Pokazane rezultaty 1 do 10 z 1907

Temat: Jaki model opon letnich

Threaded View

  1. #11
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Z tego wynika, że producent stwierdził, że cała dostępna nośność dla omawianego indeksu w przypadku Audi A3 nie jest mu potrzebna i m. in. zaproponował z tego powodu niższe ciśnienie w oponach. Oznacza to ni mniej ni więcej, że opony użytkowane w tym modelu mają jeszcze spory zapas, nawet przy uwzględnieniu redukcji powyżej 210 km/h i można go sporo "przeładować" gdyby ktoś chciał sobie na dachu przewieźć np pianino... Dla lubiących bezpieczeństwo i "twardą gumę" można podpompować koła powyżej założeń producenta, o te kilkanaście procent... Warto czytać ze zrozumieniem to co piszę.

    Że tak jeszcze nawiążę, jeżeli ktoś by miał jakieś wątpliwości, że gadam głupoty i polecam do pewnej części ciała. Pech chciał, że ADAC zrobiło test opony przeze mnie polecanej - Falken Ziex ZE 914 i wyszło, że jednak wiem co to za opona, bo jej oceny, pokrywają się z moimi spostrzeżeniami, oraz opiniami innych użytkowników. Potwierdził się też "marketingowy bełkot" producenta, który tutaj wkleiłem.. Tylko pytanie czy musiałem tyle inwektyw usłyszeć...





    Po ocenach widać, że opona jest świetna jeżeli chodzi o trzymanie na suchym (o tym mówiłem, że trzyma naprawdę świetnie) przy okazji jest cicha i komfortowa. Na mokrym też nie najgorzej, chociaż tu już jest coś za coś. Jedyny minus to jest trochę zwiększone zużycie, które zaniżyło ocenę, bo bez tego byłaby pewnie w samym czubie. Tak jest w środku. Myślę jednak, że cena aż nadto rekompensuje tą kwestię. Mam też swoje spostrzeżenia - ADAC testuje opony na "tarce", co nie zawsze przekłada się na wyniki na drodze. Opony te mają wynik lepszy od Uniroyal Rainexpert. Kto te opony ma, wie że one tak szybko jednak nie znikają. Dużo zależy od sposobu jazdy i te testy, pod tym względem naprawdę opony wyciskają. Niektóre znoszą to dobrze, niektóre reagują wyższym zużyciem. Jeżeli nie jeździ się nimi na limicie, to naprawdę moim zdaniem zużycie jest na dużo niższym poziomie. Ocenicie sami, jak trochę na nich pojeździcie. Jeden kolega już ma, to mam nadzieję, że po sezonie coś napisze jak mu się sprawowały. Ja osobiście wszystkim te opony polecam, bo nie mają sobie równych w kwestii stosunek cena vs jakość.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 14-03-15 o 23:03

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •