Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: 3.2 DSG - opóźniona reakcja na gaz, szarpanie, wibracje i wpadający pedał gazu

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny 3.2 DSG - opóźniona reakcja na gaz, szarpanie, wibracje i wpadający pedał gazu

    Problem polega na tym, że bardzo często podczas ruszania z pierwszego biegu w trybie "D" odczuwam spóźnioną reakcję pedału gazu o 1 sek?. Przez to auto rusza w sposób gwałtowny, szarpiąc i wciskając w fotel Zaczyna mnie to coraz bardziej irytować bo takie szarpnięcia nie są przyjemne.

    Poza tym przy wciskaniu gazu do samego końca, zawsze pojawia się takie uczucie pod nogą jakby pedał nagle wpadał w podłogę i po chwili wracał na swoją pozycję. Nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego, dlatego o tym piszę.

    Dzisiaj doszedł jeszcze jeden problem - wibracje odczuwalne w środku auta na postoju w trybie "P" i "N". Wibracjom towarzyszy metaliczny dźwięk z okolic silnika.

    Liczę na waszą pomoc i cenne wskazówki od czego zacząć. Dodam jeszcze, że nie wymieniałem oleju i filtru w skrzyni.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 16:53

  2. #2
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Hmm stawiam raczej na dwumasę . Ale najlepiej podjedź do jakiegoś warsztatu od skrzyń na diagnozę. Sprawdź też Vcds-em czy czegoś nie wywala z błędów dla skrzyni.
    Za diagnozę dużo nie zapłacisz. Na mechatronikę mi to nie wygląda. Może też jedno ze sprzęgieł się uwaliło ale raczej dwumas.
    Ostatnio edytowany przez Konio_68 - 11-06-14 o 20:16

  3. #3
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez A3BKD Pokaż post
    Wibracjom towarzyszy metaliczny dźwięk z okolic silnika.
    Na 90% dwumas i nie będzie to tania impreza. Koszt 2,5-3k

    Cytuj Oryginalnie napisane przez A3BKD Pokaż post
    zawsze pojawia się takie uczucie pod nogą jakby pedał nagle wpadał w podłogę i po chwili wracał na swoją pozycję
    Pewnie masz na myśli kick-down. Przed samym końcem wciskając gaz jest lekki opór a później jak odpuszczasz czuć że odskakuje odrobinę.

  4. Podziękowania dla IceMan za pomoc w problemie

    A3BKD (13-06-14)

  5. #4

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ori dwumas ponad 3k plus robota ~1k.
    Ja u siebie wzmacniałem koło w R Performance. Dajesz im używane koło (nie może być całkowicie wytłuczone), regenerują, przerabiają i do auta. Koszt o wiele niższy niż nowe ori, nawet zakładając, że Twoje nadaje się na śmietnik i będziesz musiał kupić używkę w przyzwoitym stanie do zrobienia. Przed wyjęciem wszystkiego jednak napierw bym też dokładnie sprawdził i zdiagnozował skrzynię, żeby nie robić sobie zbędnej roboty i kosztów.

  6. Podziękowania dla matys-90 za pomoc w problemie

    A3BKD (13-06-14)

  7. #5

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matys-90 Pokaż post
    Ori dwumas ponad 3k plus robota ~1k.
    Ja u siebie wzmacniałem koło w R Performance. Dajesz im używane koło (nie może być całkowicie wytłuczone), regenerują, przerabiają i do auta. Koszt o wiele niższy niż nowe ori, nawet zakładając, że Twoje nadaje się na śmietnik i będziesz musiał kupić używkę w przyzwoitym stanie do zrobienia. Przed wyjęciem wszystkiego jednak napierw bym też dokładnie sprawdził i zdiagnozował skrzynię, żeby nie robić sobie zbędnej roboty i kosztów.
    DZIĘKI WIELKIE ZA DOBRĄ WIADOMOŚĆ

    Skontaktuje się z Witkiem, żeby wycenił mi taką usługę. Jeśli znasz cenę +/- to napisz tu lub na PRIV.
    Ciekawe czy moje koło po 150 tys km jest bardzo wytłuczone. Zrobiłem już 2 tys km z tą usterką.
    Czy mając dokładne zdjęcia dwumasy, można na takiej podstawie stwierdzić wspomniane "wytłuczenia" ?

    Czy wiadomo jaka firma dostarcza takie elementy na pierwszy montaż ?. Czym się różni ori dwumas od zamiennika SACHS, który można już dostać za nie całe 2 koła ?

    W Poniedziałek jadę na diagnostykę. Jeśli okaże się, że to dwumas to, czy warto 'przy okazji' wymienić sprzęgło na Nowe, które jak wiadomo jest nie drogie ?.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez IceMan Pokaż post
    Na 90% dwumas i nie będzie to tania impreza. Koszt 2,5-3k


    Pewnie masz na myśli kick-down. Przed samym końcem wciskając gaz jest lekki opór a później jak odpuszczasz czuć że odskakuje odrobinę.
    dokładnie, mam na myśli "KICK-DOWN" rozumiem, że to normalne w DSG ?. W innych automatach nie spotkałem się z tym.

  8. #6

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez A3BKD Pokaż post
    Jeśli znasz cenę +/- to napisz tu lub na PRIV.
    Chyba to nie tajemnica- 1400 taka modyfikacja.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez A3BKD Pokaż post
    Czy mając dokładne zdjęcia dwumasy, można na takiej podstawie stwierdzić wspomniane "wytłuczenia" ?
    Jak koło będzie wyjęte to je można po prostu pomierzyć i będzie wiadomo czy jeszcze coś z tego będzie czy kosz.



    Cytuj Oryginalnie napisane przez A3BKD Pokaż post
    Czy wiadomo jaka firma dostarcza takie elementy na pierwszy montaż ?. Czym się różni ori dwumas od zamiennika SACHS, który można już dostać za nie całe 2 koła ?
    Sachs, Luk itd to ORI po regeneracji. Gdzieś znalazłem info, że Sachs robił też jakieś "mocniejsze" koła do naszych DSG ale poza wzmianką- żadnych konkretów, dostępności, opisów, cen... Czeski film


    Cytuj Oryginalnie napisane przez A3BKD Pokaż post
    czy warto 'przy okazji' wymienić sprzęgło na Nowe, które jak wiadomo jest nie drogie ?.
    Możesz rozwinąć? Niedrogie? Tego tematu nie zgłębiałem i chętnie czegoś się dowiem.
    "Przy okazji" to tu tyle, że skrzynia będzie rozpięta z bloku ale myślę, że koszt wymiany sprzęgieł też będzie jednak zauważalny.

  9. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matys-90 Pokaż post
    Sachs, Luk itd to ORI po regeneracji.

    ciekawa teoria, czyli wszystkie dostepne kola, sprzegla w sklepach motoryzacyjnych, to tak na prawde nie nowe, a regenerowane..
    ciekawe, hmm

    ORI.. nie ma czegos takiego jak ori, bo audi czy grupa VAG cala, czesci nie produkuje
    sa czesci na tak zwany "pierwszy montaz "

    dostawca akurat sprzegiel i kol jest wlasnie Sasch i Luk
    czesci po regeneracji oznaczone sa X, i odpowiednio tansze, dostepne po oddaniu starej

    nie ulega watpliwosci, ze czesci dostepne w ASO, czy to rozrzad, czy to sprzeglo, sa lepszej jakosci, niz teoretycznie te same nowe, dostepne w "wolnej" sprzedazy, ale te nie sa po regeneracji...
    czesci dostarczane do ASO po prostu maja bardziej rygorystyczne normy jakosci,

    chyba ze my o czyms nie wiemy, i wszystko w sklepach jest po regeneracji
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #8

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    ciekawa teoria, czyli wszystkie dostepne kola, sprzegla w sklepach motoryzacyjnych, to tak na prawde nie nowe, a regenerowane..
    ciekawe, hmm
    Z pewnością zdecydowana większość. Nie stworzyłem sobie tego, dostałem takie info od kilku osób (sklepów i warsztatów), które na VAGu, serwisie i sprzedaży części do niego zjedli zęby i spędzili ponad pół życia. Myślę, że musi byc w tym ziarnko prawdy.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    nie ulega watpliwosci, ze czesci dostepne w ASO, czy to rozrzad, czy to sprzeglo, sa lepszej jakosci, niz teoretycznie te same nowe, dostepne w "wolnej" sprzedazy, ale te nie sa po regeneracji...
    W przypadku 3.2 wieeele części ASO REGENERUJE i pcha dalej. Proponuje się zorientować jak wygląda sprawa półosi, przegubów itd Przegub wewnętrzny do 3.2 DSG w ASO kosztuje jeżeli dobrze pamiętam 1100/1200, jeżeli natomiast oddajesz stary- 800/900 (ceny przybliżone bo nie pamiętam dokładnie ale jeżeli brak ścisłości będzie Ci bardzo przeszkadzał to odnajdę wycenę ASO). Z półosiami to samo. Zupe sobie z tego gotują myślisz czy na boże narodzenie na czubek choinki idzie?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Oczywiście przy zakupie nie jesteś informowany czy kupujesz "brand new" czy "po kimś" i rozróżnienia takiego w numeracji tez nie ma.

  11. #9
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Nie prawda. Jak naprawiasz auto nie na gwarancji masz prawo do nowej części . Na gwarancji mogą Ci zapodać po regeneracji . Możesz też kupić po regeneracji za odpowiednio niższą cenę. Tak jest w kwestii części mechanicznych.
    Natomiast wszelkiego rodzaju sterowniki mogą zawierać elektronikę po adaptacji i są sprzedawane jako nowe w pełnej gwarancji ( oczywiście elektronika jest testowana zanim trafi do dalszego obrotu ) . Co do identycznych części na wolny rynek czy na pierwszy montaż to tak Jak pisał Miro .
    Dany producent auta ustala normy jakości oraz procedury testowe dla produkowanych dla niego części . I to dlatego m/i te same części mogą być znacznie droższe w ASO niż na wolnym rynku ze względu na koszty ich wytworzenia gdzie dużą wartość ma proces kontroli. Dlatego np. Tarcze tych samych producentów w ASO będą pewniejsze niż te kupione w sklepie ale będą też droższe i wcale nie wynika to z faktu że to ASO tylko ich wyprodukowanie jest droższe.

  12. #10
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matys-90 Pokaż post
    W przypadku 3.2 wieeele części ASO REGENERUJE i pcha dalej. Proponuje się zorientować jak wygląda sprawa półosi, przegubów itd Przegub wewnętrzny do 3.2 DSG w ASO kosztuje jeżeli dobrze pamiętam 1100/1200, jeżeli natomiast oddajesz stary- 800/900 (ceny przybliżone bo nie pamiętam dokładnie ale jeżeli brak ścisłości będzie Ci bardzo przeszkadzał to odnajdę wycenę ASO). Z półosiami to samo.
    piszesz zeby pisac, nie czytasz co sie pisze


    przeczytaj sobie uwaznie mojego posta jeszcze raz. przeciez ja napisalem dokladnie to samo co Ty teraz..

    jeszcze raz :
    czesci regenerowane to czesci o oznaczeniu na koncu numeru X
    przykladowo wspomniany przez Ciebie przegub ma koncowke M, a regenerowany MX

    i takie X przy zwrocie starego jest odpowiednio tansze, czyzbym nie napisal o tym w poscie wyzej ? hmm

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matys-90 Pokaż post
    Oczywiście przy zakupie nie jesteś informowany czy kupujesz "brand new" czy "po kimś" i rozróżnienia takiego w numeracji tez nie ma.
    oczywiscie ze jestes informowany, i rozroznienie w numerach czesci jak napisalem wyzej jest wyrazne
    wystarczy skorzystac z katalogu czesci, najbardziej wiarygodna jest chyba ETKA, chyba ze dla Ciebie nie...

    przyklad pierwszy z brzegu, cena na dzis, sprzeglo 220 nowe i X ( po regeneracji )





    oczywsicie w przypadku starszych aut, takich jak 8p, norma jest ze mnostwo czesci dostepnych jest w ASO tylko i wylacznie jak regenerowane X. Obowiazkiem autoryz. serwisu jest poinformowac klienta jak czesc kupuje, jaka dostaje,
    czesci regenerowane maja taka sama gwarancje, musza miec te same wlasciwosci co czesc nowa, a czesto regenerowane sa tylko z nazwy
    jak np chyba najpopularniejsze czesci, czyli przeplywomierze czy turbiny, z ktorych stara zostaje tylko obudowa, a i to nie zawsze

    jednak nie ma to nic wspolnego z dostepem do czesci na wolnym rynku, te wcale nie musza i nie sa regenerowane ( choc takie tez sa oczywiscie w obiegu )

    cala dyskusja wzial sie z twoich słów :

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matys-90 Pokaż post
    Sachs, Luk itd to ORI po regeneracji.
    wynikaloby z tego ze wszystko co nowe, to tylko w ASO, a na wolnym rynku nie da sie kupic nowego sprzegla czy dwumasu, tylko po regeneracji
    malo tego, wynika z tego ze VAG robi czesci nowe ( pomijajac ze VAG nie jest producentem czesci )
    a LUK i Saschs je regeneruje i pcha do sklepow.

    jak pojdziesz do ASO po klocki hamulcowe to dadza Ci klocki Audi ?
    nie bedzie to TRW, Bosch albo ATE

    tak samo jest w przypadku zestawow sprzegla z kolem dwumasowym, w przypadku starszych rocznikow bylo to wrownolegle dwoch producentow, wlasnie Saschs i LUK

    tyle
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •