Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 22

Temat: Pęknięte przewody turbo

  1. #11
    daVor's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Jasło
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Ok, nie mam więcej pytań. Wszystko jasne i perfekt wytłumaczone. Jak wymienie wężyki to napisze co i jak, czy poprawiły się osiągi (odczuwalnie).
    Pozdrawiam i pozwolę sobie przydzielić Ci MiG25 pkty "pomógł" za prowadzenie fachowe całego wątku.
    ZWOLNIŁEM SIĘ i SZUKAM AMBITNEJ PRACY



    A3 1,9 TDI 90km

  2. #12
    daVor's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Jasło
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Tak jakby ktoś ten temat czytał kiedyś. To wymieniłem przewody na nowe. nie ma różnicy, ale warto było bo te poprzednie miały oplot zewnętrzny pozdzierany i pewnie niedługo by się przetarła też guma. Koszt 8zł za metr - średnica 3,2 lub 4mm.
    ZWOLNIŁEM SIĘ i SZUKAM AMBITNEJ PRACY



    A3 1,9 TDI 90km

  3. #13
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja sobie pozwolę dorzucić swoje 3 grosze. Pęknięcie lub przetarcie jednego z dwóch wężyków ciśnieniowych idących w dół za silnik do turbosprężarki (w silniku AGR) powoduje tylko i wyłącznie przeładowanie turbo czyli silnik ma dobrą dynamikę z początku obrotów ale po przekroczeniu około 3000 RPM (przyspieszając ciągle na jednym biegu - najczęściej jednym z najwyższych) wpadnie w tryb awaryjny z powodu przeładowania i będzie klapa np. podczas wyprzedzania. Tymi wężykami jest podawane ciśnienie do siłownika turbosprężarki aby w przypadku przeładowania uchylić zawór upustowy w turbo i każda nieszczelność będzie powodowała, że zawór upustowy się nie uchyli by zmniejszyć rzeczywiste ciśnienie doładowania.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. #14
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Warto poczytać, może się przyda temat jak pozbyć się zaworu N18, do tego są schematy: http://www.a3-club.net/forum/showthr...&highlight=n18
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  5. #15
    daVor's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Jasło
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    Ja sobie pozwolę dorzucić swoje 3 grosze. Pęknięcie lub przetarcie jednego z dwóch wężyków ciśnieniowych idących w dół za silnik do turbosprężarki (w silniku AGR) powoduje tylko i wyłącznie przeładowanie turbo czyli silnik ma dobrą dynamikę z początku obrotów ale po przekroczeniu około 3000 RPM (przyspieszając ciągle na jednym biegu - najczęściej jednym z najwyższych) wpadnie w tryb awaryjny z powodu przeładowania i będzie klapa np. podczas wyprzedzania. Tymi wężykami jest podawane ciśnienie do siłownika turbosprężarki aby w przypadku przeładowania uchylić zawór upustowy w turbo i każda nieszczelność będzie powodowała, że zawór upustowy się nie uchyli by zmniejszyć rzeczywiste ciśnienie doładowania.
    Zgadza się - potwierdzam. Tylko u mnie nadal po wymianie jest jakby przeładowanie Turbo powyżej 3000rpm. Wężyki na pewno dobrze osadzone i dodatkowo na zaciskach. Ale ten mój problem to znasz.
    Czekam nadal na VAG'owanie - może w weekend 13 tygodnia się uda zrobić logi dynamiczne.
    ZWOLNIŁEM SIĘ i SZUKAM AMBITNEJ PRACY



    A3 1,9 TDI 90km

  6. #16

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Wywalony przewód turbo

    Panowie ostatnio jadąc przez jakieś 4km z obrotami w okolicach 3500 (robiłem to w celu "przedmuchania" turbiny bo ostatnio tylko po mieście) nagle usłyszałem głośny świst powietrza pod maską, zero mocy, dodanie gazu równało się z głośnym świstem i chmurą dymu. Okazało się, że gumowa rura wychodząca z turbo rozłączyła się w miejscu łączenia z tą plastikową rurą karbowaną o dziwnym kształcie od intercoolerem. Na załączonym zdjęciu widać to miejsce w lewym górnym rogu (zdj. zapożyczone z forum vw). I teraz moje pytanie, dlaczego tak się stało? Zapchany katalizator? Odnośnie samej rury to wystarczy, że ją wepnę z powrotem (zakładając, że nie jest pęknięta), opaska i oring zostały na miejscu, czy ten oring wymienić od razu?

  7. #17
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    te opaski samozaciskające to pomyłka daj tam opaskę przegubową np http://eurobolt.com.pl/!de/465,opask...n-3017-c1.html i będziesz miał św spokój

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  8. #18

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Też tak kiedyś miałem w AGR ,rure założyłem ścisnąłem opaską nową i lata do dziś ,Wyrwało ją jakby za dużę ciśnienie się nazbierało.

  9. #19

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ok, dzięki za porady, w takim razie wymienię opaskę. Tylko czy wtedy nastepnym razem zamiast wypiąć to ten przewód się nie urwie? A ten oring wymieniać czy zostawić, ew. wiecie jaki jest jego nr?
    Ostatnio edytowany przez nsmarcin - 05-05-15 o 23:21

  10. #20

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa ,częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny Przewód Turbo - Zamiennik czy oryginał ?

    Witam

    Muszę wymienić Przewód Turbo Intercooler-a ponieważ dotychczasowy jest nie szczelny. Szukałem w Aso cena 500 zł, zamiennik z allegro firmy Turborury 270 zł lub też SKV za 77,50 zł. Co Byście polecali ?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •