krzyss Używałem ten środek do dywaników. Do dachów nie miałem okazji, ale środek nie zostawił białego nalotu na tapicerce. Concept Zirconite to środki które wykorzystują duże salony w Polsce. Między innymi BMW Inchcape w Warszawie robi zabezpieczenie tymi środkami, jako opcja dodatkowa przy zakupie auta. Także nie są to jakieś syfiaste środki w stylu znanej pasty tempo, czy plaka Jeżeli chcesz żeby dach ponownie zrobił się czarny to potrzebujesz innych środków. Concept tylko zabezpieczy, więc najpierw regeneracja, a później zabezpieczenie. Będziemy mieli takie cuda, ale jeszcze chwila Jeżeli chcesz jednak zabezpieczyć teraz dywaniki, fotele itp. (możesz też i dach, ale lepiej go najpierw zregenerować) to jest to super środek. Działa tak jak wosk na lakierze. Wszystkie płyny które wylejesz od razu kropelkują i nie wchłaniają się. Oczywiście musisz je wytrzeć, ale nie jest tak że od razu wsiąkają. Pamiętaj że to nie jest do skórzanej tapicerki, do tego mamy inny środek.

Jeżeli chodzi o glinkę to...hmmm, nie wiem co mam ci powiedzieć, hehe. Na blogu masz film instruktażowy Generalnie jest niezbędna przed polerowaniem i woskowaniem i tylko w ten sposób usuniesz szorstkość lakieru. Srodkami do usuwania smoły możesz usunąć smołę, żywicę itp., ale na lakierze jest bardzo dużo opadu przemysłowego i innych syfów, których nie widać gołym okiem i tylko glinka je usunie. Dzięki gładkiej powierzchni wosk leży dłużej i uzyskasz lepszy efekt wizualny.

verni Jeżeli będzie ostre polerowanie, czyli zastosowane będą jakieś mocno ścierne pasty na maszynie (a zapewne tak będzie), to można uszkodzić zaprawkę bo jest mało czasu na utwardzenie się lakieru. Lakier bezbarwny w zaprawce ma konwerter, ale nie ma typowego utwardzacza, dlatego nie jest tak twardy jak lakier z pistoloetu. Jeżeli będzie potrzebna bardzo ostra korekta lakieru to może zejść ten lakier. Wiadomo że i tak trzeba później spolerować tą zaprawkę żeby ładnie wyglądała, ale ja robię to ręcznie, a jak maszynowo to ostrożnie żeby nie zepsuć roboty Najlepiej byłoby zastosować agresywne pasty i usunąć głębokie rysy, później zaprawka (która powinna się utwardzać przynajmniej 24h), wtedy średnio ścierna pasta i reszta. Rozumiem że taka opcja raczej odpada jeżeli komuś to zlecasz, dlatego proponuję zrobić przed polerką. Tylko zrób to jak najszybciej, żeby lakier utwardził się dobrze przez kilka dni. Pytałeś czy ubytek przeszkadza w polerce. Nie wiem jak głęboki jest i jak to wygląda, ale generalnie nie powininno się nic stać. I jak będziesz robił to ważne żeby baze umieścić w ubytku, a bezbarwny możesz zostawić z górką. Człowiek który będzie robił polerkę powinien wcześniej to sobie zmatować papierkiem 2000 i będzie jak trzeba
Dodano:
A tak w ogóle to nie wiem czy czytaliście kategorię z promocjami, ale mamy dzisiaj Dzień Mycia Samochodu. Z tej okazji jeszcze większe rabaty w pielegnowacauto.pl , ale tylko do 23.59 Sprawdźcie ofertę.