Witam serdecznie,

Mam zapytanie, co do automatycznej skrzyni biegów [4biegowa, stary model – mechaniczny system zmiany]

Dzisiaj jak jechałem do pracy swoja A3 na światłach trzymając hamulec, oraz mając włączony bieg "D" spokojnie czekałem na zielone światło, w momencie kiedy się zapaliło a ja puściłem hamulec nożny auto nadal stało dodałem lekko gazu , auto stało mimo włączonego biegu "D" po chwili sie załączył bieg i auto ruszyło ( nie powiem ze z gracją ale inaczej "wyrwało") i później było juz ok. (czas trwania reakcji jakies 10 sec.)

Czy ktoś miał taki przypadek czy też może trzeba udać się do mechanika, i rozbierać całość, aby dowiedzieć się co to było. Auto juz troszkę ma latek, i 146 tys. Z racji przejść jakie miało z poprzednią właścicielką oraz osoby która ją sprowadzała posiada korpus od AHL a osprzęt od typowej 90’ki podobno oleje przekładniowe były wymieniane przy 133 tyś. jak był robiony rozrząd, ale tego nie wiem na 100%

Proszę o pomoc lub analizę. Jeśli nie proszę o zamknięcie tematu z braku zainteresowania.

Pozdrawiam