ok zdobyłem karte ze zmiennym CID i przetestowałem wszystkie możliwości jakie przyszły mi na myśl, co ustaliłem?:

1. CID ważny jest początek numeru czyli: 0941504d49425354 a dalej dowolność np: 0941504d494253540000000000000000 - i taki cid zadziała niezależnie z którego roku mamy karte, czyli jesli mamy swoja karte 2013 to każda inna karta z innego auta z 2013r bedzie pracowała - teoria o zablokowaniu na dany CID upada

2. Za mapy na karcie odpowiada lokalizacja: "markets/eu/map/MapRegions" to w tym katalogu sa mapy, wszystkie pozostałe foldery i pliki na karcie sa jakby nie ważne i mogą być nawet z innej karty czy pobrane ze strony np:VW, nawigacja rusza nawet jesli w katalogu zostaną tylko cztery pliki z mapą polski, mapy innych panstw można wrzucić sobie z innych kart/pobrane i wszystko działa do puki nie chcemy z nich skorzystać

Co wywnioskowałem? że pliki z mapami maja w środku jakiś kod/numer/wersje którą nasze mmi odczytuje i pozwala lub nie na użycie mapy.

Moze ktoś ma ori mape z pudełkiem i chciałby pokazać te kody które sie w niej znajdują(jak to wogole wyglada)? Właścicielowi w zaden sposób to nie zaszkodzi a tu moze coś dodatkowego wniesie