nigdy nie otworzy....

  11. Podziękowania dla MiG25 za pomoc w problemie

    daVor (31-03-08)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •