Pokazane rezultaty 1 do 10 z 30

Temat: Uszkodzony Intercooler-wymiana

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Uszkodzony Intercooler-wymiana

    Witam!

    Od zakupu auta borykam się z wysokim spalaniem mojego ASZ-ta.
    Przy bardzo spokojnej jeździe w cyklu mieszanym to ok 7l. natomiast przy dość dynamicznej jeździe w mieście to 11l. Auto po dołożeniu gazu kopci również niepokojąco mocno na czarno . . .
    Zaprowadziłem auto do mechanika, aby sprawdził co jest nie tak, czy przypadkiem ktoś nie próbował jakiegoś domowego tuningu oszukując czujnik temperatury itd. bądź zwiększając znacznie dawkę paliwa.
    Dowiedziałem się, że mój intercooler jest po prostu dziurawy i ma straszne przedmuchy i po jego wymianie będzie można dopiero dalej sprawdzać czy wszystko jest ok.

    Mam dwa pytania:

    1. Czy chłodnica powietrza doładowania ( Intercooler ) może mieć wpływ na spalanie? Oszukuję np. przepływomierz i podaje, że powietrza wpłynęło znacznie więcej niż to miało miejsce faktycznie?

    2. Jakiego Intercoolera szukać? Jaki powinien mieć nr katalogowy? W ETCE znalazłem coś takiego: 1J0 145 803 M ; czy taki jest właściwy? Dodam, że takiego na allegro nie udało mi się znaleźć . . . Czy może szukać od np. ARL'a ? Będzie jakiś wzrost mocy? Pasował by bez problemów. Dodam, że nie ja będę to montował i chciałbym, żeby wszystko pasowało idealnie.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 26-03-17 o 12:03

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •