Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Awaria turbiny - gdzie tkwi problem?

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OSTROWIEC ŚW.
    Auto
    AUDI A3 1.9 TDI 110KM 99R 190KM/410Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny Awaria turbiny - gdzie tkwi problem?

    Witam
    Mam problem z turbo trzecia awaria w ciągu roku . Tym razem turbina zaczeła głośno pracować i zaczął kopcić na niebiesko. Przy demontazu zauwałyłem że olej poszedł na część wydechową do intelcoolera i na spalanie na szczęście nie poszedł. Turbo poszło do regeneracji . dzisiaj uzyskałem informacje abym sprawdził stan oleju w samochodzie - turbo się "zatarło" . przu sprawdzaniu oleju okazało sie że jest jakby pomieszany z wodą ale bo analizie wyglada na to ze dostaje sie do niego paliwo - czyli ropa co robić dalej aby problem po wymianie turbo nie nastapił ponownie nadmienię że samochód jest po modyfikacjach Turbo ARL Pompa 11tka Wtryski 230 tki. zapobiegawczo wymieniam odme separator wody ten na pokrywie zaworów i zdejme miske aby sprawdzić pompę olejowa . po montażu zmierze ciśnienie oleju - ale moze problem tkwi w strojeniu za duże dawki paliwa , a moze glowica pęknieta, prosze o jakąś poradę!!!
    Ostatnio edytowany przez rafka_b - 19-02-13 o 20:29

  2. #2
    kaktus's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy --> Przemyśl
    Auto
    Audi Allroad 2.7 BiT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kolego jeśli masz paliwo w oleju to sprawdź kompresję na cylindrach, bo prawdopodobnie pierścienie na tłokach mogą popuszczać. I dokładnie sprawdź przewody olejowe do tubiny. Mogą być zapaprane i ztąd zatarta dmuchawka.
    PICTURE UNDER CONSTRUCTION

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •