Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: ubezpiezene link 4

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi a3 1.9 ASZ
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny ubezpiezene link 4

    Witajcie
    Miałem "małą" stłuczkę w ubiegłą niedziele w Warszawie -dodam jestem z Białegostoku
    Pani w galerii wjechała na mój pas w wyniku czego zderzylismy samochodami.
    Jechałem audi a8 d3 , niby uszkodzenie na 1 rzut oka nie duze a w rzeczywistosci
    -magiel,maska , caly bok do malowania , pas przedni , amorki pneumatyczne,intercooler , błotnik ,zderzak ,felga,opona

    Ubezpieczyciel poszkodowanej dał mi tylko lawete a do domu musiałem wrócic na własny koszt

    Teraz mam kilka pytan;

    1.domyslam sie , ze wycena link 4 bedzie zanizona , czy moge udac sie do ASO(auto serwisowane) na wycene szkody i otrzymac od nich papierek o kosztach naprawy? ile to kosztuje?
    2.gdzie i kiedy mam dołączyc dokumenty za ; wynajety samochód zastępczy , bilet za podróz do domu
    3.dodatkowo do ogledzin musiałem rozebrac auto poniosłem dodatkowe koszty mechanika mam fakture na to tylko czy ubezpieczyciel to uwzględni?

  2. #2
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukaszeka3 Pokaż post

    Teraz mam kilka pytan;

    1.domyslam sie , ze wycena link 4 bedzie zanizona , czy moge udac sie do ASO(auto serwisowane) na wycene szkody i otrzymac od nich papierek o kosztach naprawy? ile to kosztuje?
    2.gdzie i kiedy mam dołączyc dokumenty za ; wynajety samochód zastępczy , bilet za podróz do domu
    3.dodatkowo do ogledzin musiałem rozebrac auto poniosłem dodatkowe koszty mechanika mam fakture na to tylko czy ubezpieczyciel to uwzględni?
    1. Podstawowe pytanie, to gdzie chcesz naprawiać pojazd, jeśli w tym ASO w którym chcesz odstawiać pojazd na oględziny, to zrobienie kalkulacji jest bezpłatne. Jeśli chcesz odstawiać pojazd do ASO tylko po to, żeby serwis zrobił własną kalkulację, to koszt takiej usługi może być w granicach 150-200 zł, ale nie spodziewam się, żeby serwis w ogóle był zainteresowany. Dodatkowo zapewniam, że dla link 4 kosztorys z ASO będzie wiążący tylko i wyłączenie jeśli pojazd będzie tam naprawiany. Jeśli naprawę przekierujesz do innego warsztatu, kosztorys będzie inny, choćby ze względu na stawkę za rbg.

    2. Dokumenty za wynajęty samochód i bilet za podróż do domu, możesz przedstawić w dowolnej chwili, to nie ma znaczenia w kontekście realizowanej naprawy. Pamiętaj też, że pojazd zastępczy przysługuje na określonych warunkach, typu technologiczny czas naprawy, określona cena za dobę, klasa pojazdu itp. Piszę to w kontekście tego, że później link 4 może nie zwrócić całych kosztów wynajmu pojazdu zastępczego.

    3. Jeśli szkoda nie będzie całkowitą, może być problem ze zwróceniem kwoty za przygotowanie pojazdu do oględziny, ze względu na fakt, że takie operacje, będą zamieszczone w kosztorysie naprawy, a TU nie będzie płaciło dwa razy za to samo.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •